Baner
14°   dziś 15°   jutro
Środa, 08 maja Liza, Stanisław, Wiktor, Marek, Miron, Kornel
2168

Wydarzenia

Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.

Lumpex 2014-01-04 20:39:35
Witam w ostatnich dniach na portalu Limanowa.in pojawił się artykuł.http://www.limanowa.in/wydarzenia/news;praktyki-religijne-w-diecezji-ujanowice-pierwsze,16267.html

Po przeczytaniu komentarza numer 15 który zaraz zacytuje postanowiłem w końcu poruszyć ten temat.Oto cytat Serdecznie wszystkich witam.Mam tylko jedną małą uwagę W niedzielę 29 grudnia byłam u znajomych na Pasierbcu.Pojechaliśmy z mężem dużo wcześniej gdyż bardzo chcieliśmy uczestniczyć z przyjaciółmi we mszy Św.Orkiestra , nastrój wszystko czego tak bardzo brakuje na obczyźnie.I wszystko byłoby idealnie gdyby nie ogłoszenia na których z ust proboszcza dowiedzieliśmy się że w parafii tak jak w każdej rodzinie znajdzie się jakaś MENDA!!!Byliśmy i nadal jesteśmy oburzeni Po rozmowie z naszymi znajomymi dowiedzieliśmy się iż ksiądz proboszcz bardzo często wyzywa swoich parafian nawet od cyt,sukinsynów.Jestem oburzona do granic możliwości z wikipedi słowo menda to wesz łonowa!!!Księża sami odsuwają odpychają ludzi od kościoła bo wnet dojdzie do tego że ludzie będą się modlić w domach a kościoły będą stać puste.Dziwię się społeczności pasierbieckiej że daje przyzwolenie na takie obrażanie Nie jestem parafianką Pasierbca ale poczułam się dotknięta i nie zgadzam się z takimi praktykami. zaznaczam jestem osobą bardzo wierzącą i praktykującą.Pozdrawiam" Ten kto napisał ten komentarz nie przesadził ani słowem.Sam bardzo często uczestniczę w mszach na Pasierbcu i nie jednokrotnie byłem w szoku co ks.proboszcz wygaduje na temat parafian.Z tego co wiem i niejednokrotnie słyszałem na własne uszy ksiądz dosłownie zmusza parafian do prac przy kościele a jeśli ktoś nie przyjdzie w wyznaczonym czasie bezczelnie wyczytuje po imieniu i nazwisku osoby na mszach niedzielnych podczas ogłoszeń. Proszę wszystkich ludzi których spotkały nieprzyjemności z proboszczem aby dodały swoje komentarze.Skończmy z perfidnym zachowaniem proboszcza.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
pawell 2014-01-04 21:05:15
...dobrze, że nie "wyzywał"...od obludnikow, faryzeuszy, uczonych w piśmie i zakonie...ale by się działo...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
konto usunięte 2014-01-04 21:11:21
O której godzinie jutro odprawia Mszę św.
Przeszedłbym się i posłuchał co wygaduje?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
kinia434 2014-01-04 21:13:33
@Lumpeks..czemu ten artykuł ma się przysłużyć? tylko niech owa Pani niech nie wmawia tu że pierwszy raz spotkała się z taką obrazą z ust księdza,przecież księża często obrażają parafian zwłaszcza jak nie są to cytuję tu proboszcza innej sąsiadującej parafii z Pasierbcem -..(Rodziny nie wartościowe lub mniej wartościowe)tylko w tym jest różnica,że ten proboszcz z Pasierbca powie to publicznie i jest oky,ale weźcie też pod uwagę gdzie jest udzielanych najwięcej ślubów,chrztów z wolnych związków czy samotnych matek z innych parafii bo tamci proboszczowie robią problemy,właśnie na Pasierbcu idą ludzie ci nie wartościowi u siebie w parafii i tam dostają sakramenty . Jeżeli jest tak pobożnym i praktykującym to dlaczego taka osoba napiernicza się z drugiego i jego niedoskonałości i problemów jego.?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
nick 2014-01-04 21:14:10
To bardzo przykre i oburzające...Mnie kościół polski zniechęcił kilkanaście lat temu-skutecznie.
Niedawno również spotkałem się z nieciekawa sytuacją. W sąsiedniej parafii (powiat limanowski)ksiądz proboszcz dowiedział się, że jego grabarz ma w domu czyjąś czaszkę. Rodzina poprosiła księdza o pomoc. I co się stało? Niewiele. Grabarz nadal uczestniczy czynnie w pochówku, mimo że nowy grabarz został zatrudniony. Nikt nie poniósł żadnych konsekwencji prawnych, chociaż o tej sytuacji wie większość mieszkańców wsi. Nikt nie pomógł rodzinie tego grabarza, który poza tym że profanuje zwłoki, znęca się nad rodziną. Byle ludzie nie gadali..Co za kraj!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
Lumpex 2014-01-04 22:29:18
kinia434 Księdzu na Pasierbcu zależy tylko na pieniądzach i taniej sile roboczej więc każdy sakrament na Pasierbcu da się załatwić za gotówkę.Moim zdaniem państwo Polskie powinno się zająć kościołem bo jest to jedna wielka mafia która oczekuje tylko na datki i bierze "legalne łapówki".Podkreślam że jestem osobą wierzącą ale księża w dzisiejszych czasach nie zachęcają mnie do Kościoła;/
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
konto usunięte 2014-01-04 22:35:47
Co ci ksiądz może zrobić jak mu nie dasz?
Klucze i tak trzyma św. Piotr.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
Lumpex 2014-01-04 22:54:58
siezacznie masz racje ale niektórych księży nie powinien wpuszczać nawet św.Piotr i wyżej masz potwierdzenie.Papież Franciszek ma racje nie powinno się płacić za sakramenty tym bardziej takim księżą jakim jest proboszcz w Pasierbcu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
moto129 2014-01-04 22:59:41
Tak czytam powyższe komentarze i jestem w pełni zgodna z ludźmi którzy to napisali.Jestem parafianką Pasierbca i widzę zachowanie Proboszcza od kilkunastu lat.Jest bezczelny i arogancki jednak żaden z parafian nie ośmieli się mu sprzeciwić bo zostanie zlinczowany przez "Kościół kś.Proboszcza".Bardzo dobrze że wreszcie ktoś poruszył ten temat.Moim zdaniem proboszcz powinien być usunięty z parafi bo to co nie raz wyczynia przechodzi ludzkie pojęcie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
kicia1978 2014-01-04 23:17:40
Też jestem parafianką Pasierbca i popieram to co już zostało napisane.Również moim zdaniem proboszcz powienien zostać usunięty z parafii.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
kinia434 2014-01-04 23:20:38
@Lumpex..więc z tego wynika że ten problem nie dotyczy jedynie Pasierbca i tamtejszego proboszcza tylko wszystkich parafii dokoła,tylko że Ten ksiądz publiczni obraża ludzi a inni wykorzystują do tego np spotkania przed komunijne,pogrzeby,kolędy czy nawet wywiadówki szkolne.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
Lumpex 2014-01-04 23:29:34
kinia434 zgadzam się z Tobą.Chodzi mi o to,że ludzie nie mogą się zgadzać na takie zachowanie duchownych tym bardziej jeśli osoba duchowna ubliża ludziom na tak zwanych ogłoszeniach i to po imieniu i nazwisku.Ponieważ to już przesada osobiście dziwię się, że nikt nie wytoczył księdzu jeszcze sprawy."W sumie to się nie dziwię proboszcz Pasierbiecki tow wpływowy człowiek który potrafi uprzykrzyć życie"Więc wszyscy boją się mu sprzeciwić prosto w twarz.Dobrze że żyjemy w erze internetu i wcześniej czy później takie prawy wychodzą na jaw.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
kicia1978 2014-01-04 23:33:23
Mnie proboszcz już niczym nie zaskoczy. Nochyba ,że powie jutro na mszy ,że od dzisiaj sakramenty w Pasierbcu śa bezpłatne.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
konto usunięte 2014-01-05 06:25:23
Nic dziwnego. W Mszanie mieli proboszcza Stasia P. który też obrażał swych parafian. Podczas wielkanocnej mszy przesadził:
http://www.nie.com.pl/archiwum/12000

