4115

Porady

Migający ekran netbooka

Czy ktoś wie jak zaradzić mruganiu na ekranie w acer aspire one?
RE: Migający ekran netbooka
To Ty wszechwiedzący i tak licznie komentujący nie wiesz?
Zmien na nowszy model!!!
Mam nowszy model, ale jest większy i nieporęczny.
A ten pomimo swej starości nadal działa, tylko mu ekran czasami mruga.
To czasami jest częste. :P
Może taśma płyta<->matryca gdzieś się przetarła/uszkodziła i takie akcje się dzieją.
@sweetfocia: U mnie kilka lat temu to migotanie w podobnym modelu zwalczałem ustawianiem ekranu pod odpowiednim kątem, co było bardzo uciążliwe, ale pewnego dnia to nie pomogło i musiałem zmienić matrycę, bo niestety nie była to taśma.

Obecnie mam taki sam problem i rozwiązałem go poprzez znalezienie na boku obudowy ekranu punktu, którego dociśnięcie z obu stron niweluje migotanie i zakładam tam średniej wielkości czarny klips do papieru ze srebrną dźwigienką - pomaga za każdym razem.
Ps. Prawdopodobnie w innym kolorze też będzie działał. ;)
Jesli pomysl ABS0LLUTA z klipsem do papieru nie spelni Twoich oczekiwan ;)...najpierw podlacz do innego zewnetrznego monitora i jezeli dziala dobrze, to mozesz wykluczyc problem z glowna czescia tej maszyny i wtedy pozostaje sprawdzenie podlaczenia matrycy, a pozniej tylko ostatnia deska ratunku czyli jej wymiana.

Gdyby natomiast ten podlaczony zewnetrzny monitor nadal mrugal to mozesz pobawic sie z odzyskiwaniem calego systemu lub zmiana sterownikow graficznych itp.

Powodzenia w naprawie.:)
Nachylając ekran do przodu, lub tyłu można trafić na takie położenie, w którym przestaje mrugać.
Ale tu chodzi o to żeby przestało migać bez żadnych patentów, bo chciałem tego netbooka dać znajomym, którzy mają gromadkę dzieci.
Jak wiadomo każde dziecko chciałoby mieć swój komputer, a ten byłby w miarę sensowny, gdyby nie ten wkurzający ekran. :P
Trzeba było tak od początku.
Sprawdź metodą dotykową, w którym miejscu trzeba "docisnąć", żeby nie mrugało i zamiast zewnętrznego klipsa po rozkręceniu obudowy ekranu daj tam taśmę izolacyjną lub trochę silikonu albo innej gumy do żucia.
Ps. Po wykonaniu powyższego zalecane jest ponowne przykręcenie obudowy.
Zmień ekran :D
Zmieniłem na HP 655 :P:P:P
cieszymy sie pisiorku że zmieniłeś na nowszy
Komentarze
Nowe
Popularne
Masz do nas sprawę? Skontaktuj sie z nami mailowo kontakt@limanowa.in