15°   dziś 20°   jutro
Sobota, 27 kwietnia Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz
1205

Hyde Park

Natrętny numer

djdeejay 2011-10-11 13:24:29
Witam. Od kilku dni borykam się z natrętną osobą, która zasypuje mnie obraźliwymi SMS. W treści znajdują się spostrzeżenia na temat mój, mojej rodziny oraz zwroty typu "chcę żebyś się zabił, żeby ci łeb rozwaliło" itp. Po próbie kontaktu telefonicznego, słyszę tylko serię wiązanki i osoba się rozłącza. Podczas próby wytłumaczenia przez SMS, dostaję rozkaz "odczepienia się" i zdwojoną dawkę wiązanek na mój temat. Napewno znacie ten numer, krąży po sieci już od 2010r. Osoba reklamuje się na wszystkie sposoby, żeby ktoś do niej napisał. Ale mój numer akurat ktoś jej podał niestety. No i tak kilkadziesiąt SMS dziennie.
No więc jest to:
jakaś Agata, numer telefonu: 792348376
Spotkał się ktoś z nią?
Zgłoszenie na policję odpada, bo niema bezpośrednich gróźb, tylko same obraźliwe teksty. Operator nie chce zablokować połączeń z tego numeru. Blokada w telefonie działa tylko na rozmowy głosowe, SMS przepuszcza dalej.

Jak zablokować te SMS, albo gdzie to zgłosić?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
djdeejay 2011-10-11 13:25:03
Dodam, że nie znam tej osoby
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
Iwa 2011-10-11 14:48:04
Proponuję zgłosić sprawę na policję. Zachowaj smsy jako dowód, a takie rzeczy podchodzą pod wykroczenie, jako złośliwe niepokojenie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
djdeejay 2011-10-11 15:21:21
Dziękuję za odpowiedź. No to w takim razie trzeba będzie wykorzystać więcej niż 1 telefon, bo mam zapchane już 250SMS na jednym fonie tymi wiadomościami a niektóre są łączone i programy do archiwizacji ich nie kopiują.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
Misia25 2011-10-11 15:35:27
Z doświdczenia wiem iż policja nic z tym nie zrobi, nawet jeśli masz numer tel. Jak coś pisz na priva, napiszę Ci więcej :) Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
MAGNUM 2011-10-11 16:55:43
Art. 107. Kto w celu dokuczenia innej osobie złośliwie wprowadza ją w błąd lub w inny sposób złośliwie niepokoi,
podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany.
lub:
art. 190 KK § 1. stanowi: "Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2." zgłoś to na Policję..po numerze powinni dojść tą osobę
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
ABS0LLUT 2011-10-11 19:17:34
Art. 190 KK raczej odpada, bo trudno tu mówić o groźbach karalnych, natomiast art. 190a jak najbardziej da się podciągnąć (uporczywe nękanie - stalking) i jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3, nie mówiąc o możliwości posadzenia takiego inndywiduum na 10 lat poprzez targnięcie się na swoje życie w wyniku tegoż nękania, czego jednak odradzam, gdyż mogłoby stanowić istotną przeszkodę w złożeniu wniosku o ściganie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
tutamka 2011-10-11 21:16:37
zgłoś na Policję- tylko musisz uzbroić się w cierpliwość i wręcz "natrętnie" interesować się sprawą i jej wyjaśnieniem. Możesz też zakupić sobie fajowy telefon samsung starII który ma funkcję blokowania numerów(zablokowany nr nie napisze do Ciebie sms-a ani nie dodzwoni się do Ciebie) :D Możesz też zmienić nr telefonu:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
crusader 2011-10-12 07:54:45
zrob mu kuku
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
djdeejay 2011-10-12 09:18:04
Zrobię jak mówi crusader :)
A tak na serio, to narazie pozbieram jeszcze SMS, i jak mówicie że wg. art 107 coś da rady zrobić, to może spróbuję. W sieci więcej osób wypowiadało się na temat tego numeru
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
konto usunięte 2011-10-12 10:26:40
Jakiś psychol cię dręczy. Nie lepiej byłoby zmienić nr telefonu albo mieć dodatkowy nr?? Jak będziesz niedostępny przez kilka dni to może pojebusowi się znudzi i się odwali..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
djdeejay 2011-10-12 10:39:30
mam dodatkowy numer. Byłem kilka dni niedostępny, i miałem miesiąc spokoju, a ostatnio powtórka z rozrywki. Zmiana odpada, bo numeru używam do celów bardziej służbowych - z poważnymi ludźmi rzecz jasna
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
tutamka 2011-10-12 13:53:32
więc kup telefon z funkcją blokowania numeru.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
djdeejay 2011-10-12 14:05:45
Chyba jedyny szybki sposób. Mam drugi pod Windows Mobile, tylko muszę biegać za ściągnięciem SimLocka, bo w Limanowej się boją tego telefonu, bo niestandardowy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
konto usunięte 2011-10-12 17:31:15
Moim zdaniem możesz zrobić tak:

- skoro znasz numer agatki, to przekieruj jej numer w swoim telefonie na inny i telefonami nie będzie cię dręczyła
- Wywołaj rozmowę z agatką i nagraj waszą rozmowę na swoim telefonie, będziesz miał dowód głosowy w sądzie czy na policji.
- są programy do blokowania sms-ów na komórkę.
- są programy do blokowania numerów zastrzeżonych, prywatnych.
- są programy do nagrywania rozmów telefonicznych.
- są programy które potrafią zgrać wszystkie smsy z twojej komórki a następnie wyeksportować je do pliku txt lub html
- są telefony całkiem nie drogie gdzie można mieć w telefonie dwie karty sim i nagrywać rozmowy
- w sieci orange jeżeli w takiej masz telefon, można aktywować drugi numer telefonu tzn, na jedną komórkę masz dwa numery swój i nowy numer. Musiałbyś się dowiedzieć, czy numery z ksiązki telefonicznej z twojej komórki łączą się wspólnie z drugim numerem w telefonie [współdziałają ze sobą] czy będziesz musiał utworzyć sobie nową księżkę telefoniczną dla drugiego numeru, jeżeli tak to powiadamisz swoich znajomych o nowym numerze telefonu i w ten sposób nastarym numerze w kontaktach masz agatkę a na drugim numerze swoich znajomych, a to wszystko na jednej komórce, bez latania i dawania zarobić komuś za zdjęcie simlocka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
djdeejay 2011-10-12 17:54:40
Logon, masz u mnie browara za wyczerpującą odpowiedź :) Nad przekierowaniem myślałem, ale wtedy ja płacę za połączenia podczas przekierowania, a ona pisze i dzwoni naprawdę dużo. Co do reszty to spoxik. SMS zgrywałem na dysk, ale te łączone (2, 3 sms w jadnym) nie zgrywa, bo wykrywa jako EMS. Ale piwo masz, przekręć się w pobliżu Hadesu, znajdziesz mnie przy dobrych wiatrach :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
Misia25 2011-10-12 18:13:04
No pięknie a Nam browar to już się nie należy :P oj oj
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
djdeejay 2011-10-12 18:42:47
Słuchajcie, to co powiecie na wizytę w sobotę wieczorem w Hadesie, stawiam browary ;) Wszystkim którzy pomogli w tym temacie? ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
Mario19 2011-10-12 18:56:11
djdeejay to wszystko podlega pod stalking,-uporczywe przesladowanie.Policja powinna sie tym zajac.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
konto usunięte 2011-10-12 19:42:18
To ona z kasą musi się nie liczyć, skoro wypisuje tyle smsów do Ciebie i dzwoni. Dobrze że nie wpadła na pomysł i nie wysyła ci jeszcze z internetu. Ale po co to ktoś robi i jaki ma w tym cel ?