Chyba nawet na Limanowa.in też był poruszany ten temat.
Jakby tego było mało, to proboszcz drugiej parafii w MD przegrał BMW w kasynie. Dziwisz z Parzygnatem pojechali go wykupić :P
Proboszcz z Pasierbca nie jest żadnym odosobnionym przypadkiem. Takie "kwiatki" to teraz norma ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
Lumpex 2014-01-05 09:39:55
"kwiatki" hahah raczej chwasty Kościoła Polskiego.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
konto usunięte 2014-01-05 13:01:39
Nie masz pojęcia o czym piszesz: to jest Kościół Polski czy Rzymsko Katolicki?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
Mirabelka 2014-01-05 13:07:46
Jakie kwiatki? Jaka norma? Jak mozna pisać tyle złego o człowieku, który z tego miejsca uczynił jedno z największych miejsc Kultu Maryi w Polsce? Kiedyś, w Pasierbcu istniała mała, drewniana kapliczka, w której gromadzili się okoliczni mieszkańcy na modlitwie. To właśnie ks Waśniowski zadbał, włożył ogrom pracy w rozbudowę tego Sanktuarium, tak, aby stało się ono jednym z największych miejsc Kultu Maryi w Polsce. To niesamowite, jak wiele Ten Człowiek zrobił dla tego miejsca..Dziwi więc fakt nagonki na jego osobę. Ks. Proboszcz to człowiek, który w sposób niezwykły dba o Sanktuarium, zawsze chętnie wita pielgrzymów, bardzo się troszczy o to miejsce. A to, że prosi o pomoc, to chyba żadna ujma..Ogrom terenu, na którym mieści się Kościół jest tak wielki, że potrzeba wielu rąk pracy. Ja akurat byłam tego dnia w Pasierbcu, razem z mężem i synkiem, bo ilekroć przyjeżdżam do Rodziców w Limanowej, za każdym razem wracam do Pasierbca, do miejsca wyjątkowego...Tego dnia byłam na Mszy Świętej o godz. 16.00. Jak zawsze pięknie, uroczyście i inaczej niż w innych Kościołach. Jak zawsze na koniec Ksiądz podziękował wszystkim za wszystko. Bo dziękuje zawsze i za wszystko, każdego obdarza pogodnym uśmiechem a jego serdeczność jest mi znana od wielu, wielu lat. Dlatego, nie rozumiem- PO CO TO ROBICIE? Przecież wszyscy wiedzą, że bez Niego to miejsce nie byłoby już takie samo.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
liliput 2014-01-05 13:15:57
droga Mirabelko owszem robi te rzeczy ale wiele z nich bez zezwoleń i po krzywdzie ludzkiej a to że wita pielgrzymów to tylko mały sposób przymilania sie bo wie że parafianie już mu nie ufają i każdy sie boi że na następnej mszy może być o nim mowa a uwierz że słuchanie o sobie w kościele nie jest niczym miłym gdy cała wspólnota słyszy jak proboszcz wyzywa od mend i szumowin jednego z parafian a istnieje wiele innych sposobów aby komuś zwrócić uwagę, także niech teraz kościół sie nie dziwi że ludzie od niego odchodzą bo zamiast słuchać o Bogu to sie słyszy że w każdej parafii znajdzie sie jakaś menda
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
bodzio1 2014-01-05 13:41:57
Ja bym proponował żeby ta łysa menda i hazardzista że tak powiem wziął sie na początku za siebie bo to co robił i robi to każdy dobrze o tym wie , choć każdy woli sprawe przemilczeć . Taka jest prawda bo to trzeba o tym powiedzieć
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
kinia434 2014-01-05 14:26:32
mam pytanie ile parafian dorosłych podlega pod tą parafię ? tak chociaż w przybliżeniu
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
Lumpex 2014-01-05 15:20:59
Mirabelka napisałaś że ksiądz włożył w Pasierbiec ogromną prace.Ale czy kiedykolwiek ktoś widział księdza pracującego przy kościele bo mi się nie zdarzyło? Najlepiej wezwać parafian a jak się któryś postawi to zlinczować go z ambony.Jego podziękowania to pic na wodę i gra przed przyjezdnymi żeby jak najwięcej pieniążków wytargać wie to każdy kto uczęszcza do Kościoła na Pasierbiec.Popieram to co napisał liliput.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
paprotnik 2014-01-05 22:16:18
mirabelko, piszesz że była TYLKO kapliczka... no właśnie TYLKO kapliczka TYLKO...a czy świątynie potrzebne są Bogu, który ma wszystko ? cały świat Bóg stworzył chce tylko, żebyśmy miłowali drugiego człowieka a jak czy budowa tych wielkich świątyni coś nam da ? albo Bogu ? czy wyzywanie drugiego i życie na jego koszt jest miłe Bogu?ja myślę, że nie i nie za to będziemy rozliczeni ile daliśmy na kościół i na wygodne życie księdza tylko za to co uczyniliśmy dobrego dla drugiego człowieka czy go skrzywdziliśmy, wykorzystali,obmówili...itp.ludzie opamiętajcie się nie dajmy się zwariować, że ktoś żyje z naszych pieniędzy i nas wyzywa i traktuje jak bydło a my boimy sie zaprotestować.W jedności siła, przecież jest tam nie jedna rodzina ale znając fałszywość ludzi to paru by poszł a reszta dalej by wlazła do ... żeby sie ksiedzy przypodobać bo on jak Bóg jest i tym właśnie grzeszymy, tą swoją głupotą.Amen.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
malinka1234 2014-01-05 22:43:27
Oceniacie i krytykujecie Księdza a popatrzcie w końcu na siebie !! Ludzie gdzie wasza wiara ? Dla Księdza chodzicie do kościoła czy dla Boga ? Jak komuś się coś nie podoba to niech nie chodzi do kościoła albo niech zmieni parafie!! Każdy ma prawo powiedzieć to co myśli. Nie sądzicie ,że może parafianie Pasierbca też są coś winni ,że tak Ksiądz powiedział nie wpadliście no to?? Nikt o tym nie pomyślał tylko po Księdzu trzeba jeździć od razu https://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png"> Popatrzcie po innych parafiach co się dzieje i potem głupio komentujcie!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
moto129 2014-01-06 09:18:42
malinka1234 nie masz racji.Co niby parafianie zawinili księdzu? Może za mało na składkę dajemy?Ksiądz jest po to aby przybliżać ludzi do Boga a w tym przypadku jest całkowicie inaczej.Bardzo dużo parafian nie uczęszcza do kościoła tylko i wyłącznie z winy księdza.Wystarczy przeczytać komentarze wyżej i od razu widzisz jak parafianie kochają swojego "Pasterza".Moim zdaniem bardzo dobrze ,że ludzie wreszcie przerwali zmowę milczenia ,i wreszcie mówią jaka jest prawda.Proboszcz Pasierbiecki nie zdaje sobie nawet sprawy ilu ludzi skrzywdził.W dodatku zmuszanie ludzi do niewolniczej pracy przy jego świątyni to już lekka przesada.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
1234567 2014-01-06 10:34:52
