10°   dziś 14°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław
4272

Porady

Mandat

konto usunięte 2013-04-15 07:39:06
Witam ostatnio dostałem mandat 500 zł i 11 pkt karnych ile mam czasu zeby zapłacić gdzie i ile czasu mam na to https://img.limanowa.in/img/emotikony/error.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat
pinkfloyd 2013-04-15 07:43:48
-do siedmiu dni.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat
Dunior 2013-04-15 08:27:52
Jeżeli chcesz to zrobić regulaminowo na mandacie masz nr konta, czas juz podał pinkfloyd
ale:
możesz też nie zapłacić aż do czasu jak dostaniesz wezwanie do zapłaty z Urzędu Skarbowego. Będzie wówczas ta przyjemność kosztowała bodajże 6,50 zł. Odsetek nie nalicza się.
Dawniej można było zwlekać z zapłatą do czasu rozliczenia rocznego podatku dochodowego od osób fizycznych, ale teraz wcześniej skarbówka reaguje.

Możesz też sobie samodzielnie rozłożyć na raty taki mandat. Jak wyrobisz się przed wezwaniem ze skarbówki to oszczędzisz 6,50. Sądze że co najmniej pół roku możesz mieć na to.

Podane przezemnie rozwiązania nie są regulaminowe, ale działają (przetestowałem na sobie) - jedna poprawka: ja to robiłem kilka lat temu
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat
M44 2013-04-15 08:55:26
komornik kasuje 1.5zl za dojazd to lepiej poczekac a moze sie przedawni :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat
Dunior 2013-04-15 09:01:41
zaległe mandaty ściga Urząd Skarbowy, a nie komornik sądowy

wysyłają jedynie poleconym wezwanie do zapłaty, a w przypadku odliczenia mandatu od rozliczenia rocznego decyzje naczelnika US o rozliczeniu mandatu na poczet zwrotu nadpłaconej zaliczki podatku dochodowego. Aby się przedawniło przez 3 następne lata nie powinno być żadnego zwrotu podatku dochodowego, ani też legalnych źródeł dochodu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in