Baner
10°   dziś 9°   jutro
Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
4270

Porady

Motoryzacja

AK35 2012-06-01 20:29:23
Szanowni posiadacze samochodów.
Otwieram nowy temat - jest już nas tak dużo, ze warto by było ostrzegać się przed pseudo specjalistami. Są to bowiem usługi zbyt drogie, abyśmy powierzali basze auta byle komu - zwłaszcza że kiepska naprawa zagraża naszemu zdrowiu i życiu. Mam nadzieję, że temat ten chwyci.
Pozdrawiam wszystkich zmotoryzowanych AK
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Motoryzacja
1234567 2012-06-02 07:57:08
Ja na przykład nigdy nie zlecę żadnej naprawy w zakładzie przy ul. Kościuszki w L-wej w w budynku dawnej Straży Pożarnej.Piszę jako zwykły posiadacz samochodu - nie konkurencja!!! Spotkałem się z ich " profesjonalizmem" i to przy naprawie bardzo prostego samochodu i w dodatku nieskomplikowanej usterki!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Motoryzacja
konto usunięte 2012-06-02 08:32:12
Rola mechanika samochodowego jest przykra. Jeśli naprawi dobrze to klient już nie wróci bo nie ma z czym, a jeśli naprawi źle to klient idzie do konkurencji.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Motoryzacja
DandG 2012-06-02 08:54:47
witam.Moim skromnym zdaniem bardzo dobry temat.Do większości usług,powinny być takie tematy,gdzie coś robić ,kupywać,naprawiać.A gdzie i kogo unikać szerokim łukiem! Zgodze sie również z forumowiczem 1234567, to co mi tam zrobili z samochodem,miazga,masakra.Nie polecam.Ale każdy ma swoje zdanie i własny wybór.pozdr
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Motoryzacja
konto usunięte 2012-06-02 11:50:03
Tak to prawda temat godny uwagi ja natomiast chce was ostrzec przed slynną firmą ŚLAZYK totalne papraki i Zdziercy NIE POLECAM?!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Motoryzacja
konto usunięte 2012-06-03 11:07:47
Ja za to mogę polecić zakład mechaniczny Wyrwy obok parkingu kościelnego dwa autka zrobione 100% satysfakcji bardzo dobre ceny części zamiennych zdecydowanie taniej niż w jakimkolwiek sklepie w limanowej polecam :):):):)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Motoryzacja
konto usunięte 2012-06-03 11:23:38
Do AK35 To widze ze jest wiecej takicz osób którzy już ich poznali
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Motoryzacja
AK35 2012-06-04 11:32:50
Wyczytałem, ze nie należy tankować paliwa w Orlenie na Tarnowskiej - zgadzam sie zatankowałem gaz na Krakowskiej i przejechałem więcej o prawie 15 km i radzę to innym.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Motoryzacja
AK35 2012-06-04 11:45:53
I jeszcze jeden wpis dotyczący warsztatu oponiarskiego na drodze do Starej Wsi. Kupiłem tam opony używane, miały być ok, okazało się że były nie do wyważenia, po prostu buble.
Oczywiście - nie znając sie zbytnio na jakości uznałem , że jest wszystko ok. ale na drodze to istna huśtawka. Na reklamacje reakcja tego Pana była taka - mnie to nie interesuje i opony niby wyrzucił, a od pracownika jego firmy dowiedziałem się że sprzedał je komuś innemu.
Takie postępowanie jest nieuczciwe i warsztat ten omijajcie jak najdalej, bo jest to człowiek nie odpowiedzialny, nie zdający sobie sprawy ze skutków swojego postępowania, przy nie wyważonej oponie o wypadek nie trudno.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Motoryzacja
Przemek217 2012-06-05 09:31:29