Mieszkańcy Pasierbca! Czy Wy nie zdajecie sobie sprawy ze swojego zniewolenia i z tego, że jesteście terroryzowani psychicznie i finansowo przez jednego i tylko jednego człowieka, który ma czelność nazywać się kapłanem? Przecież to on jest zdany na waszą łaskę, to wy przysporzyliście mu bogactwa,wybudowaliście willę i miejsce, które zamienił na żródło do robienia kasy pod płaszczykiem "gorących" praktyk religijnych, to wy przychodzicie do niego wyznając nawet najskrytsze tajemnice z nadzieją na rozgrzeszenie, a te służą mu potem do określenia, kto z was jest mendą kto sk....em. Wy zaś licząc na rozgrzeszenie, nie zastanawiacie się czy taki człowiek może je wam dać, i czy jest ono ważne.Ten człowiek jest bardzo dobrze wykształcony tak pod względem teoretycznym jak i praktycznym w sposobach podporządkowania sobie ludzi. Potrafi nie tylko ujarzmić parafian, ale dba o przychylność władz kościelnych jak również świeckich, organizując im w swojej rezydencji okresowe spotkania a robi to przecież waszym kosztem - parafian. Czy wy tego nie widzicie i nie wyjecie/ przepraszam/ ze "szczęścia" wołając: -" PANIE ,TY WIDZISZ I NIE GRZMISZ"? !!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
marlehill 2014-01-06 10:43:46
bardzo mnie dziwi podnoszenie czoła przez miejscowych parobków przeciw -niebieskiemu namiestnikowi- który realizuje swoje ziemskie ambicje.....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
1011 2014-01-06 11:03:48
Jako parafianin z Pasierbca muszę się odnieść co do niektórych komentarzy . Przede wszystkim co niektórzy forumowicze podają wyssane z palca fakty , a szczególnie o zmuszaniu do pracy , wyczytywaniu jeżeli ktoś nie przyjdzie . Odkąd ksiądz prałat Waśniowski jest proboszczem owszem prosił ludzi o przyjście do pracy , jeszcze raz podkreślam , PROSIŁ (!) - a jeżeli ktoś nie mógł przyjść nigdy nie został publicznie wyczytany . Jeżeli wg.mnie ma ktoś coś do naszego ks.proboszcza niech idzie do niego , wykaże się cywilną odwagą i porozmawia z księdzem a nie pisze bzdury , wyzwiska jak anonimowy donosiciel ! Dziękuję i życzę przemyślanych , mądrych komentarzy , bez przekleństw w Nowym 2014 Roku !
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
kik 2014-01-06 11:13:44
Jestem z parafii i nie pozwolę oczerniać Księdza !!! Zawsze można na niego liczyć wiele razy doświadczyła tego moja rodzina. Moja mama była ciężko chora i to On pomagał nam aby zajęli się nią dobrzy specjaliści .Mama żyje do dziś , wiele razy się za nią modlił bez żadnych pieniędzy. tyle w was złości i goryczy a niby tacy wierzący. Tylko dzięki niemu to wszystko jest. Pasierbiec byłby dalej wsią zabitą dechami gdyby nie On.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
AwM 2014-01-06 11:21:44
Modlił się za darmo?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
kinia434 2014-01-06 11:26:07
nikt mi nie odpowiedział na moje pytanie,ale wiem że parafia jest duża i liczebność mieszkańców też duża, tylko jak jest tak jak parę osób pisze dlaczego ludzie nie zrobią z tym porządku oficjalnie,a nie w sieci i anonimowo tu na forum przecież nic nie zdziałacie.@takajakja napisała sobie komentarz,@Lumpex złożyła wątek na forum i ujadanie powstało.myślicie że tak rozwiążecie problem? na pewno nie no chyba że chodzi wam o wywalenie swoich frustracji,ale do poprawienia relacji proboszcz-parafianie to nic tu nie da i nie tędy droga ludzie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
malinka1234 2014-01-06 12:19:47
AwM coś taki zdziwiony ?? To pieniędzy potrzeba ,żeby się pomodlić?? Jeśli macie jakiś problem do Księdza to idźcie i powiedzcie mu to prosto w oczy a nie wypisujcie takich głupot co nawet nie miały miejsca !! Tak tak najlepiej zawsze winę na Księdza zwalić !! Idźcie w końcu po rozum do głowy i się opamiętajcie !!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
AwM 2014-01-06 12:38:10
Nie wiem, nie korzystam z takich usług. Tylko pytałem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
olka12 2014-01-06 12:40:26
Ja nie jestem parafianką tego kościoła.Kilkukrotnie byłam w Pasierbcu z mężem.Pech chciał że na własne uszy słyszeliśmy jak wspomniany wyżej ksiądz wymieniał po imieniu i nazwisku osoby które nie przyszły do pomocy przy kościele.I prosił o zgłoszenie się tych ludzi w kolejnym terminie.Osobiście nie mam nic do tego księdza ale widzę że jego obrońcy też wypisują głupoty bo słyszeliśmy to na własne uszy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
Lumpex 2014-01-06 12:49:39
kinia434 ani ja ani inni ludzie nie pójdą do księdza powiedzieć mu to wszystko prosto w oczy.A to dlatego że z nim jeszcze nigdy nikt nie wygrał.Po prostu ludzie boją się że cała afera nic nie da i będą mieli jeszcze bardziej przechlapane u kapłana.Do czasu jak sie nie ożeniłem byłem w Pasierbcu lektorem i wiele lat widziałem co ksiądz wyprawia.Sam osobiście wielokrotnie byłem ZMUSZANY do przyjścia do prac przy kościele,więc prosze mi nie pieprzyć że ksiądz nie prowadzi takich praktyk.Prawda jest taka że prawo na Pasierbcu stanowi ks. proboszcz.Mam nadzieje że przeczyta to co ludzie napisali i wreszcie zmieni swoje nędzne postępowanie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
moto129 2014-01-06 13:00:36
Proponuję zorganizować transmisje internetowe mszy w Pasierbcu.Też chcę się pośmiać :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
misia73 2014-01-06 13:04:51
Kilka lat temu byłam w kościele na mszy w Angli i naprawdę miałam porównanie co do naszej mszy.Zacznę może od samego kościoła był naprawdę skromny a ksiądz:ubrany nie w jakieś ornaty świecące tylko ubogo,skromnie do kościoła dojeżdzał na rowerze.Po mszy świętej wyszedł przed wejście do kościoła i witał się ze swymi parafianami (nie wybranymi)tylko tak z sercem.Mi też podał rękę jak powiedziałam że jestem z Polski był mile zaskoczony i wspomnę że każdemu dziękował za udział we mszy świętej.Uczmy się od takich ludzi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
kinia434 2014-01-06 15:03:14
@Lumpex.sorry myślałam że zwracam się do kobiety bo i również kobieta pisała pod tym nikiem ale oky, ja nie mówię żeby iść w pojedynkę do kancelarii bo to też nic nie da,często biskup ma tam msze więc zrobić petycję podpisy zebrać zgłosić to naruszenie waszych dobrych imion oraz zmuszanie do prac, do Diecezji nich ktoś wyższy nad proboszczem rozpaczy ten problem parafian o ile takowy istnieje,i ja nie mówię że go nie ma czy jest bo nie wiem na 100% też nie jednokrotnie byłam tam na mszy i były ogłoszenia, ale zapowiedziane przez księdza kulturalnie .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
filutek 2014-01-06 19:03:36
Niewolnictwo kościelne w diecezji tarnowskiej to norma. To w żadnym wypadku nie jest wina proboszczów, bo oni z natury doją ile się da, na ile im się pozwoli.

