Sobota, 06 marca
Róża, Wiktor, Agnieszka, Jordan, Marcin
1082

Hyde Park

o kompleksie prowincji na onecie....

http://zdrowie.onet.pl/psychologia/kompleks-prowincji,1,4900135,artykul.html

czy wy też, tak jak AGATA bohaterka artykułu macie kompleks prowincji. bo ja jestem w szoku jak można się wstydzić miejsca swojego pochodzenia, a nie śmiać z kogoś kto nie wie gdzie jest Nowy Sącz?
co o tym myslicie?
RE: o kompleksie prowincji na onecie....
Malo tego: jak można nie wiedzieć gdzie jest Limanowa? a tak poważnie to najbardziej śmiać mi się chce (choć raczej należałoby płakać) z tych wszystkich "warszawiaków". Zapytasz takiego skąd jest to odpowie, że z Warszawy albo jeszcze lepiej z Wawy, a tymczasem cała jego rodzina siedzi w jakichś Bździochach czy innej małej mieścinie czy wsi. Prawdziwych Warszawiaków w Warszawie ciężko spotkać i na ogól są to bardzo sympatyczni ludzie. Przyjezdni warszawiacy to zazwyczaj skrystalizowane chamstwo i poczucie wyższości. Przyjedzie taki do Krakowa i pyta czy w tej wiosce coś się dzieje, bo u nich w Wawie to to i tamto. tylko że sam pochodzi z miejscowości porównywalnej albo nawet mniejszej miejscowości niż Limanowa. Na koniec tego trochę przydługawego i być może męczącego posta mały apel: Limanowianie! Bądźcie dumni z miejsca swojego pochodzenia. Nie wstydźcie się że wychowaliście się w mieście, w którym jeszcze można wyjść przed dom, blok i pogadać z sąsiadem. Że pochodzicie z miasta może małego ale w którym żyje się troszkę wolniej i może dzięki temu trochę przyjemniej. Z miasta z pięknymi widokami i czystym powietrzem. Bądźcie dumni z tego miejsca bo kiedyś być może Wielki Świat się od Was odwróci i być może trzeba będzie kiedyś wrócić. A wraca się zdecydowanie przyjemniej jeśli choć trochę się tęskni. Pozdrawiam
RE: o kompleksie prowincji na onecie....
Ja tak nie bardzo wierzę w ten artykuł. Chyba dziennikarze takimi tekstami robią ludziom kompleks prowincji i fałszują obraz rzeczywistości.
Masz do nas sprawę? Skontaktuj sie z nami mailowo kontakt@limanowa.in