Baner Baner
7°   dziś 11°   jutro
Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy
1205

Hyde Park

Na kościoły tylko wierni mają płacić, a na stadiony wszyscy?

berecik 2012-03-17 13:32:06
Bardzo lubie czytać jego komentarze.Jest On także niestrudzonym bojownikiem w obronie ludzi skrzywdzonych przez wymiar nie/sprawiedliwości.Nie odmówie sobie tej przyjemności by wkleić jego ostatni tekst z sieci w całości:




Skoro kościoły mają budować i utrzymywać tylko wierzący i praktykujący katolicy, to - stosując tę samą miarę - stadiony powinni budować i utrzymywać tylko wierni i praktykujący kibice.




1. Moja dobiegająca osiemdziesiątki Ciocia, podobna jak dwie krople wody do mojej dawno zmarłej Matki, powiedziała tak: - skoro Tusk chce, żebym ja sama utrzymywała mój Kościół - to niech on sam utrzymuje tę swoją piłke nożną!

- Ja kilka razy w tygodniu chodze do kościoła - mówi Ciocia, a na stadionie nigdy nie byłam i się nie wybieram. To wycie, ta wrzawa, te szaliki, te burdy z policją, latające krzesła - nie, to nie moja wiara, nie moja religia, niech sobie Tusk w nią wierzy i na nią płaci. Ja nie chcę! - zakończyła swój buntowniczy wywód Ciocia.


2. Żeby kochanej Cioci nie denerwować, nawet jej nie powiedziałem, ze z podatków od swojej emerytury w samej tylko Warszawie pomogła wybudować dwa stadiony - jeden Legii i drugi Narodowy, chciaż taki naród jak ona, nigdy z tego stadionu nie skorzysta.

I nie dodałem, że z podatków od swojej emerytury Ciocia wspomaga też rozmaitych "fyzjerów", co to trzepią kasę na handlowanie meczami oraz opłaca pensje prokuratorów, którzy później tych "fryzjerów" ścigają i bandytów już nie mają czasu ścigać.

Nie wspomniałem, że opłaca też z podatków prawdziwego fryzjera pani "ministry" Muchy, strzygącego kasę w Centrum Sportu.

Ugryzłem się w język, żeby Cioci nie powiedzieć, jaka kasa z jej podatków idzie na policyjne zabezpieczenie meczów, na przykład wczorajszych derbów Legia-Polonia. W mordę można wtedy dostać wszędzie, bo cała policja ochrania jeden stadion.

I biedna Ciocia Sybiraczka, w moherowym berecie na głowie, za to wszystko płaci, choć nigdy z tego nie korzysta!

Stadion Narodowy im wybudowała, a oni każą, żeby Świątynię Oaptrzności Bożej wybudowała sobie ze składek sama...


3. No właśnie, a co Państwo o tym sądzą? Czy moja Ciocia, niewierząca i niepraktykująca w piłkę nożną, powinna na nią płacić?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Na kościoły tylko wierni mają płacić, a na stadiony wszyscy?
ona123 2012-03-17 13:49:41
tak...nie może nie wierzyc w piłkę nożną może jej nie lubić.... ale po co utrudniać
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Na kościoły tylko wierni mają płacić, a na stadiony wszyscy?
terorist 2012-03-17 14:00:10
Widzisz berecik różnica między stadionem i kościołem jest taka, że państwo na stadionie przy dobrym zarządzaniu nim może zarobić, a na kościele nie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Na kościoły tylko wierni mają płacić, a na stadiony wszyscy?
berecik 2012-03-17 16:36:35
Zapomniałem podać autora tekstu. Jest nim Janusz Wojciechowski.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Na kościoły tylko wierni mają płacić, a na stadiony wszyscy?
berecik 2012-03-17 16:47:42
Ale czy ja który obecnie nie będę nigdy korzystał z tych wszystkich stadionów może za wyjatkiem Limanovii mam finansować ich budowę czy nie?
Dobrym Zarzadzaniu?
Ale mnie rozśmieszyłeś.Jeden fryzjer ustawia mecze a drugi zarząda stadionami. MogĘ się z Tobą założyć, że rok po mistrzostwach na stadion narodowy wróci
J A R M A R K E U R O P A .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Na kościoły tylko wierni mają płacić, a na stadiony wszyscy?
berecik 2012-03-17 17:00:33
To Państwo Tuska świetnie zarządza służbą zdrowia, budową dróg długiem publicznym, likwidacją szkół , podnoszeniem podatków i innych danin publicznych. Wspaniałe wyniki osiąga w rozwijaniu biurokracji, likwidowaniem polskich stoczni. O te stadiony po mistrzostwach ustawi się kolejka greckich inwestorów chętnych do ich kupna. Szkoda, że TVN nie ma jeszcze jednej drużyny piłkarskiej, bo Tusk by im i ten stadion wypożyczył.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Na kościoły tylko wierni mają płacić, a na stadiony wszyscy?
terorist 2012-03-19 07:10:09
Więc berecik, gdy rządził PiS, w sprawie stoczni nawet palcem nie kiwnął, a teraz wielce mówi, że to PO winna. Poza tym PiS jakoś znów świetnie nie rządził i w służbie zdrowia podobnie było jak teraz tylko trochę inaczej więc co za różnica kto rządzi? A co do stadionu, to poza meczami piłki nożnej można tam organizować wiele więcej imprez, na których to można zarobić. Ale taki ciemniak jak Ty sobie zapewne z tego sprawy nie zdaje. A teraz sobie propagandy radiowo-gazetowej zażyj. Pan Sakiewicz i Rydzyk czekają na ciebie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in