Pospólstwo zaś, samo siebie szachuje, nie wolno się sprzeciwić osobie duchownej, bo co ludzie powiedzą. Tak się dzieje od poziomu prostego sprzątania kościoła do poziomu wysokich łupieżczych datków na różnego rodzaju zachcianki budowlane.

Jak nie będzie buntu, zarządzą dziesięcinę.

ps. I nie zapomnijcie jegomościa przy powitaniu pocałować w dłoń. To stary dobry zwyczaj oddania i podporządkowania.

ps2. Czy tam ponad kościołem już jest czynne lądowisko dla helikopterów?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
kicia1978 2014-01-06 20:00:50
Lądowisko jest jeszcze w budowie.I na milion procent się przyda parafianą którzy planują zakupić śmigłowce :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
1234567 2014-01-06 20:36:52
kinia 434: -nie obraż sie, ale jak bardzo jesteś naiwna pisząc, że złożona na ręce biskupa petycji,który jak piszesz często tam odprawia msze, coś pomoże w rozwiązaniu tego problemu. Pomyśl czemu biskup nie przyjedzie np.do Młynnego,Łukowicy, czy nawet do rozmodlonych Ujanowic.Czy modlitwa w tych miejscowościach jest gorszego gatunku, mniej skuteczna w niebie? Wydaje się,że macki z Pasierbca zahaczyły już o Kurię,a prowincjonalny O. Rydzyk pociąga za sznureczki. I Ty w tej sytej sytuacji liczysz na sprawiedliwość? Jej w kościele jako organizacji nigdy się nie doczekasz, najwyżej stwierdzenia, że to wszystko na CHWAŁĘ BOŻĄ!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
1234567 2014-01-06 20:42:53
powinno być....."że złożenie na ręce biskupa petycji..." Przepraszam!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
kinia434 2014-01-06 20:49:01
1234567..może i jestem naiwna ale w takim razie Ty bardziej skoro myślisz tak jak inni tu wykrzykujący, że poprzez forum i te wpisy komentujących proboszcz sam zmieni zachowanie lub odejdzie..hahaha powodzenia
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
kik 2014-01-07 08:36:13
A i jeszcze tylko jedno . Tak wielu jest przeciwko a ile już par młodych było na plenerze ślubnym na Pasierbcu . Ja ciągle widzę tam młode pary. Gdyby nie pomysł księdza to co?!! A i po co przychodzicie z obcych parafi pilnujcie sobie swoich skoro nasza wam nie odpowiada i nie doszukujcie się sensacji. A ksiądz jeszcze nigdy nie powiedział że musimy dawać pieniądze i naszą prace . My po prostu chcemy !!!! I jesteśmy dumni że Pasierbiec jest wyjątkowym miejscem kultu Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. I jeszcze za pewno niejeden z was zwróci się tam o pomoc.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
Mirabelka 2014-01-07 10:26:42
@kik- masz rację.Przyjdzie czas na zastanowienie i opamiętanie. Niektórzy piszą takie głupoty, ze po prostu wstyd. Zanim zaczniecie po raz kolejny opluwać, zastanówcie się, o co wam tak naprawdę chodzi. Dajcie Człowiekowi spokój, bo żaden inny proboszcz w okolicy nie zrobił tyle dla "swojej" parafii co ten właśnie. Jak wam po prostu nie wstyd, przecież Kościół, to wspólne dzieło, wspólna praca wszystkich parafian. We wszystkich parafiach księża zwracają się o pomoc i ludzie przychodzą, pomagają...bo chcą, bo czują taką potrzebę. Nikt nie narzeka,nie marudzi. Ajeśli nie chcesz dać na tacę- to nie dawaj! nikt do ciebie ręki nie wyciąga, to jest DOBROWOLNA ofiara. A w kwestii lądowiska- zastanów się czy kiedyś ty lub twoja rodzina nie będziecie potrzebowali pomocy i własnie to lądowisko uratuje wam życie.....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
konto usunięte 2014-01-07 13:57:27
Ksiądz w Pasierbcu robi dużo dobrego dla tego miejsca, co każdy widzi, kto tam przyjeżdża, moi znajomi są pod wrażeniem - i to trzeba Mu oddać. Chwała mu za te święte budowle, jest się czym poszczycić gdy ktoś tu przyjeżdża. Zachęcam do przyjazdu.

