9°   dziś 6°   jutro
Wtorek, 23 kwietnia Ilona, Jerzy, Wojciech
4271

Porady

Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?

buba13 2013-01-27 17:54:40
Cześć ludziska.Mam do was proźbę.Jaką nazwę dla sklepu z odzieżą damską byście proponowali?To będzie odzież typu sukienki spodnie spódnice,sweterki,no wiecie taki damski sklep.Szczerze powiedziawszy ja sama nie mam pomysłu więc w Was cała nadzieja,coś krótkiego i chwytliwego.jeśli coś wam wpadnie do głowy,napiszcie.Z góry dziękuję.Pozdrawiam wszystkich!;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
bearchen 2013-01-27 18:04:10
Beda to ubrania firmowe?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
emka 2013-01-27 18:07:35
dokładnie, będą to ubrania firmowe czy kolejne badziewie ze sweterkami bluzkami które po pierwszym praniu wyglądają gorzej niż rzeczy z ciucholandów? jeśli tak to nie pchaj się w taki biznes, wystarczy już tego w Limanowej... takie moje zdanie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
buba13 2013-01-27 18:12:28
Nie,firmówki to nie będą.Postaram się o rzeczy dobrej jakości,i w niskich cenach,tylko trzeba się postarać:)Nie chce sprzedawać chińskich badziew bo to nie ma sensu.Ale proszę o pomoc w wybraniu nazwy:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
bearchen 2013-01-27 18:15:14
Sklep bedzie duzy czy raczej cos ala butik?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
buba13 2013-01-27 18:19:40
wynajmowany lokal trocę większy niz butik,ale nie za duży.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
bearchen 2013-01-27 18:22:19
A co tam nazwij go "PRADA" Z samej ciekawosci ludzie pojda, jak juz wejda to z pewnoscia cos kupia. :P :D.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
bearchen 2013-01-27 18:24:23
To jeszcze jedno pytanie. Z jakiego kraju beda sprowadzane ubrania?
Jak mi cos wpadnie do glowy to napisze.

Za zart wyzej sorry :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
PasazerLinii7 2013-01-27 18:42:45
Moja propozycja:
Anna Grodzka Fashion.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
oki22 2013-01-27 19:38:10
Może "Bella Dona" "ALBUTIK" "Ślicznotka" "Modna szafa" "ESTILO" "Garderoba" "Armani" "Size" "Finezja" "Modna Pani" :) tyle wymyśliłam może cos wybierzesz :) Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
P36 2013-01-27 20:05:31
(S)klep (O)dzież (DA)mska
DRESS (sukienka, strój, suknia, odzież, kostium, garderoba)

SODA|DRESS
.b u t i k

>:-D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
saleen22 2013-01-28 10:25:05
nazwij go "Bellagio"...prestizowy klienci zajarza nazwe;;,,,pozdr wlasnie napisz skad sa te ciuchy,,,prosze napisz wsocz mi na Pv dzieki
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
crusader 2013-01-28 10:30:24
......T-SHIT......
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
konto usunięte 2013-01-28 11:53:16
Ja bym go nazwała "Polska Moda" i jako asortyment odzież tylko dobrych, polskich, producentów, a przede wszystkim w dużym wyborze rozmiarów.
Jeżeli tak zrobisz, to sama bardzo chętnie się przejadę do Twojego sklepu, bo mam już serdecznie dość tego syfu chińskiego, tureckiego i nie wiadomo skąd jeszcze, które po pierwszym, drugim praniu idzie w kosz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
brawurka 2013-01-28 22:47:08
zastanów się czy nie lepiej zacząc z troche wyższej półki-ciuchy markowe. Limanowa ma tylko dwa porządne sklepy z taką odzieżą dla Pań, jest duża rzesza klientów do zagarnięcia. Osobiście w Limanowej kupuje już tylko skarpetki (Rossman), wszystkie te cudaki ze sklepików nadają się do wyrzucenia po pierwszym praniu..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
brawurka 2013-01-28 22:50:55
oki22 - najlepszy pomysł: MODNA SZAFA:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
buba13 2013-01-29 09:38:55
Niestety nie mogę założyć sklepu z rzeczami markowymi,ponieważ po pierwsze nie mam funduszy a po drugie pracowałam w sklepie który miał dobre polskie ubrania i z różnymi rozmiarami w naprawdę fajnych cenach klienci narzekali,że ceny za wysokie(!)Teraz jest kryzys,widać to wyraźnie,bo ludzie teraz patrzą przedewszystkim na cenę,oszczędzają żeby mieć na jedzenie.Kiedyś kobieta mi powiedziała,jak przygadałyśmy sie o bułgarach,że ona woli córce kupić dwie pary spodni u nich po 25zł bo jej nie stać na spodnie za 50,a tu ma dwie pary po 25.Ja się postaram mieć rzeczy tanie ale i dobrej jakości,postaram się o większość polskich,ale zapewne będę miała też coś z włoch,i turcji.Chinoli sprzedawać nie będę bo to czysta głupota.No i oczywiście rozmiary,przedewszystkim będę mieć cos dla pań puszystych,bo widzę że ciężko jest znaleźć w Limanowej coś w rozmiarze powyżej 48,choć nie ukrywam,że te rzeczy w hurcie są diabelnie drogie.No ale trzeba szukać.Dzięki wszystkim za pomoc i wyrażenie swojego zdania.To jest dla mnie ważne,bo to wszystko dla was:)Klient nasz pan:)Pozdrawiam!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
konto usunięte 2013-01-29 09:58:30
buba13 - Możesz mi wierzyć, że wielu osobom już się przejadły jednorazowe ( czasami piękne, kolorowe ) ubrania za 20/30 zł.
Sklep nie ma być kierowany do "wszystkich".
Wybierz sobie pewien segment Pań, które będą mogły i będą chciały dać trochę więcej, za ubrania, które posłużą im dłużej.
Jak, jak już wyżej napisałam nie kupuję ubrań "Made in China" i z chęcią dam nie 25, ale 150 za dobrze skrojone, wygodne spodnie. W Mszanie jest tylko jeden taki sklep ( który ja kojarzę ) w którym można bez problemu kupić praktycznie wszystkie rozmiary właśnie polskich producentów.
Niestety wybór jest dość mały i czasem rzeczy są troszkę nie w moim guście, stąd drugi taki sklep w okolicy bardzo by się przydał ( choć może w Limanowej jeszcze takie są, a po prostu ja ich nie znam ).

