Baner Baner
12°   dziś 16°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
4272

Porady

Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?

cool 2011-02-25 19:35:57
Witam chcę w samochodzie zrobić rozrząd kompletny ,SILNIK to 1,9 tdi
-kogo polecacie z okolic co sie zna dobrze na silnikach DIESLA i przy okazji poreguluje co trzeba

Czekam na odpowiedźi kogo wy polecacie ?,liczę na poważne odpowiedźi a nie reklamowanie własnego warsztatu przez włascicieli itp

Jakim firmą zaufać co do paska rozrządu,rolki napp. itd ???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
DXi12 2011-02-25 20:24:10
Kolego silniki VW 1.9TDI są tak „oklepane” że każdy nawet nie doświadczony mechanik nie będzie miał problemu z wymianą paska rozrządu. W serwisówkach dotyczących silników z pompą wtryskową piszą że po wymianie trzeba ustawić kąt wtrysku, a do tego potrzebny komputer, jednak do VAGa też prawie każdy warsztat taki posiada.

Co do napinacza i rolki to polecałbym RUVILLE bądź INA, Ja zazwyczaj zakładam paki CONTI-TECHa albo INA, pompa wody też RUVILLE bądź DOLZ. Nie zakładaj pompy z plastikowym wirnikiem, bo dwa razy zdarzyło mi się że po kilku tysiącach rozpadały się.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
huron 2011-02-25 22:37:16
Polecam mały zakład T. Gamoń na ul.Kościuszki niedaleko skrzyżowania z Z.Augusta. Solidnie i nie zamienią na części używane
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
lucyper215 2011-02-26 08:21:18
Tylko jednynie Hutek Stara wieśhttps://img.limanowa.in/img/emotikony/important.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
konto usunięte 2011-02-26 09:02:29
Wiktorek nad szkołą muzyczną:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
konto usunięte 2011-02-26 09:23:36
W tym temacie to ja mogłbym napisac wiecej o tych mechanikach ktorych nie polecam :-) Pan na kosciuszki jest solidny ale bardzo drogi,Wiktorek fachowiec ale bardziej od elektroniki choc czasem jedzie metoda prób i błędów.Pana Hutka jeszcze nie sprawdzałem:-) W Limanowej Ciezko o dobrego mechanika na ktorego nie trzeba czekac;-( a najczesciej jest tak ze jak sie samochód psuje to sie czesto słyszy za tydzien przyjedz heh paranoja Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
olek 2011-02-27 13:57:23
Krzysztof Bugaj. Robilem u niego rozrzad i nie mam powodow do narzekan.Robi bardzo dokladnie a nie jak inni niechlujnie.Dosc tanio zaplacilem, tylko czesci ktore ci powie musisz sobie sam zakupic.Wiecej info na priv
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
mogielica 2011-02-27 14:28:33
Też mnie czeka wymiana paska i reszty w 1.9 TDI. A ile teraz kosztuje taka wymiana? w sumie to mam do wymiany w dwóch w golfie IV i pasat B5 gdzie najtaniej,jak ktoś może to niech poda cenę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
olek 2011-02-27 15:03:40
tak jak pisalem wyzej.cena, jesli dobrze pamietam to okolo 300zl za B5 na pompowtryskach.cena za czesci (wlacznie z pompa wody) i po rabacie wyniosla 650zl - to tak dla informacji zebys sie nastawil :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
olek 2011-02-27 15:05:09
i jeszcze jedno.nie szukaj gdzie najtaniej tylko gdzie najlepiej, najdokladniej bo w przeciwnym razie dlugo nie pojezdzisz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
Cris 2011-02-27 17:00:47
tez polecam Tadeusza G. na Kosciuszki solidnie.warty polecenia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
djdeejay 2011-02-28 10:04:05
Andrzej Kawula, w Jurkowie, polecam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
poplo 2011-02-28 15:51:23
a ja w swoim TDI sam wymieniam!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
versato 2011-02-28 16:53:36
Tdi jest prosty, nie ma nic skomplikowanego. Np. w niektórych silnikach min. fiat benzyna, reno 1.6 16V nie mają klinów na wale korbowym, bądź wałku rozrządu i trzeba mieć odpowiednie blokady. Vw tdi można zrobić bez nich, bądź samemu dorobić (wałek rozrzadu). Tez sam zmieniam, a nie jestem mechanikiem
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
versato 2011-02-28 16:55:24
A aby zablokować pompe wtryskowa można wytoczyć u ślusarza „trzpień-kołek”, albo dopasować jakiś klucz nasadowy..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
1234567 2011-02-28 18:02:04
versato :-zapomniałeś o ustawieniu wału korbowego przez otwór w obudowie koła zamachowego i o tym, że wałek ma rowek do blokady z tyłu i trzeba zdjąć pokrywę, oraz o kierunku zakładania paska isposobie kontroli jego napięcia/średnica trzpienia blokady pompy 15,5 mm.;grubość płytki blokady wałka rozrządu 4,5mm/
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
versato 2011-02-28 19:11:28
Nic nie zapomniałem, dobrze o tym wiem ;) A propo w TDI z pompą nie blokuje się wału korbowego, w serwisówce nic na ten temat nie ma. Blokowanie wału korbowego przewidziano dopiero w silnikach z pompowtryskiwaczami, musisz mieć taką blokadę z ząbkami i zakładasz na koło zębate w.k.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
1234567 2011-02-28 19:35:08
versato :- wał się ustawia a blokuje się koło pompy trzpieniem śr.15.5 mm.Bądż uprzejmy przeczytać moją wypowiedż jeszcze raz.Pozdrawiam!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
DXi12 2011-02-28 21:39:17
1234567 – nie w każdym TDI trzeba ściągać pokrywę wałka rozrządu (pokrywę zaworów) ;) Bo najzwyczajniej nic ci to nie da ;) Pisze o silnikach z pompą wtryskową ;) oznaczenie kodowe AHF, AGR, ALH, ASV.
Konieczne ściągnięcie pokrywy jest w silnikach np: 1Z, AHU, AFN, AVG, AHH.

