10°   dziś 14°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław
1994

Tematy archiwalne

Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!

dionelwa 2010-09-11 08:28:16
Ile można zarabiać miesięcznie za dowodzenie miastem czy gminą to chyba każdy z was czytał i się śmiał. Gazeta K zamieściła artykuł „Tak zarabiają szefowie miast i gmin”. Ale to nie jest moją refleksją. Porównując miasta i ilość mieszkańców to aż się cisną na usta słowa żalu do naszych urzędników miasta i gminy. Co wy tam robicie że tyle zarabiacie jak w Krakowie i Nowym czy Starym Sączu. Mając na uwadze nasze małe miasto i gminę skąd te nieproporcjalne zarobki. Za co – pytam za co tyle pieniędzy bierzecie. Macie nas reprezentować, zostaliście wybrani na urzędy by swoją zaradnością i wiedzą nasze miasto mogło się rozwijać i tętnić życiem. Obiecywaliście krainę mlekiem i miodem płynącą. A tu co ?? Zaściankowa wiocha zabita dechami by Beskid wyspowy się nie wstydził. Afera za aferą , ręka rękę myje .Stanowiska po urzędach porozdawane po rodzinie. Niejednokrotnie ludzie bez wykształcenia. Za co tyle pieniędzy bierzecie – Za co .Dawniej wszyscy się śmiali ze Słopnic – dziś wszyscy jako przykład niezaradności oraz ciemnoty zaczyna opowiadać kawały o Limanowej. Dlaczego inne miasta mają poremontowane miasta, pobudowane drogi. Nawet Gmina Słopnice ma większe możliwości niż L-wa. W związku z czym mam pomysł - Ile można zaoszczędzić pieniędzy w budżecie tnąc każdemu z was na wypłatach. Ile więcej można zrobić dla miasta. Pewnie z samych cięć po waszych wypłatach można utrzymać i wyremontować park miejski w Limanowej. Gdzie wasza praca czemu środki unijne są niewykorzystywane . Czemu przyjście do urzędu wszystkim się kojarzy z ostatecznością. Dlaczego urzędnik petenta traktuje jak pasożyta i intruza który nie da mu w spokoju zjeść śniadania , czy wyjść na miasto by zrobić zakupy do domu. Gdzie wasze starania o nasze lepsze życie. Pierdzi stołki tak nazywała moja babcia wszystkich was którzy niejednokrotnie tam siedzą by tylko siedzieć. Jesteście dla nas i bramą i Murem obronnym – to wy walczycie za nas i o nas w przepisach i kruczkach które sami wytwarzacie. To u was pisma z pokoju do pokoju idą drogą listową. To do was żeby dojechać trzeba zapłacić za parking. W innych miastach dla Zachęty petentów to pod same drzwi można podjechać i załatwić sprawy. Idzie zapłacić za grunt czy wynajem lub za co kol wiek za co zarabiacie a tu jeszcze za parking – wstyd. Gdzie jesteście urzędnicy co zrobiliście że ludzie po studiach pracują byle gdzie za 1000.00 zł .Każdy za was pracuje z łaską od … do … i kilka przerw na wszystko. W czym pomagacie nam za nasze pieniądze na swych ciepłych posadkach. Czym zasłużyliście na tą pracę . Czy spokojnie śpicie po nocach że własną chciwością , lenistwem i nieróbstwem bierzecie tyle pieniędzy. Czy to nie grzech , wstyd mi za was brak mi słów do opisania waszych ospałości zaniedbań i traktowania się jak bogów lub nadludzi. Jako mieszkaniec Limanowej pytam ostatni raz za co tyle pieniędzy zarabiacie. ???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
maxijazz 2010-09-11 08:34:56
dionelwa...no raczej zapomnij, że Ci odpowiedzą ;). Za co tyle zarabiają ?...odpowiem jak wychowawca Andżeli z domu dziecka, w "Psach" Pasikowskiego - "Za jajco !";). Miłego i bezstresowego weekendu życzę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
konto usunięte 2010-09-11 08:46:04
dinolewa podaj konkretne kwoty..! ile zarabia burmistrz limanowej Czeczótka i ile wojt gm limanowa Pazdan .???? bo ja nie wiem .Wiec nie moge sie odniesc .Dla kogos 2 tys to juz moze byc duzo...PODAJ KONKRETNE LICZBY
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
konto usunięte 2010-09-11 09:44:51
??????????
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
noti 2010-09-11 09:56:37
wójt limanowej zarabia 12.330zl miesiecznie informacja oparta na rankingu rzeczpospolitej
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
noti 2010-09-11 09:59:11
a burmistrz 9.578zł miesięcznie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
konto usunięte 2010-09-11 10:01:09
czy nie wytarczyloby im po 5 tys .!!! oni maja jeszcze premie dodatki...NIC NIE ROBIA TERAZ POWINNI ZARABIAC PO 1 TYS ZL.a CZECZOTKA TO NAWET 500ZL
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
borek 2010-09-11 10:31:11
dionelwo;Ty sama świata nie zmienisz.A wiesz;Ja żyję za 500 złotych.12.330 i 500 złotych-jaka to różnica.Ja żyję!!!i wiem jak ułożyć rysy twarzy,by smutku nikt nie zauważył.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
Janek64 2010-09-11 13:45:46
Przecież oni tacy bezinteresowni przecież tyle dla nas robią ,ranking pokazuje o co bedą się bić w tej kampani jesienej no ale wyborca nie musi wszystkiego wiedzieć wystarczy ze zagłosuje na naszą bezinteresowną władzę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