Możesz spróbować jeszcze kilku rzeczy. W internecie są strony gdzie zlokazlizujesz czyjś numer telefonu. Pierwsze dwie strony są bezpłatne.
- Musisz wpisać numer telefonu agatki i kliknąć lokalizuj.
- Wybierasz kraj i wpisujesz numer agatki

Tutaj masz dwie strony ale płatne, nigdy z nich nie korzystałem więc nie wiem jak działają i na ile są wiarygodne. W przypadku pierwszej strony musisz jakiś program z witryny ściągnąć za darmo ale opłata za lokalizację to 20 zł jak płacisz przez pay pal a za sms 25 zł. W przypadku drugiej strony wpisujesz numer i lokalizuje. Opłata 6 zł płatne sms. Jeszcze to sześć złotych nie taka tragedia, można zaryzykować i napiszesz nam czy zadziałało czy nie.

wszystkie strony działają, tylko nie wiem czemu, jak jak klikasz na linka z mojej odpowiedzi to pierwsza się nie włącza i trzecia. Skopiuj sobie linki i wklej w pasek adresu i enter.Tylko adres jak będziesz kopiował to bez tych znaczków /> , nie wiem czemu one się dopisują.


http://www.smsenviando.com/moviles/po/index.htm

http://www.phonetrace.org/results_pl.php

http://localizer.mobi/o-projekcie.html

http://starter.ovh.net/~tymbarkn/gps/
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
konto usunięte 2011-10-12 21:46:12
Login tylko z tymi stronami to za dużo nie pomogłeś, bo te dwie pierwsze to są po prostu żarty- wystarczy spróbować.
A co do 3 i 4 to nie wiem.
A co co tej "panny" Agatki to ciekawa persona. Niby na jednej stronie przedstawiła się jako Agatka, ale na większości stron ma bardziej męski Nick.
Są ludzie i parapety jak to mówią.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
konto usunięte 2011-10-13 09:11:21
Tak, te dwie są po prostu dla żartu, nie można być wiecznie poważnym trzeba też umieć pożartować z całej sytuacji. :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
tutamka 2011-10-13 09:32:55
a ja chce jeszcze frytki ze syrem :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
czuszkaszwurnik 2011-10-13 09:48:18
zawiadomienie z art 107 Kodeksu Wykroczeń raczej nie jest dobrym wyjściem, faktycznie nie ma przepisów wykonawczych pozwalających Policji lub prokuraturze dokonać tzw. billingu numeru. Zastanowiłbym sie nad zgłoszeniem "stalkingu". Jest to jeszcze w miarę nowy artykuł kodeksu karnego ale po ilości sms-ów mozna to zachowanie podciągnąć pod art190a kk (Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
djdeejay 2011-10-13 11:26:48
No miokstura niezła wychodzi z tej sprawy. Dokładnie - na necie podpisuje się też jako Rupert i kilka innych nicków, ale w telefonie zgłasza się dziewczyna z dość poważnym głosem.

Stalking jeszcze ciężko ruszyć na policji, ale można by było spróbować. W chwili obecnej zbieram SMS, ale nie odpisuje i nie prowokuję, chcę żeby samo wyszło że do mnie pisze, a nie że ja zaczynam. Bo każdorazowa próba wyjaśnienia kńczy się zdwojoną ilością SMS.

Tutamka - frytki ze syrom? nody ok :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
Misia25 2011-10-13 12:54:23
Jak teraz dopiero patrzę ten numer jest na wielu stronach. Ktoś ma mega dużo czasu żeby bawić się w takie rzeczy...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
konto usunięte 2011-10-31 21:41:34
:P NUMER DOBRY
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
tutamka 2011-11-04 09:24:33
uspokoiła się już twoja adoratorka?
i pytam gdzie moje frytkiiii :D:D:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Natrętny numer
djdeejay 2011-11-04 09:54:36
Co kilka dni próbuje się dodzwonić i pisze ciś jeszcze, ale jest spokojniej.
Po frytkiiii zapraszam do Hadesu, po uprzednim skontaktowaniu się na PW :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in