Jednego nie rozumiem, skoro np Auto-Ślazyk czy kapciarnia w budynku byłej straży tak kantują ludzi to jak oni w ogóle jeszcze prosperują i mają tylu klientów?? Ja osobiście raz sie przejechałem na Auto-Ślazyku i postanowiłem już w życiu tam nie jeździć, z kapciarnią też miałem przejścia:/ i też w życiu tam nie pojade:) przez te złe wspomnienia sam troche nauczyłem sie mechaniki i staram sie większość rzeczy robić samamu:) zakupiłem sprzęt diagnostyczny i praktycznie jestem samowystarczalny:). Jak słysze teksty że za podpięcie komputera u Ślazyka biorą od 50 zł w góre to mi sie mich cieszy:) bo ja zrobiłbym takie coś za ok 30 zł a tłumaczenie że taki sprzęt kosztuje i musi na siebie zarabiać są śmieszne bo ja jako osoba prywatna zainwestowałem sporą sumke i wcale nie becze że Launch sie nie wraca:) to nie jest żadna reklama ponieważ nie jestem żadnym mechanikiem tylko programistą obrabiarek CNC:) i nie pracuje jako mechanik. Ludzie skoro te warsztaty to jeden to jeden wielki blef to nie dawajcie im zarobić!!!! to jest mój apel może w końcu padną albo zmienią podejście do ludzi!!! bo to co sie dzieje to mnie przeraża bo niesprawny samochód lub kiepskie opony mogą doprowadzić do tragedii:/
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Motoryzacja
konto usunięte 2012-06-07 13:47:39
Zgadzam sie z Tobą a co do tego komputera to jeszcze jak umieją podpiąć bo przy moim samochodzie nie wiedzieli nawet gdzie wtyczka do komputera jest i powiedzieli że sie nię da oczywiście o ślazykach mówie a inny mechanik bez problemu se poradził a jak mi podpinali auto alarm to oderwali kostke pod kierownicą zeby się im ten zestaw zmieścił a i jeszcze jedno pilnujcie sie bo jak im zostawicie samochud to wam powymieniaja wszystko co im pasuje a pużniej mówia ze to było konieczne i rachunek taki wystawią ze głowa boli PARTACZE PARTACZE https://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Motoryzacja
M44 2012-06-07 15:29:15
a ja wszystko robie sobie sam mimo ze nie jestem mechanikiem xD
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Motoryzacja
Przemek217 2012-06-08 06:56:41
Wszystko zależy od tego jaki samochód masz, bo nie w każdym samochodzie ,,pogrzebiesz" bez odpowiedniego sprzętu:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Motoryzacja
ellelo 2012-06-09 16:57:12
słownik ortograficzny i nadrabiać zaległości!!!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Motoryzacja
konto usunięte 2012-06-09 18:49:33
kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku”. Wyższa sankcja (grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2) spotka natomiast sprawcę, który przestępstwo tego rodzaju popełnił za pomocą środków masowego komunikowania, takich jak prasa, radio, telewizja, publikacje książkowe, nagrania elektroniczne i internetowa sieć informatyczna (art. 212 § 2 K.k.
K.k to oznacza kodeks karny więc to z palca nie jest wyssane.
w tym temacie to tyle i nadaje się on do zamknięcia.
Jeżeli PAN AK35 i inni tutaj na tym forum nie przeproszą publicznie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej. proponuję zamknięcie tematu. i proszę przemyśleć nim Pan coś napisze.
Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Motoryzacja
alim 2012-06-09 23:50:33
@Miriam234- Nie popieram obraźliwych tekstów, nieprawdziwych, czy wymyślonych po to by:
odebrać klienta, czy z jakichś przyczyn nadać firmie nieprawdziwy obraz. Natomiast informowanie i własne spostrzeżenia na temat np. warsztatów sam. jest jak najbardziej na miejscu i uważam za potrzebne w naszym społeczeństwie, bo jak wynika choćby z w/w wpisów to ocena ich jest marna. Mam również swoją opinie o której jeszcze nie pisałem, ale również jest marna.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
ps. To już tak ogólnie, również do siebie :
"Chcesz zmienić świat na lepsze? Zacznij od Siebie"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Motoryzacja
Przemek217 2012-06-10 10:59:02
Do @Miriam234@
ZGODNIE Z KONSTYTUCJĄ RP NIKT NIE MA PRAWA ZABRONIĆ WYRAŻANIA SWOJEGO ZDANIA PUBLICZNIE.

