8°   dziś 3°   jutro
Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech
1994

Tematy archiwalne

Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej

kierowca111 2010-08-18 19:16:23
Witam wszystkich forumowiczów. Nie jestem mieszkańcem Limanowej ani okolic, ale miałem przyjemnośc poznania Waszej pani policjantki /blondynki/ od której dostałem mandat za wyprzedzanie na linii........... przerywanej. Pani policjantka oceniała to z 400m /zmierzone/ i stwierdziła że wtym miejscu nie ma wcale linii przerywanej. Pokazała to na przykładzie linii obok radiowozu gdzie farba została starta już do asfaltu.Chociaż jak się później dowiedziałem oznaczenie na drodze musi byc wyraźne. Początkowo nie zgodziłem się na mandat ale na sąd grodzki.Jednak jak się dowiedziałem że muszę dojeżdżac w tym celu do Limanowej, tracic czas i paliwo na dojazdy zdecydowałem się na mandat. Po podpisaniu mandatu podjechałem jeszcze raz na miejsce gdzie wyprzedzałem i wówczas upewniłem się że linia jest wyraźna i......... przerywana. Dodam jeszcze że wyprzedzając widziałem stojący radiowóz. Podjechałem więc do radiowozu i pani policjant udała się ze mną moim samochodem sprawdzic to miejsce. Gdy zobaczyła, że linia jest przerywana zmieniła zdanie że kończyłem wyprzedzanie na linii ciągłej. Po powrocie do radiowozu powiedziałem to drugiemu panu policjantowi i podjechaliśmy jeszcze raz radiowozem. Linia jak "byk" przerywana. Poprosiłem o anulowanie mandatu na co pani policjant stwierdziła że nie anuluje a jak chce to mogę ją sądzic z powództwa cywilnego. Ale to walka z wiatrakami. Mam z tego miejsca dokumentację fotograficzną i coś o czym wówczas zapomniałem a samochód posiada GPS i tutaj gdzie wyprzedzałem dokładnie da się stwierdzic.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i mieszkańców Limanowej!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
konto usunięte 2010-08-18 19:59:11
to jak Ci się chce to złóż wniosek o wznowienie postępowania w sprawie o wykroczenia z uwagi na ujawnienie się nowych dowodów w sprawie (GPS)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
konto usunięte 2010-08-18 20:23:26
Oj nie zostawiłabym tego tak ... policji w Limanowej wydaje się , że są BOGAMI .... :) Nie jesteś pierwszym , który narzeka TĄ Panią :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
Piotr 2010-08-18 20:48:03
"Gdy zobaczyła, że linia jest przerywana zmieniła zdanie że kończyłem wyprzedzanie na linii ciągłej" ha wiem !! Zgodnie z kodeksem naszej pani policjantki /blondynki/ jeśli rozpoczynasz wyprzedzanie na linii przerywanej i broń Boże kończysz lub chcesz skończyć na linii ciągłej powinieneś a) zatrzymać pojazd , b) zawrócić c) zjechać na pobocze po przeciwległej stronie d)jechać tak długo lewym pasem ile to jest możliwe e)zawrócić oraz ponownie wykonac manewr wyprzedzania w sposób prawidłowy , z tego co czytam niestety nie wykonałes wyżej wymienionych działań to nie licz na litość!! Poprostu jesteś winny powazego wykroczenia!!!Zupełnie nie rozumiem Twojego zdziwienia po otrzymaniu mandatu ... :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
wojtek 2010-08-18 20:59:35
Słyszałem, że jej dni w limanowskiej policji są policzone. Nienawidzę tej BABY.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
kierowca111 2010-08-18 21:02:01
Dodam jeszcze że był to prosty odcinek na bardzo mało ruchliwej drodze przy wyjeździe ze Szczawy, nawet jakiekolwiek zagrożenie-ZEROWE. Po późniejszej rozmowie z miejscowymi ludźmi już w tym miejscu radiowóz się nie pojawił a minęło już 2,5 miesiąca.Dziękuję wszystkim za komentarze zwłaszcza Piotrowi.Mój syn w zeszłym roku zdawał egzamin na prawo jazdy i skończył wyprzedzanie na linii ciągłej i zdał egzamin. Dobrze że nasza opisywana pani nie jest egzaminatorem :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
MARKOS 2010-08-18 21:50:56
Ciesz się ze cię nie wybatożyła lafirynda jedna hehe
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
konto usunięte 2010-08-19 18:25:56
do 7 dni od daty ukarania można wystapic do Sądu o anulowanie mandatu przedstawiając odpowiednie argumenty. Nie trzeba tego robic osobiście mozna stosowne pismo wysłać listem poleconym. Podstawa prawna: Kodeks Postepowania w Sprawach o Wykroczenia - Art.101.§1.Prawomocny mandat karny podlega uchyleniu, jeżeli grzywnę nałożono za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie. Uchylenie następuje na wniosek ukaranego złożony w zawitym terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się mandatu lub z urzędu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
pigula07 2010-08-19 18:25:59
Heh to ta pani co świat naprawia, miałem przyjemność poznać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
konto usunięte 2010-08-19 18:29:42
policjanci z limanowej to w wiekszosci osoby, ktore LEDWO i z problemami ukonczyly zawodowki a pozniej zrobily "mature " w wieczorowkach, w ktorych ten egzamin polegal na tym, ze aby go zdac wystarczylo tylko byc obecnym w danym dniu -dlatego ja nie mam do nich zalu o ich mocno widoczny brak inteligencji, ale nie ukrywam, ze czasem jak widze zachowanie, wypowiedzi i postepowanie niektorych funkcjonariuszy to az dziwie sie, ze oni sami potrafia sobie te mundurki "przyodziac"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
mogielica 2010-08-19 22:34:54

Ja wam powiem tak że ta pani policjant ma układy i rżnie cwaniarę! Ma w policji limanowskiej kuzyna z miejscowości z******** koło tymbarku, i młodszego brata też w policji! Często widuję jak na patrolach jeździ właśnie z kuzynem lub bratem, więc ten drugi policjant mógł być którymś z nich. A baba jest ****!

Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
mogielica 2010-08-19 22:37:21
Jak myślicie? jak się dostała do policji? Pan Robert (kuzyn) jej wszystko obskakał i młodszemu bratu Tomkowi też.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
przemowrc 2010-08-19 23:18:06
Z kuzynem raczej nie mogla jechac, bo kuzyn w Mszanie teraz pilnuje porządku (bo mowimy o panu R.Cz?) A pozatym jeśli to blondynka, to raczej nie jest to pani M. o której piszesz. Choc dawno jej nie widzialem, wiec mogla sie przefarbowac ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
ogonek 2010-08-20 19:50:48
koledzy i koleżanki powiem krótko- młoda jest i DZIOBIE !
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
konto usunięte 2010-08-20 21:52:25
no to piękną ma opinię teraz ta pani o blond włosach myślę, że kierowca111 czuje się usatysfakcjonowany ps. ogonek - co to znaczy DZIOBIE, że niby bierze do dzioba xD
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
andzia287 2010-08-20 22:15:22
słuchaj...a moze ta pani chciała po prostu umówić się z Tobą na kawę i szukała pretekstu, żeby wlepić Ci mandat, może myślała, że zaproponujesz i pewnie bardzo sie rozczarowała, dlatego postanowiła nie dac za wygraną i wlepiła mandat :) a tak na poważnie to nie powiniebeś tego tak zostawić, bo limanowska policja to jedna wielka banda,układy i tylko układy, robią co się im podoba i nic im nie można zrobić, może w końcu czas utrzeć im nosa
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
MARKOS 2010-08-21 08:50:29
nie wiem na ile cie skasowała ale za tą kasę to powinna zaproponować full zestaw :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
konto usunięte 2010-08-22 22:15:52
Droga policjanatka,o której piszecie, Jolanta :), jak mi wiadomo z pewnych źródeł, ma "szerokie" układy w policji, dlatego też bez problemu się tam dostała - i to od razu do Limanowej - i teraz pokazuje swoje różki, chcąc zyskać uznanie u wyższych rangą od siebie policjantów. nawet znajomym nie odpuszcza, a nawet jeszcze bardziej ich tępi!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
ats 2010-08-23 02:04:18
Wszystkie policjantki z limanowej to cwaniary a szególnie dwie wyżej wymienione nawet za jakies błache wykroczenie nie popuszczą a w dodatku jest tak że naśmiewa się z osób które dostają mandat z swoim kolegą .Co jest bardzo neikultularne i w dodatku swiadczy o inteligencji.Ogólnie młodzi policjanci podobnie grają cwaniaków haha poprostu śmieszni są . Pani czarna to juz chyba w całym powiecie jest znana z swojej dokładnej pracy.Zmyslac umnią tak zeby na swoje wyjsc chcociaz i tak racji nie mają Poprostu brak słów
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
gerar 2010-08-23 09:25:40
Znamy ten temat bardzo dobrze to nie pierwszy popis tej Pani. Tacy ludzie jak Pani Jola przynoszą wstyd policji z Limanowej Szkoda tylko ze nikt z jej przełożonych na to nie reaguje. Chyba dam namiar na nią MIETKOWI DĄDZE to z nią pogada na odpowiednim poziomie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
Piotr 2010-08-26 17:22:03
aaa i pamiętajcie o jednym!! Jak przechodzicie przez pasy dla pieszych, musicie uważać zeby iść tylko po tym co namalowane (białe) bo jak staniecie między, to dostaniecie od milicjantki Jolanty mandat za nie chodzenie po pasach!! :D :D :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
Manuella 2010-08-28 12:45:50
Też mi szmata wywaliła niesłusznie mandat. Jak zaczęłam z nią dyskusję to zaczęła mi wygrażać jakimiś paragrafami niby że za obrażanie stróża prawa. Suma sumaru na tyle zdały się moje dyskusje że w...bała mi 5 pkt i postraszyła że jak mi się coś nie podoba to mogę dostać 5 stów. P. I. Z. D. A.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
konto usunięte 2010-09-01 18:25:05
ja ja podziwiam ze pracuje w drogowce jest kobietka seksi jednak w tym przypadku niestety powinien ktos sie jej dobrac do tylka prawde mowiac ja bym chcial bo jest ladna romantyczna no i singiel pragne ja
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mandat za wyprzedzanie na linii przerywanej
konto usunięte 2010-09-01 18:37:17
sluchaj kierowca 111 jesli bys znal przepisy ruchu drogowego to na pewno bys zlozyl wniosek do sadu grodzkiego bo tak jak piszesz to w kazdej postacji jest mandat wystawiony nie prawnie odnosnie pani policjant jesli wyprzedzales na przerywanej to manewr koncowy wedlug przepisow mozesz wykonac nawet na podwujnej ciaglej ina zakrecie jesli masz odpowiednia widocznosc stanowczo sprawa do sadu
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in