Również i mi kilka razy "oberwało" się od Proboszcza z Pasierbca, bo jestem tam trenerem w miejscowym klubie oraz Rodzicom Piłkarzy, mówiono o mnie z ambony z imienia i nazwiska. Jednak wyszło, jak to w życiu bywa, zupełnie na odwrót (przyszło wtedy do klubu wiele dzieciaków). Zatem miałem już od samego początku niezłą "reklamę". ;-)

Rozumiem, że Proboszcz musi się tak zachowywać by coś zrobić, zdziałać, trzyma "krótko" swoich Parafian. Dlatego proszę piłkarzy by nie buntowali się na Kościół, aby chodzili na msze, chociaż nieraz czuli się rozgoryczeni ich potraktowaniem... osobiście chcę też spotkać się z Proboszczem i porozmawiać o tym by między nami nie było "rozdźwięków", chcę tam dalej działać, a 60 chłopaków grających w piłkę jest również i jego duszpasterską troską. Jestem gotowy do współpracy.

Współczesnych, zwłaszcza młodych ludzi, trzeba otoczyć troską duchową, bo mają wiele pokus z każdej strony, nie tylko budować im piękne fasady czy groty na skale, lecz budować ich ducha "na skale", uczestniczyć w ich zajęciach... dla zbudowania przyszłych pokoleń, które oni kiedyś również za sobą pociągną.

Tu jest bardzo pobożny lud, pracowici, zdolni w wielu dziedzinach - od sportu po muzykę, chętni do działań. Ksiądz Proboszcz ma wielkie możliwości, przy życzliwej współpracy moglibyśmy jeszcze tyle dobra razem zrobić...

Trzeba wyciągnąć wspólnie ręce do działania, uzdrowić ducha młodych, którzy dzisiaj buntują się na wszystko co święte, nie mają tak naprawdę autorytetu - zbudować go - jak te piękne dzieła z kamienia, które ozdabiają malownicze okolice Limanowej i Pasierbca.

Czas nagli, wszyscy pomału stajemy się starsi, czy zostawimy po sobie następców? Co będzie za 20 lat, 50, 70, 100? (czy nie będą niszczyć naszych budowli?). Tu trzeba działać nie w pojedynkę, lecz razem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
Paker100 2014-01-07 14:07:10
Co za brednie wypisujecie że" ksiądz zmusza do pracy a jak ktoś nie przyjdzie to wyczytuje bezczelnie " Każdy jak idzie sobie popracować to idzie z własnej woli a jeżeli przepracuje to ksiądz czyta po imieniu i nazwisku i w piękny sposób dziękuje za prace.A więc proszę bzdur nie pisać i nie oczerniać księdza a tak wogóle to może zauważył ktoś jak proboszcz zrobił dużo wokół kościoła a jest co podziwiać bo tego nikt nie zauważył a szkoda , także prosze się opamiętać z oszczerstwami
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
phodos66 2014-01-07 20:20:38
Moze i zrobił dużo ) ale jakim kosztem ? :) ilu ludzi obraził ? Wyzywanie ludzi od Mend czy sukinsynów uwłacza godności miejsca w którym to wypowiedział ;) Niby mają okazywać miłosierdzie niby na tej mszy odszedł od konfesjonału i jakim prawem zaczął obnażać ludzi ;) szkoda że nikt nie wstał i mu nie odpowiedział ;) ludzie są zbyt pobłażliwi. Jestem członkiem tej parafia ale niechodze już od dawna tam do kościoła :) moim zdaniem powinien odejśc ale jak :)? sam Biskup powiedział że na niego rady nie ma gdy znajomy chciał z nim walczyć w słusznej sprawie ;) dziwi się że młodzi nie pójdą do kościoła później. jak mają iść po co słuchać takich herezji ? Ciekawe co by było gdyby szersze spectrum środowisk antyklerykalnych pojawiło się w tej parafii...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
liliput 2014-01-07 20:53:14
odnośnie lądowiska nikt mu go nie zabrania tylko niech buduje je zgodnie z etyka budowlaną a nie ludziom nad domami na wzniesieniu, gdzie kładzie ogromne głazy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
kpiarz 2014-01-07 22:14:54
"I wszedł Jezus do świątyni, i wyrzucił wszystkich, którzy sprzedawali i kupowali w świątyni, a stoły wekslarzy i stragany handlarzy gołębiami powywracał. (13) I rzekł im: Napisano: Dom mój będzie nazwany domem modlitwy, a wy uczyniliście z niego jaskinię zbójców"