,,Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej – najważniejszy akt prawny (ustawa zasadnicza) Rzeczypospolitej Polskiej, uchwalony 2 kwietnia 1997 roku przez Zgromadzenie Narodowe, zatwierdzony w ogólnonarodowym referendum 25 maja 1997 roku. Ogłoszony w Dz. U. z 1997 r. Nr 78, poz. 483, wszedł w życie 17 października 1997.

Art. 31.1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
Art. 32.1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
art. 32.2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
Art. 37.1. Kto znajduje się pod władzą Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności i praw zapewnionych w Konstytucji.
Art. 45.1. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
Art. 47. Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.
art. 51.4. Każdy ma prawo do żądania sprostowania oraz usunięcia informacji nieprawdziwych, niepełnych lub zebranych w sposób sprzeczny z ustawą.
Art. 54.1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
Art. 54.2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.
Art. 68.1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.
Art. 77.1. Każdy ma prawo do wynagrodzenia szkody, jaka została mu wyrządzona przez niezgodne z prawem działanie organu władzy publicznej.
Art. 77.2. Ustawa nie może nikomu zamykać drogi sądowej dochodzenia naruszonych wolności lub praw.
Art. 82. Obowiązkiem obywatela polskiego jest wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne.


Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. To znaczy, że każdy z nas ma prawo do wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania uzyskanych informacji. Wolność wypowiedzi gwarantuje zakaz cenzury środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy.
Wolność wypowiedzi gwarantuje wolność wyrażania swoich poglądów za pomocą wszelkich dostępnych środków ich uzewnętrzniania. np. prasę, plakaty, telewizję, radio, sieć komputerową (np.Internet), płyty, wystawy, odczyty.
Wolność wypowiedzi uważana jest za najważniejszą z wolności obywatelskich. Wolność wypowiedzi stanowi fundament państwa demokratycznego.
Wolność słowa to również dostęp do istniejących źródeł informacji. Wolność ta przejawia się także w wolności poszukiwania informacji."
Zapoznaj sie z KONSTYTUCJĄ RP:P
Myśle że jeśli będzie trzeba to większość osób które tu coś piszą mają jakieś dowody na swoje słowa a zawarte tu wypowiedzi wcale nie są oszczerstwami tylko wyrażenie własnego zdania i opinia (co zapewnia nam wszystkim KONSTYTUCJA RP) chyba że nie żyjemy w państwie demokratycznym:P więc póki co nie zamykamy tematu gdyż jest on bardzo potrzebny innym użytkownikom:). A to co napisał @Miriam234 jest wyrwane z kontekstu:P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Motoryzacja
konto usunięte 2012-06-11 12:45:45
fajnie że Przemek 217 wrzucił tutaj całą konstytucję ale obrażając kogoś publicznie jest bardzo nieładnie. Gdybyś kogoś pomawiał na żywo w ten sposób jak zrobili to co niektórzy poprzednicy, uwierz mi mógłbyś od kogoś mocno oberwać. A obsmarować kogoś na jakimś bzdurnym forum jest najłatwiej. Liczcie się z tym, że los jest mściwy ;) pozdro dla was B)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Motoryzacja
konto usunięte 2012-06-11 21:55:20
Do Miriam234
Jeżeli według Twojego mniemania jest to „bzdurne „forum to, po co tu w ogóle zaglądasz i się wypowiadasz?https://img.limanowa.in/img/emotikony/help.png">https://img.limanowa.in/img/emotikony/help.png">https://img.limanowa.in/img/emotikony/help.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Motoryzacja
Przemek217 2012-06-12 07:20:15
To był tylko fragment konstytucji a nie cała. A powiedz mi @Miriam234 w której wypowiedzi na tym poście znajdują sie treści obraźliwe?? bo według mnie takowych treści tu nie ma, za to są wypowiedzi ludzi którzy mają złe wspomnienia związane z działalnością niektórych ,,firm".
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in