16°   dziś 16°   jutro
Piątek, 10 maja Izydor, Antonina, Symeon, Jan
1994

Tematy archiwalne

Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum

dionelwa 2010-08-16 15:12:28
Temat ten pewnie już nie jeden raz był poruszany. Lecz go mimo wszystko przypomnę. W Limanowej są dwa pasy użytkowe -wewnętrzne i zewnętrzne. Czyli jadący z ul. Kościuszki od Sącza w stronę Kamienicy ul.J. Marka wjeżdża na rondo już lewym pasem (wewnętrznym) i trzyma się go aż do minięcia wysepki koło ul J. Pawła. tam włącza prawy kierunkowskaz na wyjazd w stronę Kamienicy. Albo jedziemy z ul. Jana Pawła II w stronę Mordarki dołem to wjeżdżamy już przed skrzyżowaniem na lewy pas włączamy się do ruchu na wewnętrzny pasy i trzymamy się go aż do minięcia wysepki na odbiciu w stronę Nowego Sącza..To nic strasznego lub niezgodnego z prawem żeby jechać wewnętrznym pasem ruchu który prawie zawsze jest pusty a korki do wjazdu na rynek są aż po 1 km bo ktoś nie umie korzystać z wygody dwóch pasów ruchu. Wiem iż przez tyle lat nie było trzeba korzystać z tego lecz samochodów nie ubyło lecz wręcz odwrotnie. Najwyższy czas zmienić przyzwyczajenia w naszej zaściankowej i zabobonnej mieścinie. Czekam na propozycje oznaczenia tego skrzyżowania lub inne wasze rozwiązania poruszania się po tym rondzie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
SnoozE 2010-08-16 15:17:38
Ja bardzo czesto smigam na wewnetrznym. Pojawia sie jednak problem ze wielokrotnie ktos mi droge zajezdzal. Na lewym trzeba byc uwaznym ... Juz to kiedys pisalem czemu ludzie jadac prawym pasem daja kierunek lewy gdy jada caly czas prosto prawym po rondzie ? To strasznie utrudnia prowadzenie na lewym bo nigdy nie wiesz co kolo zrobi. Pomijam juz sytuacje kiedy ktos jedzie "srodkiem" ...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 15:29:27
Dionelwa tylko nie pisz jeszcze, że Ci co jadą z Kościuszki na Marka to jak jest korek na zewnętrznym to stoją w nim a zmieniają na wewnętrzny przed zjazdem do Sowlin, bo na pewno Ci nie uwierzę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
dionelwa 2010-08-16 15:42:30
Qupa- włącz kamerkę na stronie i popatrz sobie przez 20 min jak "Cwoki jeżdżą"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 15:45:58
SnoozE a to nie jest tak, że jak jedziesz lewym, a ten z prawej co włączył kierunkowskaz lewy to po prostu chce zmienić pas na lewy ? Jeśli tak to powinien to zrobić wtedy gdy będzie miał wolny pas więc co do zasady powinien Cię przepuścić. Nie wiem co wyczyniają ludzie na tym rondzie bo bardzo rzadko z niego korzystam, pamiętam jak raz jechałem wewnętrznym i chciałem zjechać na lewy przed wyjazdem na Sowliny to nie chcieli mnie wpuścić i próbowali jechać zderzak w zderzak tak abym się nie wepchał :hihi:
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 15:46:23
Dionelwa ale poważnie stoją w tym korku ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
SnoozE 2010-08-16 15:54:42
qupa no wlasnie gdyby typ chcial zmienic na lewy z prawego dajac kierunek to jest ok ... problem w tym ze nie zmienia pasa ruchu - jedzie prawym i daje kierunek lewy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
dionelwa 2010-08-16 15:54:50
A ja słyszałem iż pierwszeństwo ma ten co opuszcza rondo !! - Znajomośc przepisów prawa ruchu drogowego u nas wygląda tak iż ma ktoś samochód i jeżdzi nim w niedziele do kościoła i czasami na zakupy- Dletego w niedziele korki a o godzinach szczytu nie zapomnę. Można dać przykład oddania ronda koło sądu kiedy kobitka pojechała pod prąd i zrobiła wypadek. Większość jeżdzi na pamięć a jakiekolwiek zmiany zawsze się odbijają wypadkami. Qupa jeśli masz tylko kat.B i możliwe że za jajka to proszę nie masz nic według mnie do powiedzenia, Prawko zrobiłeś ile lat temu 5-8 lat temu. kiedy ostatni raz czytałeć kodeks drogowy który ostatni się zmienił już chyba z 4 raz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 15:56:37
