Baner Baner
7°   dziś 10°   jutro
Czwartek, 18 kwietnia Alicja, Bogusława, Apoloniusz, Gościsława
1994

Tematy archiwalne

O wyborach - obiektywnie ?

widz 2010-10-17 11:35:35
Top masz problem i z ciekawością dowiem się jak go zamierzasz rozwiązać? Prowadzenie portalu wyborczego przy założeniu, że pobierasz opłaty od reklamujących się ugrupowań( w założeniu nie od wszystkich). Czy znajdzie się więc miejsce na obiektywność i rzetelność relacji?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: O wyborach - obiektywnie ?
widz 2010-10-17 11:39:57
Powstają i będą powstawać strony z informacjami komitetów wyborczych.Linki do takich stron są tu blokowane! Jeśli komitet zapłaci to OK jeśli nie to nie pojawi się taka informacja - czy to jest rzetelność w informowaniu? Tutaj dowiedzieć się można tylko o tym za co portal limanowa. in dostaje kasę :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: O wyborach - obiektywnie ?
komitetwyborczy 2010-10-17 11:52:09
Słusznie ! W naszym komitecie jest jeszcze miejsce dla kandydatów na radnych. Jest jeszcze czas na decyzję o kandydowaniu!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: O wyborach - obiektywnie ?
komitetwyborczy 2010-10-17 11:54:10
Jeśli jest ktoś gotów powalczyć o władzę w mieście i powiecie - bardzo proszę o kontakt na.... nie da rady wpisać strony ni maila :( więc może gg 167301 ( ciekawe czy to też usunie ?)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: O wyborach - obiektywnie ?
top 2010-10-17 14:40:21
@widz i komitet wyborczy. Po pierwsze jestescie jedna i ta sama osoba, czy tylko komitetem? Po drugie: nam nikt nie pomagal w darmowym linkowaniu portalu, gdy powstawalismy, czy wiec fair jest to co Wy robicie? Telewizja bierze pieniadze za spoty wyborcze, a drukarnie za druk ulotek, a dlaczego? Bo ponosi koszty! Portal zyje tylko z reklam, a niem czy zdajesz sobie z tego sprawe, ze stworzenie serwisu wyborow to dosc duzy koszt, realizacja debat na zywo z kandydatmi to tez koszt, nie mowiac juz o czasie jaki na to poswiecimy. Czy wasze zachowanie jest wiec fair? Ja problemu z obiektywizmem i rzetelnoscia wobec osob, ktore np. wykupily u nas reklame nigdy nie mialem i nie mam. Masz jakis dowod lub podejrzenie? Prosze przedstaw.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: O wyborach - obiektywnie ?
konto usunięte 2010-10-17 14:59:17
przecież nikt nie musi jak chce to może w czym rzecz...?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: O wyborach - obiektywnie ?
konto usunięte 2010-10-17 15:50:18
By ten portal wyborczy nie był jak pewna gazetka z pewnej gminy, z tymi samymi osobami, Papier wszystko przyjmie i fotografia na zamówienie. Ale na pewno będzie dobrze bo twarze się zestarzały ludzie będą chcieli zmiany......wejdą wreszcie nowe osoby....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: O wyborach - obiektywnie ?
mb3 2010-10-17 16:15:08
Niech będzie co ma być i tak w komentarzach obiektywnie ocenimy, widzę, że są tacy których ciągnie do władzy. Myślę, że z taką oglądalnością portalu skutecznie wyeliminujemy rządnych lansowania się pozycją radnego. Osobiście uważam również, że nauczyciele absolutnie nie nadają się na takie stanowiska. Kilka lat temu protestowali, że mimo tego ile godzin pracują nie mają na nic czasu, bo kształcą się w wolnym czasie. Nie chcielibyśmy Wam odbierać tego czasu, bo to przecież Wy kształcicie młodzież i wszelkie zaniedbania odbiły by się na pokoleniach - takiej krzywdy nie należy robić nam i Wam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: O wyborach - obiektywnie ?
top 2010-10-17 16:15:35
@dama zamysl portalu: w tekstach beda przedstawieni kandydaci na wojtow/burmistrzow/radnych wojewodzkich, wszyscy beda mieli tyle samo miejsca. Ponadto chcemy przeprowadzac chaty z kazdym z kandydatow na burmistrza Limanowej, moze i innych gmin, oraz debaty na zywo (wideo). Oczywiscie zaprosimy wszystkich kandydujacych, mamy nadzieje, ze zaproszenie przyjma. Oprocz tego dyskusje na forach gminnych do dyspozycji uzytkownikow itp. itd.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: O wyborach - obiektywnie ?
konto usunięte 2010-10-17 18:08:31
Powodzenia dobry pomysł ....... TOP
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: O wyborach - obiektywnie ?
konto usunięte 2010-10-17 18:20:18
mb3 - piszesz o nauczycielach a zastanow sie ilu urzednikow panstwowych ma czas piastowac urząd i byc przewodniczacymi radnymi te same osoby od lat. W urzedzie niema pana kierownika czy derektora czy innego urzednika bo zasiada w komisji czy radzie tak powinno być. w calej Polsce pewno by znalazl kilka Gmin takich, bo im wolno, iema prawa ktore to reguluje, wiec byc obiektywnym ....Niemam nic do nauczycieli czy urzedików bo niewszyscy sa jednacy wiekszosci to porzadni ludzie jak i wszedzie. mb3- mozna by bylo snuć opowiesci kazdy ma inny punkt widzenia, dobrze ze jest taki portal mozna porozmawiac. pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: O wyborach - obiektywnie ?
