Baner
7°   dziś 10°   jutro
Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
4270

Porady

Migrena

Danuta3 2013-05-24 16:06:04
Witam, od dawna mam silne bóle migrenowe. Biorę różne leki- także tryptany, ale średnio pomagają... Jest coraz gorzej. Dlatego chciałabym zapytać czy ktoś nie ma podobnych problemów i jak sobie z tym radzi oraz czy nie podałby namiarów do jakiegoś dobrego, sprawdzonego specjalisty lub Kliniki Leczenia Bólu... (np. Kraków)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Migrena
konto usunięte 2013-05-25 17:11:51
Witaj ja miałam podobne objawy głowa i cały kark bolały mnie 3 tyg ciągle na prochach aż w końcu poszłam do lekarza Pawlika i powiedział że to na tle nerwowym i dał mi Cardiol i Milicardin i kazał brać min przez 3 tyg i nie uwierzysz wzięłam przez 2 dni 3 razy dziennie i ból zniknął czułam się jak nowo narodzona Jak masz takie leki to spróbuj ta choroba się fachowo inaczej nazywa ale to jest na tle nerwowym Pozdrawiam i życze zdrowia
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Migrena
eintracht 2013-05-25 17:58:46
Moga byc rozne przyczyny migreny.
Sprobuj zjesc calego grejpfuta lacznie z ta biala skorka, ona jest gorzka ,ale bardzo zdrowa.Poloz sie do lozka i odpocznij.
Mnie po paru minutach przechodzil bol calkowicie.
Sposob wyprobowany przezemnie i bardzo skuteczny.Na dodatek
bez prochow, ktore czasem jeszcze wiecej toksyn tworza w organizmie i szkodza.
Pij w kazdy dzien sok z cytryny nawet 3x dziennie (nie slodzic)
Cytryna odkwasza organizm.
Wyprobuj, warto
Zycze powrotu do zdrowia.:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Migrena
eintracht 2013-05-25 18:29:22
Zapomnialam dodac, ze nie mozna brac zadnych lekow.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Migrena
molek 2013-05-25 18:31:29
Witaj, mam prawie 70 lat i przez co najmniej 40 lat cierpiałem na uporczywe migreny zaczynające się tzw.aurą tzn migotaniem w oczach. Jakiś czas temu neurolog z Krakowa przepisał mi tabletki MIGEA - i to był "strzał w 10". Lek jest na receptę i trzeba łyknąć tabletkę jak tylko zaobserwujesz początki objawów. Ale po migotaniu ból nie występuje albo jest b. osłabiony. Życzę żeby pomogło, pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Migrena
mari 2013-05-25 19:10:54
A jaką masz pewność, że to bóle migrenowe? Może masz niedotlenienie mózgu związane np z przewężeniem tętnic szyjnych. Czy którykolwiek z lekarzy zrobił Ci dopplera tętnic szyjnych, KTG głowy, EEG itp? Najłatwiej jest lekarzom stwierdzić "migrenę" i przepisać leki- bo to ich nic nie kosztuje. Rok temu przez ponad 4 miesiące miałam też silne bóle głowy, to neurolog wysłał mnie bez zrobienia jakichkolwiek badań do psychiatry, "bo wyczytał w karcie, że 10 lat temu miałam depresję":)
Odechciało mi się "lekarzy". Odstawiłam wówczas kawę, herbatę i wszelakie inne używki, zastosowałam wyciąg z głogu w kroplach, Acard i po kilku dniach była lekka poprawa. Bóle się jeszcze pojawiały przez ok 3 miesiące ale nie tak często i nie tak silne. Obecnie ustąpiły zupełnie, ale kawy nie piję, tylko słabą herbatę zieloną. Wcale nie twierdzę, że masz niedotlenienie. Mówię tylko, że bóle głowy mogą mieć przyczynę, którą należy znaleźć.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Migrena
eintracht 2013-05-25 20:00:54
Czytalam, ze MIGEA jest wycofana z produkcji.Nie wiem czy to prawda8o
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Migrena
xymena 2013-05-26 18:34:42
Danuta03- jedno jest pewne - skoro pomagają ci Tryptany to z pewnością jest ro migrena, w przeciwnym wypadku by nie pomagały. Od lat zmagam sie z tym problemem byłam u wielu lekarzy, zrobiłam mnóstwo badań i nic. pomagaja tylko tryptany i dziekuję Bogu że pomagają i że mnie na nie stać. Słyszałam że niektórzy lekarze lecza migrenę środkami przeciwdepresyjnymi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Migrena
Danuta3 2013-05-26 19:17:26