* A moje zdanie popieram tym, że praktycznie wszystkie sklepy, które u nas kojarzę ( oprócz outletów ) mają rzeczy z "Tandety" w Krakowie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
buba13 2013-01-29 10:17:40
kolorowy motylku zaraz obok mnie jest taki sklep:0(tam gdzie będę wynajmować)I stwierdzam,że ja po pierwsze nie mam aż tyle żeby zainwestować w takie ciuchy,ani nie ma sensu otwierać takiego drugiego.Ja skieruję mój asortyment do ludzi którzy nie mogą sobie pozwolić na ubranie za 150zł,ale i postaram się by te ubrania miały dobrą jakosc.Nie będę naliczać dużej marzy,bo lepiej zarobić troszkę mniej,a sprzedać więcęj i przysporzyć sobie klientek(nie zawszę by coś sprzedać,ale nawet by sobie po babsku poplotkować o trudzie życia,jesli wiesz o czym mówię:)Tak więc jaka nazwę proponujesz?:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
bearchen 2013-01-29 10:35:09
@kolorowy motylku, bezrobocie jest a Ty chcesz spodnie ludziom sprzedawac za 150 zl. :P :P :P .Ja tam nie mam nic przeciwko, wole miec jedna pare a dobrej jakosci. Ale smiem twierdzic, ze wielu mieszkancow powiatu na taki wydatek sobie niestety nie moze pozwolic.
Pozatym wyraznie pisze, ze nie ma funduszy, wiec po co ma sie rzucac od razu na gleboka wode? Moze jak biznes sie rozkreci, wowczas stac bedzie ja na drozsze, markowe ciuchy, dla bogatszych. :P:P:P
Milego dnia panie. :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
mari 2013-01-29 11:26:12
buba13- na Twoim miejscu nie otwierałabym żadnego sklepu z ciuchami- ani z drogimi ani z tanimi. Na czynsz nie zarobisz. Popatrz sobie na ilość zlikwidowanych sklepów odzieżowych w ostatnim roku w Limanowej. Zwróć uwagę także na ilość nowych ciucholandów. Rok temu zastanawiałam się nad otwarciem odzieżówki i zrobiłam małe rozeznanie. Szkoda kasy na wyposażenie i towar. Wybierz się też kiedyś do ciucholandu (dyskont) na J.Marka w dzień dostawy rano. Tam jest natłok ludzi i tam ludzie wydają pieniądze na odzież a nie w sklepach z nową odzieżą. Ludzie nie mają kasy na spodnie za 50 zł i wolą kupić w dyskoncie za 15. Żeby mieć sklep z dobrej jakości odzieżą i tani ale "we wszystkich rozmiarach i kolorach" to potrzebowałabyś powierzchni handlowej ponad 100 mkw a to koszt samego czynszu ponad 5 tys miesięcznie.
A MODNA SZAFA to nowosądecki bardzo popularny ciucholand.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
konto usunięte 2013-01-29 11:28:53
No niestety Drogie Panie, jak to piszę wg zasad Ekonomii;).
Oczywiście ja również wolę mieć jedną parę za 150 niż 5 po 30 i czy to jest złe zachowanie podczas "kryzysu", to absolutnie się z tym nie zgodzę, gdyż wiem, że tańszych rzeczy kupuje się znacznie więcej i bardzo często sumarycznie wychodzą znacznie drożej!
Ja buba13 - rozumiem Twoją sytuację, ale istnieje coś takiego, jak bodajże kredyt kupiecki, jak możliwość zamawiania towaru pod klienta ( ale ja nie pracowałam nigdy w sklepie, więc tutaj wymądrzać się nie chcę, gdyż piszę tylko i wyłącznie z perspektywy klientki ).
Musisz mieć tylko świadomość, że do sklepów zawsze przychodzą określone "grupy" klientów, jeżeli nie masz stałych klientów, to wszystko będzie zależało od początków działalności, więc pamiętaj, że gdy zdecydujesz się na "niższą półkę", to później może być ciężko przyciągnąć tych, co chcą wydać więcej - bo "niestety" dla wielu istnieje jeszcze korelacja ceny z jakością.