chłopaki potem z wami pogadam bo teraz musze iśc do sklepu, narazie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
dionelwa 2010-08-16 16:11:54
a i jeszcze jedno dla tych którzy nie wierza są narysowane strzałki kierunkowe na pasach co do kierunku jazdy - lecz tego nawet policjanci nie przestrzegają bo każdy jedżi na pałę i z pamięci
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 16:57:59
Dionelwa ale jesteś nerwowy, kodeksu drogowego nigdy nie czytałem i czytać nie bedę bo po prostu nie ma takiego kodeksu więc nie jest prawdą, że został zmieniony już chyba z 4 razy ;-) Dionelwa opisując, ze nie chcieli mnie wpuścić to mieli rację bo powinienem zająć pas zewnętrzny a nie wewnętrzny, oni mieli pierwszeństwo ;-) ja powinienem najpierw zjechać na pas zewnętrzny, z którego opuszczam rondo lecz przy zmianie pasów to niestety pierwszeństwa nei miałem ;-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
dionelwa 2010-08-16 17:20:39
przepisy ruchu drogowego - to coś z czego zdawałeś egzamin to cos z znakami i zasadami ruchu. http://www.kodeksdrogowy.com.pl/obowiazujace/spisTresci.html ale ja się pewnie mylę. Podstawa prawna: Dziennik Ustaw z 2005 r.: Dz. U. Nr 108 poz. 908., Nr 175 poz. 1462, Nr 179 poz. 1486, Nr 180 poz. 1494 oraz Nr. 180 poz. 1497 Dziennik Ustaw z 2006 r.: Dz. U. Nr 17 poz. 141, Nr 104 poz. 708, Nr 104 poz. 709, Nr 190 poz. 1400, Nr 191 poz. 1410 oraz Nr 235 poz. 1701. Dziennik Ustaw z 2007 r.: Dz. U. Nr 52 poz. 343, Nr 57 poz. 381, Nr 99 poz. 661, Nr 123 poz. 845, Nr 176 poz. 1238. Dziennik Ustaw z 2008 r.: Dz. U. Nr 38 poz. 214, Nr 100 poz. 649, Nr 163 poz. 1015, Nr 209 poz. 1320, Nr 220 poz. 1411, Nr 223 poz. 1461, Nr 223 poz. 1462, Nr 234 poz. 1573, Nr 234 poz. 1574 Dziennik Ustaw z 2009 r.: Dz. U. Nr 3 poz. 11, Nr 18 poz. 97, Nr 79 poz. 663, Nr 91 poz. 739, Nr 92 poz. 753, Nr 97 poz. 802, Nr 114 poz. 956
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 17:28:04
Dionelwa ,owszem mylisz się bo w Polsce nie obowiązuje kodeks drogowy a USTAWA z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, Jeśli byś otworzył Dziennik Ustaw z 2005r. Nr 108 to w pozycji 908 znalazłbyś właśnie ustawę a nie kodeks
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
dionelwa 2010-08-16 17:28:34
a to dla tych co chodzą jak białe krowy w indiach po rondzie w limanowej. Art. 14. Zabrania się: 1) wchodzenia na jezdnię: a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi,
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
dionelwa 2010-08-16 17:38:13
qupa- twój nick jest wypowiedzią chyba całego ciebie. Ile ty chłopie zrobiłeś km i ile krajów przejechałeś. Albo jaką masz kat w prawo jazdy ?? odpowiedz tylko szczerze.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 17:42:58
Dionelwa dyskutujemy i mnie czy o rondzie limanowskim ? Jak o mnie to załóż nowy wątek to pogadamy. Wracając do tematu to jak w końcu wedle Ciebie ? miałem to pierwszeństwo czy nie w opisanej sytuacji?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
mb3 2010-08-16 18:46:56
Ja tam, jeżdżę prawym gdziekolwiek nie jadę, ja sobie poczekam w korku, ale jak ktoś mi próbuje po ciągłej zmienić pas na prawy to zawsze złośliwie blokuję...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
baybay 2010-08-16 18:58:18
ja przejechałem trochę km. ale tylko w limanowej jedzie się w rondzie zewnętrznym pasem. policja daje nam taki przykład.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 19:21:02