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Co do badań to miałam robiony już tomograf z kontrastem,a neurolog stwierdził migrenę. Chętnie wypróbuję każdy sposób i dam znać czy podziałało :)
Moje migreny wyglądają w ten sposób ,że zaczyna mnie boleć tył szyi, mam powiększone węzły chłonne i za każdym razem boli mnie tylko połowa głowy i oko. (za każdym razem jest to inna strona głowy)
Ostatnio czytałam ,że na migrenę pomaga picie krwawnika pospolitego (sypanego) i właśnie kupiłam kilka torebek.
Może ktoś z Was słyszał o tym sposobie ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Migrena
latawiec 2013-05-26 20:41:21
Jezeli czujesz objawy nadchodzacej migreny trzeba wziac lek przeciwbolowy-slowa lekarza
bardzo dobrze dzialaja leki z kodeina, wsrod nich przoduje antidol i solpadeine z naciskiem na 1 (szukaj 15)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Migrena
konto usunięte 2013-05-26 21:54:15
Do Danuta@już pisałam Ci wyżej mnie tak bolała głowa od karku i już rano budziłam się z potwornym bólem ale po tych lekach przeszło i już pół roku bez bolu rozumiem Cię bo wiem co przerzywasz spróbuj tych leków które Ci podałam wyżej i nie męcz się to jest okropny ból ja wogule nie mogłam normalnie funkcjonować i napisz czy pomaga
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Migrena
xymena 2013-05-27 08:02:03
Widać,że Miki02 na szczęście nie ma pojecia co to migrena, te kropelki to raczej na serce i to raczej placebo. A Pan Pawlik to nawet nie jest lekarz. A o neurologii to już pojęcia nie ma.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Migrena
latawiec 2013-05-27 09:38:08
z tego co wiem jest otwarty od miesiąca nowy gabinet neurologiczny w ośrodku zdrowia Reh Stab
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Migrena
konto usunięte 2013-05-27 10:24:06
Z autopsji bardzo polecam ordynatora neurologii z Nowego Sącza - wspaniały lekarz i człowiek - jeśli potrzebujesz kontakt - napisz na priv.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Migrena
Asia 2013-05-27 11:43:44
Witam, nie wiem czy ktoś próbował ziół tak wspomagająco do tej terapii, którą indywidualnie każdy stosuje--książka "Apteka Pana Boga" Marii Treben pisze ona ,że na atak migreny dobrze działa szklanka gorącej herbatki z krwawnika również z pierwiosnka lekarskiego pita regularnie--sama nie stosowałam ale może warto spróbować.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Migrena
patafilar 2017-08-02 10:13:33
Zawsze byłem za naturalnym sposobem leczenia. Dlatego polecam przejść na dietę sokami. Powinno się pić soki z jabłka , ogórka, jarmużu, imbiru i selera. Mi taki zestaw soków pomógł, organizm się oczyścił i bóle głowy i migreny odeszły w zapomnienie. Tutaj więcej na ten temat : terapiasokami.pl. Polecam, bo to działa.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Migrena
Wera012 2017-09-25 15:01:32
Ja nie znalazłam jeszcze cudowanego sposobu na walkę z migreną ;(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Migrena
zwen 2020-03-25 07:47:49
Jestem juz po wielu badaniach wykluczających guzy itd. robiłam tomograie i lekarze twierdzą że nie ma żadnej poważnej przyczyny która mogłaby to powodować. wprawdzie jeste po urazieale migreny miałam jeszcze przednim. Ze stomatologiem widuje się dość często i on też nie widzi niczego co mogłoby powodować te bóle. to musi być migrena- czasem nawet do mdłości. tylko co na nią może pomóc chodzi mi o jakiś permanentny skótek leczenia a wtedy kiedy boli.
Zastanawiałam sie nad kuracją tlenem:
https://biolifemedicine.com/komora-hiperbaryczna/

W Krakowie jest możliwość leczenia sie w komorze hiperbarycznej. Podwyższone w stosunku do atmosferycznego ciśnienie sprawia, że cząsteczki tlenu przenikają do miejsc w które normalnie nie byłby w stanie się dostać – tlen wysyca i gromadzi się w tkankach, czerwonych krwinkach, osoczu i płynie rdzeniowo-mózgowym Czy ktos napisze czy byl na takiej terapii w leczeniu migreny i jakie są rezultaty? https://biolifemedicine.com/tlenoterapia/
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in