Napisz przede wszystkim dla jakiej grupy wiekowej będzie ten sklep, bo chyba jeszcze nigdzie o tym nie pisałaś.
( Będę myślała nad kolejną nazwą ).

Pozdrawiam również obie Panie :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
mari 2013-01-29 11:53:50
kolorowymotylku, zasady "ekonomii" są też takie, że jeśli masz w portfelu 1200 zł na cały miesiąc dla całej np 4 osobowej rodziny to żeby mieć co jeść idziesz do ciucholandu i kupujesz tam tylko to co jest Ci niezbędne, a nie co się podoba.
Druga zasada "ekonomiczna" jest taka, że porządne spodnie za 150 zł wystarczą nawet na 10 lat- ale zapewniam Cię, że po 2 je wyrzucisz, bo będą już niemodne. Jeśli kupisz w ciucholandzie za 15 zł to ponosisz je co najmniej rok i wyrzucisz do pojemnika na ciuchy a sobie kupisz drugie, modniejsze za kolejne 15 zł. Widzę, że nie bywasz w ciucholandach i nie masz pojęcia jakie modne i dobrej jakości ubrania i buty można tam kupić. Wybierz się kiedyś to zapewniam Cię, że spotkasz tam niejedną "bogatą" koleżankę.
A kredyty kupieckie mają to do siebie, że trzeba je spłacać nawet jeśli klientkom nie spodoba się towar i go nie kupią. No i kredyty można otrzymać dopiero po okresie około pół rocznym stałej współpracy i na krótkie okresy: 14-30 dni.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
buba13 2013-01-29 12:48:27
Toście mnie dziewczyny pocieszyły....:(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
mari 2013-01-29 12:57:08
Buba13, gdyby mnie ktoś przestrzegł przed własnym ciucholandem dwa lata temu to nie "wtopiłabym" 50 tys. w wyposażenie, reklamy, towar i pracowników, nie miałabym obecnych kłopotów finansowych i pewnie kupowałabym dzieciom te ubrania, które chcą a nie tylko te niezbędne i z ciucholandu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
P36 2013-01-29 13:01:25
@buba13 - jak widać powyżej rynek jest mocno zróżnicowany... ;) , konsekwentnie rób swoje - masz kontakty to je wykorzystaj - oprócz asortymentu (najważniejszy... ale to 50% sukcesu) ważne są inne rzeczy: miła i fachowa obsługa, pomysłowa ekspozycja, oryginalnie zaprojektowana aranżacja sklepu (nie musi być drogo), promocje i drobne upominki w konkursach np. na facebooku, marketing i reklama :) powodzenia!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
buba13 2013-01-29 13:24:14
W każdym razie dzięki wam wszystkim.na szczęscie mam kilka swoich atutów dzięki czemu nie ryzykuje byt dużo,niestety dla bezpieczeństwa państwowego o nich nie wspomnę:o)heh,ale nazwy nadal nie mam.Baby pomóżcie!>:-D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
MISS123 2013-01-29 15:02:43
A gdzie bylby ten sklep? napewno odwiedze i cos kupie:P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
A22 2013-01-29 15:15:49
A moim zdaniem masz bardzo dobry pomysł z tym sklepem. Ja chętnie kupię coś dobrej jakości w niskiej(normalnej) cenie. Ja nie mam czasu na łażenie po dyskontach i czekanie 2 godz w kolejce aż dojdziesz do kasy ani na bułgary też nie lubię chodzić bo wcale tak tanio nie mają.