a no bo to rondo jest jakieś dziwne w ogóle ;-) gdyby było np takie -->http://yfrog.com/0346115664j to byłoby bez problemu, jedziesz prosto, w lewo albo zawracasz to wskakuje sie na lewy, a jak jedzie sie w lewo albo prosto to wskakuje sie na zewnętrzny / przy wyjazdach pojedynczych to ci co prosto to tylko zewnętrzny/.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
AwM 2010-08-16 19:21:45
Sytuacja się trochę poprawiła po przemalowaniu pasów ruchu (powinni to byli zrobić na wiosnę, ale cóż, to Limanowa). Teraz rzadko się zdarza, ale trafiają się jelenie, które zajeżdżają drogę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 19:26:51
.."a jak jedzie sie w lewo albo prosto to wskakuje sie na zewnętrzny""" ma być a jak jedziesz w prawo to ...--> pozajączkowało mi się coś ;-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 20:37:20
Te cwoki tak jadą , że czasem nie sposób przejśc przez pasy .... !SnoozE daj znac kiedy bedziesz "śmigał" zostanę w domu ..tak dla bezpieczeństwa !:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 20:47:27
SnoozE może zostanę w domu dla bezpieczeństwa jak będziesz "śmigał" po ulicach :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
chlop 2010-08-16 22:28:57
Rynek to jest pikuś w porównaniu ze skrzyżowaniem koło "starej policji".10 punktów dla tego ,który zgadnie w której kolejności jedzie auto od strony PKS-u do Sowlin.Zyczę powodzenia 10 pkt. czeka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 22:34:49
w pierwszej kolejności, i co mam 10 pkt ? chcesz uzasadnienie ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
chlop 2010-08-16 22:36:54
qupa wiesz albo nie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 22:37:16
wiem w 1 kolejności
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 22:37:46
to jest odpowiedż moja, pytałem czy potrzebujesz uzasadnienia do niej czy tez nie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
chlop 2010-08-16 22:38:30
qupa wiesz albo nie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 22:40:51
post Ci się zdublował, dawaj następną zagadkę ;-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
chlop 2010-08-16 22:42:14
qupa masz 10lat? co mi z odpowiedzi typu "wiem"?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 22:43:45
Oczywiście wg oznakowania jako ostatni, a w praktyce jedzie przed siebie i ustępuje tylko tym z lewej
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 22:44:02
no to co chcesz poza odpowiedzią, żebym Ci napisał dlaczego tak uważam?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
chlop 2010-08-16 22:48:30
totu wygrałeś 100 pkt. dobra odpowiedź.Według oznaczenia i w praktyce ,dlatego w tym miejscu jest tyle "dzwonów"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 22:54:57
No niestety organizacja na tym skrzyżowaniu jest całkowicie do bani. Jadąc od strony PKS-u i mając przed sobą pas do włączenia się do ruchu, musimy ustąpić tym z prawej, którzy nie mogą włączyć się do ruchu dopóki nie zjedzie ostatni pojazd chociażby ze stopu. Dlatego wątpię aby ktoś kto ma wolną drogę czekał. A dzwony rzeczywiście powstają z uwagi, iż każdy jest przekonany o swoim pierwszeństwie. Jedni z uwagi na geometrię skrzyżowania, drudzy którzy patrzą na znaki i mają to pierwszeństwo.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 22:57:58
totu i chlop weźcie pod uwagę, że tam jest osobny pas do włączania się z drogi podporządkowanej na drogę z pierwszeństwem, wjazd na drogę z pierwszeństwem odbywa sie bezkolizyjnie już poza skrzyżowaniem przy "starej policji" a prawie przed hurtownią "Wrony".
