14°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
4270

Porady

Naprawa drukarki

m78 2012-01-10 19:45:51
Bardzo proszę o poradę - gdzie w Limanowej mogę naprawić drukarkę Brother dcp-130c. Drukarka przestała drukować, nie pobiera tuszu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Naprawa drukarki
konto usunięte 2012-01-10 20:14:44
Może najłatwiej będzie wymienić kartridż.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Naprawa drukarki
silvercomp 2012-01-10 20:37:11
Jeśli nie było nic drukowane przez dłuższy okres czasu to prawdopodobnie zaschły przewody którymi doprowadzany jest tusz do głowicy albo zaschła sama głowica. To dość częsta przypadłość w tego typu urządzeniach - zwłaszcza gdy stosuje się zamienne kartridże. Czasami naprawa się nie opłaca - gdy w grę wchodzi wymiana głowicy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Naprawa drukarki
m78 2012-01-10 20:47:15
kartridże są wymienione na pełne. Drukarka jest często używana, drukuję po kilkadziesiąt stron dziennie. jest może jakiś "domowy" sposób naprawy?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Naprawa drukarki
silvercomp 2012-01-10 21:17:44
Wszystkie zostały wymienione? Oryginały czy zamienniki? Pobiera papier i drukuje czyste strony ? czy w ogóle nie pobiera papieru? Domowy sposób jest jeśli się nie boisz manualnych czynności:) Drukarkę trzeba rozebrać - jest z tym trochę pracy. Po wydobyciu głowicy z wężykami które doprowadzają tusz trzeba to wymoczyć w izopropanolu i wysuszyć. Poskładać drukarkę i powinno być ok. Najpierw należy jednak upewnić się w 100% czy nie jest to wina kartridża bo nowe nie zawsze oznacza sprawne;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Naprawa drukarki
m78 2012-01-10 23:38:30
Kartridże zostały wszystkie wymienione - zamienniki. Używałem tych zamienników już wcześniej, nigdy nie było problemu. Kilkakrotnie czyściłem głowicę - w trybie serwisowym.
Drukarka pobiera papier i drukuje puste strony. Drukarkę całkowicie rozebrałem, wyczyściłem, niestety dalej nie działa. Czy może być uszkodzona pompka podająca atrament?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Naprawa drukarki
piotr2626 2012-01-11 08:43:12
Czasem lepiej kupić używaną drukarkę laserową, niż bawić się z atramentówką. Przykładowo za toner(zamiennik do HP czarny) zapłacisz około 60 zł ale drukujesz na nim kilka tysięcy stron, w dobrej jakości. Jeżeli rzeczywiście drukarka była używana często i kartridże nie powysychały to bez profesjonalnego serwisu raczej nie da rady - kwestia czy opłaci się to naprawiać.:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Naprawa drukarki
m78 2012-01-11 11:29:37
Dziękuję za porady.
Jednak będę musiał kupić drukarkę. Może ma ktoś do sprzedania sprawną drukarkę laserową?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in