10°   dziś 14°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław
1205

Hyde Park

nowa w Limanowej

whak 2012-04-29 11:36:06
Witam,
w Limanowej jestem od około 2 miesięcy, chwilowo na stałe ;-)
Nie znam miasta, nie znam miejsc.
Jakieś propozycje gdzie można pójść, poznać ludzi?

Trochę mi smutno samej, szukam znajomych :-]
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: nowa w Limanowej
kierowiec 2012-04-29 12:20:23
morze ja ci pokaże limanową i okolice;-)tylko jak i kiedy sie spotkamy??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: nowa w Limanowej
PaDr 2012-04-29 14:13:44
W Limanowej nie ma morza kolego, nie ściemniaj ;). A jeśli chodzi o Ciebie koleżanko, to nie wiem co Cię tu ściągnęło, bo tu nie ma nic. Osobiście na Twe pytanie szukam odpowiedzi od wielu lat :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: nowa w Limanowej
whak 2012-04-29 15:56:28
co mnie tu ściągnęło?
resztki naiwnej wiary i nadziei ;-)

morza rzeczywiście się tu nie spodziewam ;-)
ale przecież góry też bywają ciekawe. Gdzie warto się wybrać z plecakiem? w końcu długi weekend, nie bardzo chce się siedzieć w domu w taką pogodę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: nowa w Limanowej
cheffos 2012-04-29 18:34:03
A dysponujesz samochodem, żeby gdzieś podjechać kawałek, czy chcesz wyjść z samej Limanowej? (Są jeszcze jakieś busy, ale się nie znam na rozkładach.)

Jeśli z samej Limanowej, to polecam się przejść Pasmem Łososińskim, np z okolic ronda "na Wesołej" szlakiem przez Dzielec, Groń, Sarczyn, Sałasz i Jaworz. Z Jaworza zejść sobie dalej szlakiem około 10 minut (ładne miejsce widokowe). Stamtąd można wrócić na szczyt Jaworza, iść w kierunku Sałasza i odbić szlakiem przez Dziedzic do Pisarzowej. W sumie możliwości jest tam wiele, zależy jak długa ma być wycieczka.

Można też iść na Golców przez Jabłoniec, ale mnie by się nie chciało na nogach, bo za dużo asfaltu.

Poza tym koniecznie trzeba iść na Mogielicę. Ale tam wygodniej byłoby podjechać do szlaku.

Zresztą trudno radzić, jeśli się ma tak mało danych wyjściowych ;) Napisz coś więcej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: nowa w Limanowej
whak 2012-04-29 18:41:33
dysponuję jedynie nogami ;-)
ale to ogólnie bardzo fajny zarys na wycieczkę - nie dziś to jutro ;-)
fajnie - już w razie czego wiem co robić przez najbliższy tydzień :-)

dzięki za pomysły :-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: nowa w Limanowej
ABS0LLUT 2012-04-29 22:06:50
Witam,
Skoro piszesz o górach i o tym, że dysponujesz jedynie nogami, to wnioskuję, że lubisz je eksploatować. 1 maja mamy tu taki lokalny wiejski "I Bieg Ziemi Limanowskiej" (dystans jedynie 4 km, niestety asfaltem), zatem możesz wystartować. Biec nie trzeba, bo i tak sporo osób będzie większość trasy tylko szło, ale za to jakich fajnych ludzi poznasz!
Ostatnio byliśmy np. na Babiej Górze, żeby pisankę zjeść nie przy stole ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: nowa w Limanowej
Janek64 2012-04-30 03:15:55
po takich propozycjach mysle ze warto zostac tu na stale jest tutaj co robic jezeli sie chce i reszte tez koledzy podpowiadaja. Ludzi sypatycznych poznasz na Limanowa in juz paru powyzej sie odezwalo nawet wpisowego nie chca hehe zartuje oczywiscie. Tak ze bedzie ok sama sie przekonasz Milego pobytu w Limanowej zycze. :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: nowa w Limanowej
Mario19 2012-04-30 10:09:12
Tak jak kolega powyzej;)Ludzi milych tu nie brakuje,chociaz nie milych tez sporo;)takie wycieczki sa swietne. Wystarczy dobra paczka i mozna sie wybrac;)pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: nowa w Limanowej
djdeejay 2012-04-30 12:48:11
Proponuje kamień w Szczyrzycu :) tak na chwilę odetchnąć od codzienności :) A na miejscu, to przechadzka po lesie, Łopiń itp. A po przechadzce do Zajazdu Mogielica (nie robię reklamy :) ) - dobre rzeczy tam są i klimacik też jest :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: nowa w Limanowej
gruszka 2012-05-05 23:32:17
Ja polecam ogólnie wycieczki po Beskidzie Wyspowym. Niedługo rusza kolejna edycja programu "Odkrywamy Beskid Wyspowy", który polega na grupowym chodzeniu po górach:) Co tydzień lub dwa wychodzi się razem z innymi na jedną górę, na miejscu jest ognisko lub inne atrakcje:0 Gorąco polecam - rekreacja + poznawanie nowych ludzi:) Więcej na http://www.odkryjbeskidwyspowy.pl
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: nowa w Limanowej
whak 2012-05-06 18:32:51
o!
i znowu kilka fajnych pomysłów :-)
dzięki :-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: nowa w Limanowej
Janek64 2012-05-06 18:41:26
Tutaj na Limanowszczyznie zyja ludzie u ktorych nie brakuje pomyslow czasem z realizacja gorzej ale ogolnie jest ok jeszcze pare fajnych pomyslow i zostaniesz tu na stale@whak:).Pozdr...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: nowa w Limanowej
FurElise 2012-05-15 22:28:41
A ja Ci polecę przejść się na Stary Krzyż. Droga prosta, ładne widoki, przy okazji przejdziesz przez kamieniołom...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in