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
chlop 2010-08-16 23:04:28
Jadąc od Pks-u ustępujemy tym ,którzy jadą od rynku do Sowlin ,od rynku prosto na Kolejową potem ustępujemy jadącym od Sowlin (ze STOP-a) na kolejową i wtedy możemy ruszać do Sowlin.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
chlop 2010-08-16 23:06:08
qupa ! Co jest ważniejsze znak drogowy czy linia na drodze?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 23:09:52
no ale linie drogowe to są znaki drogowe,
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 23:10:37
Ustępujemy też tym wyjeżdżającym z Kolejowej ponieważ wg oznakowania Kolejowa i droga od PKS-u są równorzędne, a więc pojazd z prawej ma pierwszeństwo.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
chlop 2010-08-16 23:11:59
jadąc od pks-u jak piszesz na "bezkolizyjnym pasie " masz znak USTĄP -KOMU mam ustąpić? Skrzyżowanie 4-rech ulic rynek /pks/kolejowa i sowliny.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
SnoozE 2010-08-16 23:15:48
Robaczek Ty sie nic nie martw. Staram sie pieszych przepuszczac :-) No chyba ze jest niedziela i wychodza jak lemingi gesiego z indoktrynacji ... wtedy zdarza sie, ze sie gotuje o_O Dodam nadto ze klade nacisk na nie utrudnianie zycia kierowcom, kiedy poruszam sie 2 kolo szosy. Przez przejscie dla pieszych przechodze zawsze szybkim krokiem - tak aby inny ja sie nie wqrw#@#$ ;;--- PS. A co do Twojej propozycji to moze dam Ci znac kiedy bede jechal i bedziesz mogla pojechac ze mna xD
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
chlop 2010-08-16 23:19:33
tatu wydaje się , że tak ma być ale większość kierowców myśli ,że jadąc od pksu ma osobny pas"bezkolizyjny",który jest źle namalowany i jedzie na wprost nie patrząc ani w lewo ani w prawo.Dawniej był tam znak STOP i taki tam powinien teraz stać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
SnoozE 2010-08-16 23:23:22
Co wy tak utrudniacie ? Jadac od pks masz wolne na kolejowej to zapierdzielasz. Wolne od rynku wciskasz sie na lewy pas. Potem sa pasy to trzeba Robaczka przepuscic :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 23:27:14
A zwracałeś chociaż raz uwagę na pojazd stojący na stopi czy nie zamierza skręcić w lewo. Bo ja szczerze przyznam że nigdy, teraz dopiero uświadomiłem sobie, że taki manewr jest możliwy i dozwolony. Powinien tam stać dodatkowo znak zakaz skrętu w lewo, w innym przypadku zamalować pas włączania się do ruchu - dla bezpieczeństwa.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
chlop 2010-08-16 23:30:54
Jadący od strony PKS-u jedzie NA SAMYM KOŃCU!!!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
SnoozE 2010-08-16 23:33:58
Nie zwracalem bo nie mialem sytuacji ze ktos tam kierunkiem w lewo miga. Gdybym mial to bym zrobil to co w poscie wyzej napisalem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-16 23:41:13
a ja zawsze tam śmigam pierwszy, nawet tych od strony runku wyprzedzam na pasie do włączania się,
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-17 11:24:46
No dobrze chlopie, uzasadniam swoje zdanie, że ten z PKS-u jedzie jako pierwszy. Prosiłem o napisanie jakie na tym skrzyżowaniu są dokładnie znaki (także poziome) ale nikt mi nie napisał jak to wygląda, jak mi napiszecie to uzupełnie stanowisko. ;-) A więc sprawa wygląda następująco, jadąc od stony PKS-u jest z pewnością znak ustąp pierwszeństwa, który oznacza że należy powstrzymać się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić innego kierującego do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany prędkości. Jeżeli pojazd jedzie od rynku do sowlin to nie mam obowiązku ustąpić mu pierwszeństwa gdyż nie zmuszam go do zmiany kierunku ruchu, pasa ruchu ani istotnej zmiany prędkości, w przypadku gdy auto stoi na stopie to również nie muszę mu ustąpić gdyż podobnie jak wyżej nie zmuszam go do zmiany kierunku, pasa ruchu ani istotnej zmiany prędkości ( jego prędkość wynosi "zero" więc mój przejazd nie spowoduje żadnej zmiany jego prędkości, chyba że byłby już na skrzyżowaniu jadąc w stronę Kolejowej to owszem trzeba mu ustąpić, podobnie z tym wyjezdzającym z Kolejowej, który stoi. Sumując przepisy nie wyróżniają "bezwzględnego" pierwszeństwa tak jak wy to robicie wyżej, wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Mam pytanie czy są jakieś znaki poziome na jezdni z strony rynku ? Do tego po wjeździe na pas włączania się czy też zanikający mogę wyprzedzić jadącego od strony rynku
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
dionelwa 2010-08-17 13:35:28
qupa-jesteś jak sraczka poprostu trzeba ją przeżyć i wytrzymać z nią (takie zło konieczne)nic nie wnosisz do tematu po za twym twoje komentarze wskazują iz masz kręcone zęby i landrynki w głowie. Pozdrawiam Dione-l-wa
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
dionelwa 2010-08-17 13:48:29
i przykład z przed chwili radiowóz z J.marka w stronę sowlin cały czas zewnętrznym pasem ruchu mimo strzałek kierunkowych - rozumiem iż w polsce obowiązuje ruch prawostronny lecz czy wtym wypadku nie był to błąd ??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
euzebio 2010-08-17 14:18:56
kodek drogowy w przypadku rond dwupasowych bez ruchu kierowanego głosi coś mniej wiecje takiego ze zamieżając wyjeżdzać 2 najbliższymi wjazdami powinnismy zajmować zewnetrzy pas natomiast wyjeżdżając 3 lub dalszym zajmujemy wewnetrzny ( przy każdym wjezdzie na rondo są dwa pasy bezposrednio przed przejsciem dla pieszych istnieje mozliwośc równoległego zatrzymania sie 2 samochodów
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-17 14:53:45
Dionelwa a skad wiesz, że radiowóz nie chcial jechać w strone MBB ale zmienił zdanie przed zjazdem, wtedy jechałby jaknajbardziej prawidłowo. Zapomniałes dopisac, ze przy zjezdzie z ronda w stroe sowlin musi ustapic takie auto pierwszenstwa tym z pasa zewnetrznego
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
dionelwa 2010-08-17 15:54:36
qupa-jesteś jak sraczka poprostu trzeba ją przeżyć i wytrzymać z nią (takie zło konieczne)nic nie wnosisz do tematu po za twym twoje komentarze wskazują iz masz kręcone zęby i landrynki w głowie. Pozdrawiam Dione-l-wa
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
dionelwa 2010-08-17 15:55:41
"...qupa=spam..."