Mt, 21, 12-13

Na Pasierbcu to jeszcze świątynia Boga, czy już dom turystyczny z modlitwą "przy okazji" w ofercie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
Lumpex 2014-01-07 22:58:42
Ksiądz po kolędzie otrzyma to od mojej rodziny :D
http://www.wiocha.pl/1048309,Poczta-Polska-odmowila-roznoszenia-tych-kuponow
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
Lumpex 2014-01-07 23:00:10
Kpiarz piękniej bym nie dobrał słów :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
anea 2014-01-08 11:24:50
Wszystkim sie teraz w dupach przewraca ludzie są coraz gorsi co nie zmienia faktu że wielu księży niestety odpycha ludzi od kościoła.
Ja od czasu do czasu bywam na mszy św w Pasierbcu i nigdy nie zauważyłam aby proboszcz w jakikolwiek sposób kogoś obrażał. Może popełnia błędy jak każdy człowiek ale gdyby nie on to czy wszystko tam wyglądałoby tak jak wygląda teraz? Kilka lat temu chciałam zamówić tam msze św ksiądz wtedy wystawił wielkie oczy gdy zobaczył ofiare za tą msze i powiedział że to za dużo... Zawsze będę miała dobre zdanie o tamtejszym proboszczu tym bardziej że nie widziałam nie słyszałam więc nie mówie i nie oczerniam! Niech każdy patrzy na siebie zacznie osądy od samego siebie bo nikt nie jest idealny! Każdy odpowiada za siebie i kiedyś będzie osądzony ze swojego życa nie cudzego! Niech sie każdy zatroszczy o swoje sumienie!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
filutek 2014-01-08 14:13:31
Panie Tusik, w rozmowie z proboszczem wrogiem sportu proszę się powołać na proboszcza niedalekiego Sobolowa ks.mgr Stanisława Jachyma, zakochanego w sporcie, nieoficjalnego prezesa klubu Naprzód Sobolów. Za jego inicjatywą powstały nawet drużyny dziewczęce piłki nożnej, a 13-latki zostały mistrzyniami Polski.
Tam naprawdę kochają proboszcza!
http://www.parafia.sobolow.com/sport-w-parafii.html
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
niesmiala22 2014-01-09 22:51:02
A ja mam pytanie do tych którzy tak bronią ks. proboszcza, niech mi wyjaśnia po co on strzela na jednej mszy aż 3 kazania (na rozpoczęcie, właściwe i na zakończenie)? Żeby chociaż to właściwe kazanie odnosiło sie do czytania lub do święta odbywajacego sie w tym dniu. Zamiast tego można usłyszeć kogo to ksiadz znanego nie spotkał, jak ktoś zachwala Pasierbiec (ile to o nim nie słyszał), mozna również usłyszeć na temat polityki. Jak bym chciała słuchać o polityce to bym sobie włączyłą TV. Wiec słucham osób które tak zachwalają proboszcza W.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
edi60 2014-01-10 08:28:07
znam dobrze parafie Pasierbiec i mieszkancow mam wielu znajomych tam i powiem wam jedno Proboszcz to swietny organizator i zarazem wymagający od swoich parafian dużych wkladow wten rozwój i swietnosc kultu MATKI BOSKIEJ POCIESZENIE może i jest zaostry czasem ale zrozumcie sami my polacy jesteśmy pracowici jak nas zmusza do tego sytuacja ale jeżeli niemamy bata nad sobą to wtedy jest inaczej każdy patrzy jeden na drugiego i nic mu się niechce taksamo i wtym przypadku jest gdyby ks.proboszcz nie grozil palcem to nie byłoby tego wszystkiego tego całego zaplecza kultu religijnego w PASIERBCU wasz ks.proboszcz tego nierobi dla siebie to pozostanie dla was dla nas dla pielgrzymow także wybaczcie swojemu ks.proboszczowi kustoszowi sanktuarium jego wady bo ma więcej zalet niż każdy inny
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
edi60 2014-01-10 08:38:47
dodam jeszcze ze ks.proboszcz ma szerokie kontakty z polonia amerykanska i tez wiele dolarów slala tez polonia polacy mieszkający w Ameryce nie tylko wywodzący się z pasierbskiej parafi
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
P207 2014-01-12 11:15:09
Widzę, że nie masz co robić. Zastanów się, że możesz komuś życie uprzykrzyć? Proboszcz ma chyba 3 lata do emerytury? Odpisują ci że dla Boga nie jest ważna Świątynia że wystarczy mały kościółek, ale założę się ze tylko 30 osób było by uradowanych, którym by się udało usiąść w tym kościółku, a reszta by psioczyła jak to normlanie u społeczeństwa bywa, nawet u mnie, że zimno że nie zadba o parafian. Jeśli ktoś jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień. Ja na pewno tego nie zrobię bo święta nie jestem i jestem tylko człowiekiem. Ludzie czy nie przeklinacie na głos czy w myślach jak ktoś wam głupio drogę zajeżdża, jak was ktoś zdenerwuje? Ale nie on tego nie słyszy wiec to nie jest obrażanie, ale niestety przeklinacie drugą osobę. Większość was jest obłudna ale niestety wy nie chcecie tego widzieć, czy na pewno zawsze mówicie co myślicie? Tutaj uśmieszek tam uśmieszek a za plecami diabeł co? Ja sama nie obstaje za proboszczem Waśniowskim, ale ja jestem obiektywna co do siebie. I nie mam zamiaru obrażać innych, krytykować a zwłaszcza osądzać bo to myślę powinien zrobić Bóg nie uważasz? Więc może to społeczeństwo które się nauczyło tak krytykować i krytykować powinno zacząć od autocharakterystyki swojego postępowania. Pozdrawiam wszystkich tak idealnych, bez grzechu, bez winy ludzi, szkoda że ja nigdy taka nie będę! Może dlatego że urodziłam się "ludziem"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
aga021 2014-01-12 21:57:01
Zgadzam się z przedmówczynią. Wygląda na to, że i ja jestem człowiekiem z wadami, ale z tego wynika ze to dobrze .... Tylko jednego nie mogę zrozumieć! O co walczy to szanowne grono idealnych wzorowych chrześcijan? I po co? przecież nikt nikogo nie zmusza żeby chodzić do kościoła- nie tylko do Pasierbca, ale i w ogóle nie muszą- przecież to nie jest obowiązkowe?! Obowiązkowe są podatki i inne składki, które trzeba płacić...a jak masz pecha i pod koniec roku zachorujesz, to u lekarza specjalisty powiedzą...że limity przekroczone i jedynie prywatna wizyta i niestety czy chcesz, czy nie chcesz- płacisz ponownie...tu są prawdziwe problemy i normalna codzienność. Czemu tego nie naprawiacie?! Tyle złośliwości, tyle inwencji wkładacie, żeby pojedynczej osobie dokopać?! Dla frajdy? A może, żeby w internecie zaistnieć(bo to teraz modne)? Oczerniając ukrywacie się pod pseudonimami?!....a tacy moralnie nienaganni????? Te jadowite komentarze nic nie zmieniły...dziś kościół był pełny ludzi(mam nadzieję...tych zwykłych z wadami i grzechami jak ja). Przyszli bo wierzą i kochają swoją Matkę Pocieszenia. Przyszli- bo nie dadzą się manipulować małej grupie ludzi, która atakuje oszczerstwami z ukrycia.Ale też myślę, że przyszli bo kochają to miejsce i są dumni z tego pięknego otoczenia....np Droga Krzyżowa....wszystko piękne z wizją.To właśnie ksiądz to wymyślił i zrealizował. Czy Wy, którzy tu te złe rzeczy napisaliście jesteście zdolni coś tak pięknego wymyślić i doprowadzić do końca????
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
konto usunięte 2014-01-13 12:37:22
To są teraz te czasy... mądrość dla świeckich i dla kapłanów:


NOWY TESTAMENT
1 List do Tymoteusza:

Przestroga przed błędnymi naukami.
Duch zaś otwarcie mówił, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane. Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę. Ponieważ wszystko, co Bóg stworzył, jest dobre, i niczego, co jest spożywane z dziękczynieniem, nie należy odrzucać. Staje się bowiem poświęcone przez słowo Boże i przez modlitwę. Przedkładając to braciom, będziesz dobrym sługą Chrystusa Jezusa, karmionym słowami wiary i dobrej nauki, za którą poszedłeś. Odrzucaj natomiast światowe i babskie baśnie! Sam zaś ćwicz się w pobożności! Bo ćwiczenie cielesne nie na wiele się przyda; pobożność zaś przydatna jest do wszystkiego, mając zapewnienie życia obecnego i tego, które ma nadejść. Nauka to zasługująca na wiarę i godna całkowitego uznania. Właśnie o to trudzimy się i walczymy, ponieważ złożyliśmy nadzieję w Bogu żywym, który jest Zbawcą wszystkich ludzi, zwłaszcza wierzących. To nakazuj i tego nauczaj!