Co do koła zamachowego, to VERSATO ma rację, nie blokujemy, a tylko ustawiamy. Blokujemy wałek rozrządu (liniałem, lub listwą z wycięciem) i pompę wtryskową trzpieniem.
Aha… I żeby było łatwiej zamontować pasek pasuje poluzować śrubę i „zbić” koło zębate z wałka rozrządu ;)

Tak jak pisałem na wstępie, rozrządy 1.9TDI 1.9SDI są banalnie proste i oklepane przez każdego mechanika.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
1234567 2011-03-01 08:53:27
DXi12:-witam i proszę bądż uprzejmy przeczytać dokładniej moje wypowiedzi, w których piszę o ustawieniu a nie blokowaniu koła zamachowego.Widzę, że dysponujesz nie tylko wiedzą, ale i bogatą literaturą fachową.Gratuluję i pozdrawiam!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
konto usunięte 2011-03-01 11:50:06 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
smo 2011-03-01 20:11:04
Serwisu polecanego wyżej osobiście nie polecam.

Ja osobiście wszystkie sprawy silnikowe robię u pewnego Pana w Łękach. Najlepszy fachowiec od VW w okolicy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
mogielica 2011-03-01 21:14:31
Fachowców od VW nie brakuje, gorzej już np. z fachowcem od mercedesa, hondy czy bmw z lat 2005 i młodsze.:(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
MAGNUM 2011-03-01 22:15:42
W Laskowej jest jeden fachowiec,co zajmuje się typowo Hondami...aczkolwiek ja serwisuje u niego VW:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
mcjt 2011-05-16 14:19:10
Jacku - autoreklama :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
pawel188 2011-05-17 10:11:33
Polecam- firma IPSON AUTO-SERWIS Janusz Miśkowiec w Dobrej. Konkretny gość, roboty ma dużo a to o czymś świadczy. Nie jest drogi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
lucyper215 2011-05-17 11:38:18
Czecz~ótka nad starą biedronką robi praktycznie z silnikami i cały czas wymienia rozrządy naprawdw super gość i ma też komputer.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
aldi661 2011-05-17 19:40:48
Jakub Faron na ulicy granicznej bardzo dobry i tani mechanik.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
Lena207 2011-05-17 20:29:32
Pan Papież z Zamieścia:)
Polecam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mechanik sam. z okolic kogo polecacie ?
konto usunięte 2016-08-26 08:59:33
ja również polecam Pana Krzyśka
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in