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-17 17:55:44
Dionelwo, jak będziesz nadal tak uprzejmy jak do tej pory to może się stać, że będziesz dyskutować sam ze sobą.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-17 20:57:33
SnoozE. hmmm na wycieczkę chcesz mnie zaprosic ... a jedziemy moim czy Twoim samochodem ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-17 21:31:04 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-17 21:48:31
qupa ..widziałam !!!!! aluzja do mojego nicku ? Jeśli się mylę popraw mnie proszę:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
Mateo 2010-08-18 12:10:52
qupa jakim jeździsz autem?? problem jest bo są namalowane linie!! nie było ich było ok!! jakby nie było dwóch pasów pomiędzy wysepką, a płytą rynku też by nie było problemu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-18 12:49:13
co do jazdy po rondzie to zgadzam się z Dionelwą, tyle że jak uważam, że przy zjeździe z wewnętrznego jadąc z Marka w stronę Sowlin należy ustąpić pierwszeństwa tym co są na zewnętrznym a Dionelwa (chyba, niech mnie poprawi jak źle piszę) pisał wcześniej, że nie ( tak wynikało mi z jego postów). Mateo, samochód mam tyle, że po innych rondach śmigam niż Ty.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
konto usunięte 2010-08-18 23:02:18
Mateo to napisz nam jak jeździłeś dawniej , jak noe było lini, a jak musisz jeździć teraz i czy to się różni, bo chyba dawniej te były 2 pasy, tyle ze nie wyznaczone a jak chciałeś skręcać w lewo to też trzymales sie lewej krawedzi jezdni a de facto auto mogło równolegle przejezdzać na wprost, no chyba ze jakieś inne zasady tutaj zwyczajowe panowały
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
limas 2010-08-19 08:46:08
szok ludzie w limanowej nie znaja swojego ronda.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
dionelwa 2010-08-20 07:28:38
no właśnie nie znają przepisów jadą na pamięć i do tego z góralską fantazja trąbią na tych co jadą prawidłowo i wygrażaja sie pięściami- zaściankowa wiocha !!! ehhhh
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
waszka484 2010-08-21 22:54:54
Brak kultury . Jak wpierdolisz, sie w wewnetrzny pas to zaden piepszony kierowca Cie nie wypusci. Dlatego wszyscy korkuja zewnetrzny pas. PROSTE TAK!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
waszka484 2010-08-21 23:03:59
TO POPROSTU JEST NAJGLUPSZE RONDO W POLSCE
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
waszka484 2011-05-08 21:50:35
Nawet nawigacja nie traktuje tego jako rondo.
Nie mówi na rondzie 3 wyjazd tylko skręć w lewo,skręć w lewo,skręć w prawo.Sprawdźcie na automapa.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
AwM 2011-05-08 21:56:47
Wczoraj natrąbił na mnie golf3, który przez pół ronda jechał zewnętrznym pasem i nie chciał mnie wpuścić przed zjazdem na swój pas. Ale nie spodziewałem się po nim nic innego.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie - "Ćwoki na drodze"- Rondo w centrum
spoon 2011-05-09 08:06:31
W Polsce obowiązuje ruch prawostronny wiec powinno się jeździć prawym pasem. W przypadku gdy na "rondzie" jest mały ruch powinno się jechać lewym i przed wyjazdem zmienić na prawy. Nie jest to jednak obowiązek.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in