12°   dziś 16°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
4272

Porady

Niedziela we dwoje.

tutejsza123 2015-08-04 21:28:48
Witam.
Chciałam zapytać was tutaj, a raczej prosić o pomoc. Chcę z chłopakiem spędzić miło niedzielny dzień, aura dopisuje, ma być cieplutko. Tylko nie mamy zielonego pojęcia gdzie i jak.
Kilka tygodni temu byliśmy w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, potem w Niedzicy na Zamku. Gdzie jeszcze można się wybrać na wycieczkę jednodniową we dwoje tutaj w naszych małopolskich terenach?
Proszę o jakieś ciekawe propozycje.
Z góry dziękuje :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Niedziela we dwoje.
grisi 2015-08-05 07:33:51
Witam
Polecam Szczawnicę ( piękny deptak, park górny i dolny)
Można się także wybrać na rowerową wycieczkę
z centrum Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru na Słowacji oraz w innych kierunkach
W okolicy jest również wąwóz Homole oraz najwyższy szczyt Pienin
Trzy Korony można się także wybrać na spływ Dunajcem.
:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Niedziela we dwoje.
limonka 2015-08-05 10:03:20
Mało znana Wysowa-Zdrój. Po drodze masz zalew w Klimkówce. W pobliżu stadnina koni Gładyszów / Regietów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Niedziela we dwoje.
Slawek964 2015-08-05 10:18:45
Nic ciekawego nie znajdziesz. Jeszcze jak ktoś lubi góry to może jeździć w tatry i te wszystkie "chochoły" zwiedzać. Ale ja nie lubię i też nic nie mogę wymyślić. Można pozwiedzać te wszystkie miasteczka i miejscowości górskie ale to tylko na raz, potem nie ma po co wracać. Nawet dalej nic ciekawego nie ma. Polska niestety jest tak mało atrakcyjna, że bardziej opłaca się jechać za granicę.
Klimkówka to znowu zdecydowanie za daleko jak na jeden dzień. Lepiej już wybrać się trochę dalej i na kilka dni nad Solinę.
A jak ci się podobało w tej Niedzicy ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Niedziela we dwoje.
limonka 2015-08-05 11:09:14
Z Limanowej do Wysowej to ok. 80 km ( Klimkówka 15 km bliżej ). To zaledwie 1,5 godz. spokojnej jazdy samochodem.
Bywam tam ostatnio dosyć często ( niestety nie w celach rekreacyjnych ). W dni powszednie - pomimo szczytu sezonu wakacyjnego - cisza i spokój.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Niedziela we dwoje.
sweetfocia 2015-08-05 11:22:17
Najbardziej polecanymi obiektami w Małopolsce poza Krakowem przez międzynarodowe przewodniki są: Kopalnia Soli w Wieliczce i Muzeum Auschwitz-Birkenau.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Niedziela we dwoje.
Slawek964 2015-08-05 11:54:06
Limonka, ale którędy to jedziesz, że robisz z Limanowej 65 km ? Mnie na mapie pokazuje 100 km w linii prostej, a drogowa odległość to 125 km, jeszcze jak komuś się uda trafić najkrótszą trasą. To więcej jak połowa drogi do Ustrzyk Dolnych. Minimum 4-5 godzin samochodem w obie strony, według mnie nie opłaca się ani na paliwo, ani na kilka godzin tam jechać.
Ja mam zamiar udać się do naszej "informacji turystycznej". Może mi coś polecą ciekawego.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Niedziela we dwoje.
limonka 2015-08-05 12:50:28
http://www.wyznaczanie-trasy.pl/planowanie-trasy
Wpisujesz Klimkówka k. Gorlic i wyjdzie Ci 60 km. Jeżeli wpiszesz Klimkówka to wyjdzie Ci ta k. Iwonicza, do której faktycznie w linii prostej jest 100 kim.
Jedziesz z Limanowej w kierunku Gorlic. Między Grybowem a Gorlicami w Ropie k. Orlenu skręcasz w prawo na Wysową.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Niedziela we dwoje.
Slawek964 2015-08-05 13:08:37
Wiedziałem, że jakaś nieścisłość. Dlatego pytałem o trasę, bo skoro jeździsz to wiesz. 60 km to można zrobić nad jezioro w upalne dni. Ja robiłem do Jurkowa 40 km nad kąpielisko "Mała Chorwacja".
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Niedziela we dwoje.
limonka 2015-08-05 13:42:17
Ze względu na ciszę i spokój, Beskid Niski upodobała sobie ostatnio tzw. "warszawka", budując w głuszy domki letniskowe.
W Wysowej można popluskać się w oryginalnym basenie
http://www.parkwodnywysowazdroj.pl/3,Galeria
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Niedziela we dwoje.
tutejsza123 2015-08-05 20:55:56
No cóż .. W Niedzicy zwiedziliśmy zamek i wozownie. Poza tym mnóstwo ludzi i jezioro bardzo oblęzone w upalne dni. Można również skorzystać z rejsu gondolą lub statkiem. Ceny oczywiście dosyć wysokie, ale jak to w każdej miejscowości turystycznej.
Jak mi się podobało ? Było ok, ale jak to mówią d*py nie urwało. Jeśli masz siedzieć w domu i się nudzić całą niedzielę to można się wybrać na taką wycieczkę. Wiadomo kązdy lubi co innego, ale ja byłam w miarę zadowolona :)
Za to jeśli ktoś nigdy nie był na Kasprowym ( w ogóle w górach) to zdecydowanie polecam! Niezapomniane wrażenia, tylko wiadomo bilet na Kasprowy strasznie drogi. Ale jak dla mnie było super we dwoje. I jestem bardzo zadowolona, mam miłe wspomnienia teraz :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Niedziela we dwoje.
gocha90 2015-08-06 21:20:15
Trzy Korony (982) nie są najwyższym szczytem Pienin. Najwyższe są Wysokie Skałki (Wysoka) 1050m n.p.m.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Niedziela we dwoje.
gocha90 2015-08-06 21:30:13
A może Niepołomice? Też można fajne miejsca odwiedzić. Zależy co kto lubi. Jest planetarium, zamek królewski, puszcza :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in