Jak zachować powagę pasterską?
Niechaj nikt nie lekceważy twego młodego wieku, lecz wzorem bądź dla wiernych w mowie, w obejściu, w miłości, w wierze, w czystości! Do czasu, aż przyjdę, przykładaj się do czytania, zachęcania, nauki. Nie zaniedbuj w sobie charyzmatu, który został ci dany za sprawą proroctwa i przez włożenie rąk kolegium prezbiterów. W tych rzeczach się ćwicz, cały im się oddaj, aby twój postęp widoczny był dla wszystkich. Uważaj na siebie i na naukę, trwaj w nich! To bowiem czyniąc i siebie samego zbawisz, i tych, którzy cię słuchają.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
blizniak 2014-01-14 21:53:57
nie wolno tak traktować księdza.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
hefajstos 2014-01-16 20:40:18
drodzy nieszczęśliwi PARAFIANIE narzekacie skamlecie jesteście źle traktowanymi PARAFIANAMI a czy ktoś z was wie co znaczy słowo PARAFIANIN proponuję encyklopedię lub słownik języka polskiego a potem narzekać
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
1234567 2014-01-19 20:55:01
hefajstos: - bardzo dobra propozycja, która pozwoli uzmysłowić mieszkańcom Pasierbca i nie tylko, dlaczego są tak traktowani.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
sprawiedliwa 2014-01-20 20:02:05
Prawda jest taka ze ksiądz Proboszcz z Pasierbca buduje wszystko w okół tylko dla swojej sławy.
Obraża swoich parafian, wyciąga od nich pieniądze i czerpie korzyści tylko dla siebie a jeśli ktoś nie zrobi po jego myśli obraza go z ambony i wyczytuje z imienia i nazwiska pamiętam nawet jak były przypadki kiedy ksiądz mówił o młodzieży z Pasierbca ze maja za głośne tlumniki w autach podawał imię nazwisko model auta dzwonił na policje wzywał patrole. Kościół jest po to aby się w nim modlić jeśli ktoś idzie na księdza to powinien iść z powołania jako sługa boży za sakramenty nie powinien brać pieniędzy jeśli brak pieniędzy był w kościele to niech powie o tym w ogłoszeniu i zapowie składke kto ile będzie mógł tyle da a nie wypominać kto nie dał pieniędzy bo mu się lotnisko umyśliło a teraz mu kilku groszy brakuje. jak idę do kościoła to z myślą ze się pomodlę wyspowiadam porozmawiam z bogiem a nie że z ust proboszcza usłyszę obelgi na czyjś temat!!! To jest ksiądz sługa boży który tez ma na codzien swoje życie ale jak jest msza to niech przekazuje słowo boże a nie wyciąga brudy z życia swoich parafin którzy w tajemnicach przekazują mu przy spowiedzi... Bo w jego kierunku nikt tego nie robi. Księża powinno zależeć żeby ściągać jak najwięcej parafin do siebie i uczyć ich wiary a takim zachowaniem ksiądz proboszcz tylko odpycha od siebie swoich parafian.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
eintracht 2014-01-20 20:45:27
Nawiasem mowiac, w gazecie zachodniej EU czytalam ze kosciol w Polsce od tego roku otrzymuje 0,5% z podatkow , a to nie jest mala kwota i mimo to brakuje na lotnisko? Podobno w kazdej bajce co pisza gazety, troche prawdy jest >:-D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
smerf33 2014-01-21 21:24:08
To chyba najwiekszy buc 21 wieku jest w tym Pasierbcu
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
lussi1992 2014-01-23 11:28:56
Wiecie co? nie znacie księdza na Pasierbcu, może przesadził z tymi wyzwiskami, ale nie zauważacie ile dobrego dla nas zrobił? ktoś jeden napisał o tym i takie forum sie zrobiło. popatrzcie się na siebie jak Wy sie zachowujecie zamiast obrazać księdza. człowiek jest człowiekiem i czasami się zdarza cos na kogoś powiedzieć. Wy nigdy nic na kogoś nie gadacie? ze jest taki czy taki? Jakby tutaj na Pasierbcu był inny proboszcz to by nikt na świecie nie wiedział że istnieje taka mała wieś! Ja go podziwiam za to co zrobił, więc Wy też najpierw się zastanówcie a później piszcie coś na niewinnego człowieka. Jak ksiądz proboszcz odejdzie z parafii za pare lat, to jeszcze zatęsknicie za nim bo inny proboszcz nic na Pasierbcu nie zdziała tak jak on. nikt do tej pory na Niego nie narzekał więc nie róbcie z tego jakiejś katastrofy, bo nic się nie stało. pzdr:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
P207 2014-01-24 15:20:50
Poczuliście się lepiej że wyzywacie człowieka (bo to przecież oko za oko)? Zmieniło to coś? Ulepszyło Wasze życie? Mam nadzieję że Macie sumienia czyste, chociaż tacy ludzie Waszego pokroju pewnie go nie mają i bardzo Wam z tego powodu współczuję!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
edi60 2014-01-24 15:31:38
@smerf33 kto kogo nazywa to tym on sam jest vice versa
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
edi60 2014-01-24 15:34:10
@smerf33 kto ciebie upowaznij do wyzywania drugiej osoby uważaj zebys karnie za to nie odpowiedział
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
lussi1992 2014-01-24 18:46:15
Wy nie macie innych problemów tylko wyzywanie człowieka? Nie zauważacie ile on robi? jeśli ktoś ma problem to zawsze pomaga! tego nie widzicie. popatrzcie na innych księży z innych parafii! Nie będę pisała publicznie o jakich mi chodzi, ale na pewno każdy się domyśla. takiego księdza jakim jest proboszcz z Pasierbca to ze świecą szukać, bo on zawsze jest dobry dla wszystkich ludzi,a że raz coś powiedzial nie tak to już nagle wszyscy "parafianie" i nie tylko zauważają w nim niewiadomo kogo, nie wiem czy Wy macie sumienie, ale z tego co widze to chyba nie macie!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
bearchen 2014-01-24 19:26:33
Niby katolicy, niby miluja blizniego... ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
lussi1992 2014-01-25 12:04:15
a jeśli się komuś po prostu nie podoba w kościele na Pasierbcu to nie musi do Niego chodzić, jest dużo innych parafii. a i po drugie od lat chodze na Pasierbiec do kościoła i nigdy nie słyszałam żeby ksiądz proboszcz czytał ludzi którzy nie byli do pracy! Za to serdecznie dziękował tym którzy byli... więc nie piszcie tutaj bzdur, bo jak ktoś chodzi tutaj do kościoła to wie jaka jest prawda ! nie wiem co Wam to daje że obrażacie kogoś tutaj na forum pod jakimś nickiem.. to na prawdę jest "odwaga"! :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
alfons 2014-02-09 12:21:50
dzisiejsze podziękowanie proboszcza swoim parafianom za oczernianie go i że się księża z niego śmieją oraz że parafianie go tak urządzili było bardzo wymowne, kto nie wierzy to może na 16-tej będzie ta sama mowa ;p
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
1234567 2014-02-09 12:51:58
a jednak, uderzono w stół i nożyce się odezwały!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
lussi1992 2014-02-11 10:21:35
A Wam nie byłoby by przykro jakby ktoś o Was zalożył to głupie forum ?! Weźcie się zastanówcie. Każdy potrafi być odważny tutaj na forum, ale niech będzie taki odważny i powie to wprost! Dobrze ksiądz powiedzial na kazaniu, że zostawia to waszemu sumieniu to co mówicie na niego. Załóżcie sobie jakieś inne forum na jakiś bardziej pożyteczny temat! Tutaj na Pasierbcu są rózne sprawy które powinny mieć forum, a nie takie głupoty jak tutaj piszecie. Na pewno połowa osób jak to bedzie czytać to bedzie wiedziala o co chodzi. Więc skończcie tuta pisać i oczerniać człowieka! Pozdrowienia :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
JAGODA32 2014-02-12 03:44:12
Ja osobiscie jestem oburzona i zbulwersowana oszczerstwami pod adresem ksiedza.Sama jestem parafianka od niedawna i mialam stycznosc z ksiedzem z racji np chrztu dziecka i ani razu nie spotkalam sie
zez zlosliwym komentarzem na temat
ofiary.Zreszta ofiara i praca sa
dobrowolne,nikt nikogo do niczego nie
przymusza.Ja przy pracach przy Kosciele nie bylam ale tez nie uslyszalam z ust ksiedza zadnej zloliwosci na ten temat ani tez na temat parafian.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
JAGODA32 2014-02-12 04:13:05
Jesli chodzi o slowo menda padlo takie slowo z ust ksiedza,tez bylam obecna na tej mszy sw.Slowo menda
patrz w slowniku co
znaczy,to nie
przeklenstwo,u mnie
wywolalo