miro 2010-09-11 14:10:44
dionelwa to facet, nie ONA
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
konto usunięte 2010-09-11 14:54:52
W sumie to słusznie napisane, jeszcze bym dodał, że w okresie letnim poza dniami Limanowej nic się na rynku nie dzieje, a miasto wymiera po 18 godzinie...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
nevada 2010-09-11 17:54:13
kiedyś chciałam stanąć na parkingu koło Starostwa, niestety do godz. 15 był zarezerwowany. Rozumiem. Ale nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego wjazdu na parking dość że pilnował pan parkingowy to jeszcze dwóch strażników miejskich i zastawili wjazd służbowym samochodem. Dodam że w ten dzień była ulewa i nikomu nie przeszkadzało że zatyka studzienki kanalizacyjne a woda wylewa się na ulicę. A Strażnicy bohatersko bronili własną piersią wjazd na parking. Na taką bezmyślność też idą nasze pieniądze z podatków
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
Xull 2010-09-11 17:58:55
Ja nie rozumiem za bardzo o co wam biega :p poczytajcie sobie Dz. U. nr 50 poz. 398 nt. wynagrodzeń. Jeżeli państwo daje taką możliwość to dlaczego nie korzystać. Dla wójta burmistrza powyżej 15 tys. mieszkańców - płaca zasadnicza do 6000, plus max. 2100 dodatku funkcyjnego plus plus jeszcze tzw. "stażowe" i parę innych, nie znam się tak dokładnie. W sumie to spokojnie może dostać taka osoba minimum 8000 na m-c. A to że ich wybraliśmy na takie stanowisko, to już raczej nasza wina. Jaki z tego morał, lepiej dobrze się zastanowić najpierw nad tym na kogo się głosuje. A tak nawiasem mówiąc, jeszcze inna ustawa mówi, tylko już nie pamiętam która, że te wynagrodzenia, oprócz na utrzymanie tychże osób, powinny być wydatkowane, przez wybrane osoby, na cele publiczne. Szczególnie tyczy się to tak wspaniałomyślnych radnych, których diety na ten cel winny być przekazywane, gdyż nie jest to ich jedyny dochód. :) POzdrówka :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
atosek 2010-09-11 20:16:25
Prezydent Katowic zarabia 14 tys zl miesiecznie, a rzadzi aglomeracja kilkumilionową .Faktycznie jak na wójta limanowej czyli kilkanasice tysiecy osób to troche za duzo.Nie miejmy pretensji do Wojta tylko do rady gminy.Kazdy wie na jakiego radnego głosował.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
gazda 2010-09-11 23:06:44
dionelewa masz zupełną rację,tylko to jest groch o ścianę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
cortez 2010-09-12 11:13:44
"Mając na uwadze nasze małe miasto i gminę". A tu się akurat nie zgodzę, gminę mamy potężną! Jaki kraj, takie zagrywki przedwyborcze i to ciągle te same: zarobki limanowskich urzędników znane od zawsze, ale akurat teraz wypływa "sensacyjny" artykuł o nich, do tego na własne potrzeby autor podaje zarobki brutto, w końcu w takiej "demaskatorskiej" nowince lepiej wygląda 12.000 niż 8.000. Kiedy mnie ktoś zaskoczy czymś nowatorskim i rzeczywiście rzetelnym? Przydałaby się jakaś seksafera, w limanowskim jeszcze tego nie było:-):-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
konto usunięte 2010-09-12 11:51:08
kiedyś starszy pan mówił że gminę limanową trzeba podzielić na mniejsze nowe rybie limanową i męcina mniejsze czyli sprawniejsze
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
konto usunięte 2010-09-12 19:40:57
Bardzo dobry pomysł podzielic gminę. Urzędników nie przybędzie a sprawnośc władzy 100 procentowa. A pobory ograniczyc do 8 tys. brutto tyle od ilu odprowadzają max do ZUS
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
dionelwa 2010-09-13 07:08:34
ado b .dobry pomysł""" A pobory ograniczyc do 8 tys. brutto tyle od ilu odprowadzają max do ZUS """
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
mjaro 2010-09-13 11:07:50
A cygany z Bulgari dalej sprzedaja na "dolku" bez ZUS-u i podatku.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
dionelwa 2010-09-13 18:58:05
a co piernik do wiatraka - zgłoś na policję albo do skarbowego niech sprawdzą czy mają pozwolenia lub działalnośc i czy maja kasę fiskalna w kieszeni
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
mjaro 2010-09-16 23:35:11
I skarbówka i policja i pół miasta wie że oni nic nie mają.A przepraszam "dionelwa"podatki płacimy my,tylko jak długo bedzie nas na to stać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nasze pieniądze (podatnika) - Wstyd mi za was !!
dionelwa 2010-09-17 07:31:01
to zgłaszaj fakt za każdym razem i na policję i do skarbówki w formie pisemnej uskładaj kilka takich pism i wyślij komendy w krak i skarbowy krak i zgłoś ospałość i opieszałość oraz nieróbsatwo pracowników
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in