A gdzie ma być ten Twój sklep?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
arbos 2013-01-29 15:24:22
proponuję aby ekspedientki chodzily toples wtedy ludzie beda walily drzwiami i oknami
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
konto usunięte 2013-01-29 16:47:02
mari - Nie sądzę, aby ktoś Cię chciał wprowadzić w błąd.
U nas ( w Mszanie ) wiem o dwóch, które prosperują wprost wyśmienicie.

buba13 - Ja bym się nie załamywała.
Mari zapomniała, że są osoby, które nie kupują w taniej odzieży:) Co do okresu 2 lat, to w porównaniu do rzeczy z naszych "tanich" sklepów, to mnóstwo czasu.
Ja ostatnio kupiłam spodnie za coś koło 100, które miałam dosłownie 2mc-e! Szkoda czasu, szkoda pieniędzy, szkoda się denerwować...
Ale nie napisałaś do jakich klientów/tek będzie kierowana ta odzież?
Czy to będzie dla młodzieży, osób w średnim wieku?
Dla kogo?:)
Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
buba13 2013-01-29 18:17:08
Wiem,że może to jest nie odpowiednie,ale chciałabym to kierować to pań w każdym wieku(prócz młodzieży.By zarówno młoda dziewczyna coś u mnie wykukała jak i Pani starsza.Bo lubię mieć coś dla każdego.Tak nawiasem,ja też lubię pochodzić obie po ciuchoandach,tam są rzeczy naprawdę dobrej jakości.Nie ukrywam,że duuuuużo lepszej niż nasze(mimo,że używane)H&M Marks&Spencer Atmosphere,Next,New Look...Wiecie kobietki o czym mowię.Oczywiście,jeśli ceny nie są wygórowane i rzeczy w dobrym stanie to warto w takim szperaku pogrzebać.Nie? Życzę miłego wieczorku drogie Panie!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
konto usunięte 2013-01-29 19:17:46
buba13
Jasne marki angielskie są dobre, chociaż co do H&M, to mam mieszane uczucia.

Ja mam taką nazwę, ( jeżeli to będzie tylko dla pań ).
"Niebanalna" .
Proste i wymowne, ale propozycji jest tu dużo i dobrych, więc jest z czego wybierać.
Pozdrawiam i również dobrego wieczoru życzę:).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
bearchen 2013-01-29 20:33:40
W ciucholandach moze i da sie wybrac cos fajnego, ale kiedys weszlam do jednego z limanowskich i sam zapach mnie odrzucil, wiec nie "grzebalam":D

Nie zniechecaj sie @buba13. Jezeli wszystko dokladnie zaplanujesz i pomyslisz dobrze, jak przyciagnac klienta, to z pewnoscia Ci sie uda.

Moze pomysl tez o ubraniach dla "puszystych". Czesto spotykam sie z opinia, ze w limanowskich sklepach odziezowych dostepne sa ciuch tylko dla "wieszakow" :D :D


Jak juz otworzysz ten sklep to daj znac gdzie i kiedy. Chetnie sie wybiore :).
POzdrawiam Panie i milego wieczoru zycze.

Nazwy jeszcze nie wymyslilam :) Ale padlo tutaj kilka fajnych propozycji, wiec moze cos wybierzesz. Powodzenia zycze.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
konto usunięte 2013-01-29 20:51:20
-CFETER
-Moda na Sukces
-SzmatoLIM
:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
konto usunięte 2013-02-14 10:17:35
buba13 - Co z Twoim sklepem?
Mam nadzieję, że jak otworzysz, to dasz jakiś namiar?:)
Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
konto usunięte 2013-02-14 10:50:02
sklep "Préjuce"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
Pyku 2013-02-14 10:57:25
Szafiarka,MOODOwa OBSSEsja,
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
mokasyn 2013-02-14 15:30:02
Kobietka, Fatałaszek,Modnisia Madame, Mademoiselle...:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
Tusik 2013-02-22 13:03:21
"Kocica" (krótko i zwięźle). Powodzenia, bo handel jest teraz bardzo niewdzięczny.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
konto usunięte 2015-03-02 11:04:26
Sporo casualowych, włoskich kreacji i formalnych mają w www.diamondstyle.pl. .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
Tinsanzeo 2015-09-29 09:33:54
Lubię www.evewholesale.com , ich styl jest zgodne z trendami.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nazwa dla sklepu z odzieżą damską.Pomożecie?
konto usunięte 2015-12-15 20:25:44
Jeśli otworzyłaś ten sklep, to polecam zajrzeć tutaj http://www.glo-story.pl . Jest tam świetna hurtownia z odzieżą (nie tylko damską). Fajne miejsce. Można się tam bardzo dobrze zaopatrzyć. Glo-Story ma hurtownie internetową i stacjonarną.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in