wesole wspomnienia.Jesli
chodzi o zlosliwe
komentarze...zlosc,gniew
niechec,zazdrosc...to
grzech,patrzcie rachunek
sumienia.Jestem zdania ze jak
ktos ma cos do ksiedza
powinien mu to powiedziec
wprost a nie oczerniac
publicznie.Jesli nie osobiscie to
korzystajac z cudow
techniki,jest duzo
mozliwosci ...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
JAGODA32 2014-02-12 04:37:53
Konczac..jest napisane "Nie czyn drugiemu co Tobie nie
mile"ciekawe czy Wam byloby milo sluchac czy czytac obelg pod swoim adresem,mysle ze nie wiec pomyslcie ile przykrosci sprawiliscie temu czlowiekowi nieslusznie go oczerniajac.Wszystko co robi robi dla parafian i ogolu,do grobu tego nie wezmie,tak jak zreszta kazdy znas...Pozostawiam to waszym sumieniom...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
JAGODA32 2014-02-12 08:29:45
Jestem parafianka od niedawna i mialam stycznosc z ksiedzem np z racji chrztu dziecka.Nigdy nie uslyszalam od ksiedza zadnych uwag na temat ofiary,jest dobrowolna i kazdy daje ile chce,na ile go stac i ile uwaza za sluszne.Tak samo sprawa sie ma jesli chodzi o prace na rzecz Kosciola.Osobiscie nie bylam i nie slyszalam z ust ksiedza zadnych przykrosci.Nikt nikogo do niczego nie pr
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
JAGODA32 2014-02-12 12:57:38
Cd.Nikt nikogo do niczego nie przymusza.Wszystko jest dobrowolne.Chce to ide,nie to nie a jesli ktos nie umie ksiedzu odmowic to niech ma pretensje do siebie a nie do
ksiedza.Zanim zaczniecie kogos osadzac
wezcie sie najpierw za siebi
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
1234567 2014-02-12 15:50:34
JAGODA32: masz rajcę, nikt nikogo nie zmusza, tylko jeśli odmówisz możesz się dowiedzieć w najbliższym czasie, kim jesteś i to na forum parafii.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
lussi1992 2014-02-13 12:30:02
dokładnie, wiec skończcie tutaj pisać pierdoły na kogoś kto tyle tutaj dobrego zrobił! I ile dobrego robi dla parafian i nie tylko! zawsze pomoże rodzinie która ma jakiś problem, załatwi szpital czy cokolwiek i nie bierze za to pieniędzy! więc skończcie tutaj już to forum,zajmijcie się sprawami ciekawszymi niż obrażanie niewinnego człowieka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
1011 2014-02-14 19:27:14
Krytykowanemu proboszczowi ,
wszystkim piszącym na tym forum dedykuję fragment Listu św.Jakuba ( Jakub 3,1-15 - Opanowanie języka ):
" Niech zbyt wielu z was nie uchodzi za nauczycieli, moi bracia, bo wiecie, iż tym bardziej surowy czeka nas sąd. Wszyscy bowiem często upadamy. Jeśli kto nie grzeszy mową, jest mężem doskonałym, zdolnym utrzymać w ryzach także całe ciało. Jeżeli przeto zakładamy koniom wędzidła do pysków, by nam były posłuszne, to kierujemy całym ich ciałem. Oto nawet okrętom, choć tak są potężne i tak silnymi wichrami miotane, niepozorny ster nadaje taki kierunek, jak odpowiada woli sternika. Tak samo język, mimo że jest małym członkiem, ma powód do wielkich przechwałek. Oto mały ogień, a jak wielki las podpala. Tak i język jest ogniem, sferą nieprawości. Język jest wśród wszystkich naszych członków tym, co bezcześci całe ciało i sam trawiony ogniem piekielnym rozpala krąg życia. Wszystkie bowiem gatunki zwierząt i ptaków, gadów i stworzeń morskich można ujarzmić i rzeczywiście ujarzmiła je natura ludzka. Języka natomiast nikt z ludzi nie potrafi okiełznać, to zło niestateczne, pełne zabójczego jadu. Przy jego pomocy wielbimy Boga i Ojca i nim przeklinamy ludzi, stworzonych na podobieństwo Boże . Z tych samych ust wychodzi błogosławieństwo i przekleństwo. Tak być nie może, bracia moi! Czyż z tej samej szczeliny źródła wytryska woda słodka i gorzka? Czy może, bracia moi, drzewo figowe rodzić oliwki albo winna latorośl figi? Także słone źródło nie może wydać słodkiej wody. "





Sądzę iż inteligentni ludzie zrozumieją sens " Listu Jakuba " .

Zanim się ktoś wypowie uprzednio zachęcam do lektury Pisma Św.

Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Oburzające zachowanie proboszcza Pasierbieckiego.
JAGODA32 2014-02-22 12:15:52
Proponuje wszystkim skupic mysli na Peregrynacji Obrazu.Przed spowiedzia proponuje skorzystac z rachunku sumienia dla doroslych droga do nieba.Mozna znalezc w wyszukiwarce.Polecaw.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in