konto usunięte 2010-10-17 20:42:41
widz chce żeby mu się zwyczajnie wszystko należało za darmo. Najlepiej to żeby każdemu się należało za darmo, ewentualnie po znajomości.. W dodatku mylą reklamę ze zwykłymi informacjami.. Co do dyskusji wideo - b.dobry pomysł. Szczególnie przed drugą turą konfrontacja 2 kandydatów była by świetna.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: O wyborach - obiektywnie ?
Gromit 2010-10-18 10:31:12
TOP, brawo - deceniam trud jaki podejmujesz, poza tym pomysł chatu sugerowałem już kilkakrotnie, z uwagi na ta takie "nieobjektywne" teksty jak powyżej. WIDZ i Internauci, rozmawiając z danym kandydatem sami będziecie mieli okazje by wykazać się objektywizmem - a PORTAL jest objektywny dając Wam taką szansę, doceńcie to.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: O wyborach - obiektywnie ?
gazda 2010-10-18 12:44:18
Uważam że ludzie swoje środowisko znają i wiedzą kto jest kto.Kogo wybiorą też wiedzą ponieważ gmina to środowisko w którym większość ludzi się zna, po co się tu czarować. Publiczne wystąpienia kandydatów oznaczają walkę po trupach do celu. To nie są wybory stopnia parlamentarnego żeby się zaprezentować wyborcom z całego województwa którzy nie znają osoby.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: O wyborach - obiektywnie ?
Gromit 2010-10-18 13:31:31
gazda ... czy ty się boisz przegranej, że tak uważasz? Powiedzmy sibie szczerze, tu chodzi kand. na wójtów, czyli osoby, które nie zbierają podpisów wśród wyborców jak w przypadku radnych. Kandydata na radnego z Twojego okręgu, któremu podpiszesz poparcie pewno znasz, ale jego Komitet wytawi kandydata, o którym wiesz niewiele i co poprzesz takiego kandydata?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: O wyborach - obiektywnie ?
gazda 2010-10-18 14:13:08
Jak kandydat na wójta jest z mojej gminy to go znam ,a jak nie znam ,to mi znajomi go zaopiniują i to wszystko. Na człowieka którego bym nie znał i nie miał opini na pewno bym nie głosował .Tak mi się wydaje.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: O wyborach - obiektywnie ?
obserwator1 2010-10-18 16:38:01
Ja uważam, że wybór na Radnego, Wójta czy Burmistrza jest ogromnym zaszczytem dla wybranej osoby, która jednoczesnie dostaje duży kredyt zaufania od wyborców. Taka osoba z pokorą powinna wykonywać swoje obowiązki i to ona powinna być dla wyborców a nie na odwrót.Przecież zazwyczaj znamy kandydatow więc bardzo łatwo możemy stwierdzić czy ta osoba jest przyjaznie nastawiona do swojego otoczenia, czy interesuje się problemami występującymi w gminie a szczególnie w swoim okręgu, czy potrafi grzecznie i spokojnie rozmawiać z ludzmi a przy tym czy stara się realizować jakieś inwestycje potrzebne współmieszkańcom. To wszystko możemy zauważyć i ocenić a potem wybierać. Pozdrawiam. obserwator1
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: O wyborach - obiektywnie ?
gazda 2010-10-18 21:16:53
Jestem tego samego zdania. Wybory jak obecne powinno się traktować bardzo poważnie i nie robić teatru kabaratowego.Poważny kandydat w tych wyborach na to nie pójdzie.Ja będę wybierał tych co znam .Obcy choć mi się zaprezentuje medialnie kabaretowo to ja i tak w taką reklamę nie wierzę .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: O wyborach - obiektywnie ?
konto usunięte 2010-10-20 12:08:55
gazda masz jak dla mnie dziwne myślenie. Przecież chodzi o merytoryczną konfrontację, dzięki czemu łatwiej ocenić kompetencje. Czy na prezesa swojej firmy wybrałbyś kogoś tylko dlatego, że go znasz no i ludzie go lubią bo swój chłop? Szczególnie jeśli ta firma miałaby problemy finansowe i inne? Czy wolałbyś, żeby każdy się zaprezentował i choć po części pokazał czy wie co chce robić i wtedy byś oceniał? Ja akurat znam wszystkich kandydatów u nas, ale wiele osób nie ma pojęcia kto jest kim. Będą właśnie głosować na kogoś "bo żem se usłyszał że ten to dobry chłopina, a tamten jest be".
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: O wyborach - obiektywnie ?
Gromit 2010-10-20 13:16:50
lidokainka, to porównanie z "prezesem" ma tylko jeden minus: zazwyczaj w prywatnej firmie jak przychodzi nowy zarządca to w ślad za tym idą zazwyczaj zwolnienia i restrukturyzacja. Ale rzeczywiście z uwagi na przygotowanie merytoryczne należy w obydwóch przypadkach wybrać fachowca a nie "kolesia" - popieram.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: O wyborach - obiektywnie ?
konto usunięte 2010-10-20 16:02:01
Tu niejako ta restrukturyzacją jest też wybór radnych. W urzędzie oczywiście raczej mało kogo przestawi taki "prezes". Nie chodziło mi o dokładne porównanie, że to to samo, ale o to że mamy demokrację i korzystajmy z niej z rozumem, bo i tak póki co tkwimy w innej epoce.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in