Baner
21°   dziś 21°   jutro
Czwartek, 02 maja Zygmunt, Atanazy, Anatol, Longina, Tola
2168

Wydarzenia

naprawa radia samochodowego

92mlody 2012-08-15 09:56:44
Witam. Mam problem z fabrycznym radiem w Fordzie Mondeo. Wszystko ładnie chodzi oprócz odtwarzacza płyt tzn. nie czyta ich. Moje pytanie brzmi kto w Limanowej lub okolicach zajmuje się naprawą takich rzeczy?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: naprawa radia samochodowego
pinkfloyd 2012-08-15 10:37:26
W Sowlinach-za domem towarowym masz trzech fachowców-napewno naprawią.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: naprawa radia samochodowego
konto usunięte 2012-08-15 14:17:03
Zwróć uwagę czy to jest odtwarzacz CD, CDR lub CDR MP3. Stare odtwarzacze CD nie czytają płyt nagrywanych na komputerze, tylko oryginalnie. Nie wchodź w koszty, kup sobie transmiter FM.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: naprawa radia samochodowego
92mlody 2012-08-15 21:58:40
tak wiem i próbowałem różne płyty ale wyskakuje błąd E12 czyli według danych producenta powinno pomóc przeczyszczenie tylko płyty. A nie wiecie czy są chociaż znikome szanse podłaczenia zwykłego radia tzn niefabrycznego pod pilot przy kierownicy?Czytajac dane w necie zdania są podzielone i widziałem pare opisów jak to zrobić ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: naprawa radia samochodowego
konto usunięte 2012-08-15 23:25:10
Standardowo w radiu masz dwa gniazda na kostki ISO zasilanie i głośniki. Musiałoby mieć trzecie gniazdo na podłączenie sterowania z kierownicy (może być jeszcze gniazdo do zmieniarki). Jest problem jak nowe radio zamontować w tej dziurze, która powstanie po wyjęciu oryginalnego radia. Często obudowa z maskownicą fabrycznego radia stanowi część kokpitu. Czy próbowałeś fizycznie wyciągnąć to radio?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: naprawa radia samochodowego
92mlody 2012-08-16 22:07:21
tak. Radio zostało wyciągnięte, jeśli chodzi o zamaskowanie to nie ma problemu bo maskownica kosztuje grosze. W tym fabrycznym radiu są 3 kostki i dwa wyjscia podobne do wyjścia antenowego, a w nieorginalnych sa chyba 2 jak się nie mylę i wejście na antenę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: naprawa radia samochodowego
konto usunięte 2012-08-17 00:16:42
Teraz musisz podjąć decyzję: czy szukasz na allegro używanego radia, które by pasowało do twojego auta, lub kupujesz nowe, np. z oddzielnym pilotem?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: naprawa radia samochodowego
konto usunięte 2012-08-17 10:02:01
Albo rozkręć radio i przedmuchaj na początek laser sprzężonym powietrzem (NIE ustami).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: naprawa radia samochodowego
konto usunięte 2012-08-17 20:15:03
Czy działa?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: naprawa radia samochodowego
92mlody 2012-08-19 17:09:53
Bzurys...wolałbym coś pod fabrycznego pilota, seryjne radia Forda są fajne bywały też modele 6000 CD które odtwarzały MP3 ale zdobyć je graniczy niemal z cudem...ciekawe np. czy z nowszych modeli by coś podeszło do mojego
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: naprawa radia samochodowego
konto usunięte 2012-08-19 21:02:10
Sprawdź po podłączeniu starego radia, czy wszystkie przyciski na kierownicy prawidłowo działają? Przy oryginalnym radiu masz dwa wyjścia na dodatkowy wzmacniacz, ze względu na ograniczony przepływ powietrza, który miałby chłodzić radio. Zwróć uwagę aby następne radio nie miało znacznie większej mocy od oryginalnego, bo się może spalić. Jeżeli chciałbyś głośniejszą muzykę, powinieneś podłączyć dodatkowy wzmacniacz, umieszczony np. w bagażniku.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: naprawa radia samochodowego
konto usunięte 2012-08-19 21:11:52
Jeżeli nowszy model będzie miał takie samo wejście na sterowanie z kierownicy to będzie działał. Więc pasowałoby to radio przed zakupem obejrzeć (chociażby dokładne zdjęcia).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: naprawa radia samochodowego
abdulwisimulaha 2012-08-19 22:14:10
Zmień markę, najlepiej na VW (wieśwagen), bo Fiat i Ford gówno wort :) a przykład widzisz sam >:-D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: naprawa radia samochodowego
92mlody 2012-08-20 12:26:37
ale z VW nie pasują wymiary...i nie wiem czy jest możliwość podpięcia pilota...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: naprawa radia samochodowego
92mlody 2012-08-20 12:27:36
no własnie warto byłoby zobaczyć takie radyjko, bo szukałem tego modelu 6000 cd MP3 ale no nie ma szans dostać go nigdzie...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: naprawa radia samochodowego
konto usunięte 2012-08-20 16:13:03
Wtrącę - nad transmiterem FM nie myślałeś ? bo zapewne główną funkcjonalnością sterownia z kierownicy jest kontrola głośności - dalej - zmiana stacji. Fabryczne radio jest zestrojone z instalacją antenową. Mozę zdarzyć się tak, że "nowy" radioodbiornik w Limanowej i okolicach nie będzie się już tak rewelacyjnie sprawował jak fabryczny. Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: naprawa radia samochodowego
92mlody 2012-08-20 18:06:54
miałem kiedyś transmiter i wcale nie byłem zadowolony okropnie odtwarzał muzykę...mam stare radio i chyba trzeba je wrzucić chociaż fajnie byłoby chociaż wrzucić cos w rozmiarach 1,8 din tak jak fabryczne ale to też są wysokie koszty...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: naprawa radia samochodowego
konto usunięte 2012-08-20 21:01:12
To kup sobie jakieś nowe niedrogie radyjko, jest ich pod dostatkiem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: naprawa radia samochodowego
pinkfloyd 2012-08-20 22:00:08
My tutaj gadu gadu ,a 92mlody ma już zapewne i lepsze radio i lepszą muzykę od nas-i tylko pozazdrościć-mam rację?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: naprawa radia samochodowego
92mlody 2012-08-21 10:43:40
hehe tak dobrze nie ma no cóż trzeba kupić kostki i wrócić do starego radyjka, stare bo stare ale ma MP3:P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: naprawa radia samochodowego
klekajLarwo 2012-08-29 08:13:45
podpiac nowe podepniesz ale na 100% nie zsychnronizuje sie z wyswietlaczem i joystickiem na kierwonicy. mam to samo w peugeocie:) podro
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: naprawa radia samochodowego
edmunt 2014-04-14 10:22:11
Spróbuj tutaj http://serwisko.pl/zgloszenie_awarii_urzadzenia_szukaj_serwisu ja zgłosiłem tam awarię mojego laptopa i jestem b.zadowolony. Jest to dobra alternatywa dla tych którzy nie lubią chodzić i szukać :) . Wypełniasz zgłoszenie, wysyłasz później na adres e-mail dostajesz oferty od firm i wybierasz tą która Ci odpowiada. Mam nadzieje, że komuś pomogłem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in