Baner Baner
10°   dziś 9°   jutro
Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech
1994

Tematy archiwalne

Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"

chlop 2010-08-16 22:34:27
Rynek to jest pikuś w porównaniu ze skrzyżowaniem koło "starej policji".10 punktów dla tego ,który zgadnie w której kolejności jedzie auto od strony PKS-u do Sowlin.Życzę powodzenia 10 pkt. czeka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-16 22:35:54
już odpisałem w wątku poprzednim xD, zobacz
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
chlop 2010-08-16 22:38:11
wiesz albo nie i jeździsz jak inni?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-16 22:38:57
w 1 kolejności, wiem, to jest moja odpowiedź, jak chcesz abym Ci uzasadnił dlaczego tak sądzę to napiszę
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
chlop 2010-08-16 22:52:39
oczywiście,że napisz qupa
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
MARKOS 2010-08-16 23:22:42
Spróbuje pierwsze od rynku drugie z kolejowej trzecie od PKS
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
SnoozE 2010-08-16 23:26:54
jak przepuscisz tych od rynku to juz jestes za kolejowa xD Tam masz 2 pasy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
chlop 2010-08-16 23:27:18
markos-jeszcze jest auto ,które jedzie od sowlin i zatrzymał sięna Stopie chce skręcić w lewo na Klejową.Co z nim?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-17 00:09:21
chlop a kto na tym skrzyzowaniu ma pierwszeństwo , ten z Kolejowej /jedzie na rynek/ czy ten ze Stopu /jedzie na PKS/?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-17 00:40:43
widzę że tu toczy się druga ta sama dyskusja, a co do Twojego pytania to odpowiem pytaniem: a kto jest na drodze głównej, a kto na podporządkowanej?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-17 00:50:37
totu mógłbys mi napisac jakie na tym skrzyżowaniu są znaki albo przynajmniej jakiegoś linka wkleić, który znak gdzie jest ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
MARKOS 2010-08-17 01:18:43
A fakt on jako 3 a od PKS 4
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
MARKOS 2010-08-17 01:22:25
Reasumujac 1 od rynku 2 od sowlin 3 od kolejowej 4 od PKS
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-17 10:14:30
jak czytam powyższe to mam obawy, żeby nie spotkać się z niektórymi na takich skrzyżowaniach :), Trzeba patrzyć na znaki ale co ważne także na pozostałych uczestników, bo oni nie zawsze patrzą..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
MARKOS 2010-08-17 10:55:15
kinga19 rzuć propozycję który pierwszy a który ostatni
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-17 11:21:35
No dobrze chlopie, uzasadniam swoje zdanie, że ten z PKS-u jedzie jako pierwszy. Prosiłem o napisanie jakie na tym skrzyżowaniu są dokładnie znaki (także poziome) ale nikt mi nie napisał jak to wygląda, jak mi napiszecie to uzupełnie stanowisko. ;-) A więc sprawa wygląda następująco, jadąc od stony PKS-u jest z pewnością znak ustąp pierwszeństwa, który oznacza że należy powstrzymać się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić innego kierującego do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany prędkości. Jeżeli pojazd jedzie od rynku do sowlin to nie mam obowiązku ustąpić mu pierwszeństwa gdyż nie zmuszam go do zmiany kierunku ruchu, pasa ruchu ani istotnej zmiany prędkości, w przypadku gdy auto stoi na stopie to również nie muszę mu ustąpić gdyż podobnie jak wyżej nie zmuszam go do zmiany kierunku, pasa ruchu ani istotnej zmiany prędkości ( jego prędkość wynosi "zero" więc mój przejazd nie spowoduje żadnej zmiany jego prędkości, chyba że byłby już na skrzyżowaniu jadąc w stronę Kolejowej to owszem trzeba mu ustąpić, podobnie z tym wyjezdzającym z Kolejowej, który stoi. Sumując przepisy nie wyróżniają "bezwzględnego" pierwszeństwa tak jak wy to robicie wyżej, wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Mam pytanie czy są jakieś znaki poziome na jezdni z strony rynku ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-17 11:25:14
Do tego po wjeździe na pas włączania się czy też zanikający mogę wyprzedzić jadącego od strony rynku,
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
MARKOS 2010-08-17 12:29:38
jak tu jest jakiś gość z policji lub nauki jazdy proszę o dokładną wykładnię he he bo masakra tu jakaś ...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-17 13:28:51
Oprócz znaków pionowych i poziomych obowiązuje ruch prawostronny (taka sytuacja była zanim powstało rondo przy moście lipowskim): 1/. z rynku, 2 ze Sowlin, 3. z ul. Kolejowej, 4. z ul. Kopernnika. Pytanie: czy należy włączyć lewy kierunkowskaz jadąc z rynku ul.J.P.II do Sowlin? Większość kierujących tak robi
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
euzebio 2010-08-17 14:11:26
jadąc od rynku do sowlin należy bezwzględnie włączyć kierunkowskaz pomimo tzw" jazdy za główną" patrząc na znaki jadąc od rynku widzimy jak przebiegają drogi na skrzyżowaniu i mamy drogę w prawo na PKS włączamy kierunek drogę prosto w kolejową jedziemy bez kierunku i droga w lewo na Sowliny wlączamy kierunkowskaz
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-17 15:16:54
ok.ale zjazd z głownej ulicy w podporządkowaną czyli ul. kolejową należałoby zaygnalizować, jak?. Identyczny przykład w Tymbarku: jadąc od rynku na dół mamy za mostem koło mleczarni skrzyżowanie - droga główna do Jodłownika, droga podporządkowana do PKP, czy jadąc od rynku do PKP włączamy kierunkowskaz czy nie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
euzebio 2010-08-17 17:49:41
jakie sygnalizowanie zjazdu z glownej?????? kierunkowskaz włączamy w stytuacji zmiany KIERUNKU jazdy Lub PASA RUCHU zjazd z głównej nie jest ani jednym ani drugim
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
MARKOS 2010-08-17 19:42:19
TOP załatw wykładnię w naszej drogówce bo za chwile będzie kto pierwszy ten lepszy ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
chlop 2010-08-17 20:03:32
Nie "za chwilę" bo już tak jest kto pierwszy ten lepszy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
MARKOS 2010-08-17 20:30:58
He he zwłaszcza jak busiarze jadący od rynku przepuszczają tych jadących od sowlin w kierunku Kopernika istny cyrk ale cóż policja jedzie w korku i nie reaguje wiec po co nam wykładnia puśćmy ruch jak w Kairze będzie ok
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-17 20:34:26
Markos, ja Ci jeszcze zacytuję komentarz z 2010 r. do ustawy " ..."kierujący ma prawo liczyć się z tym, że np. wjeżdżając na drogę z pierwszeństwem może spowodować nieznaczne zmniejszenie prędkości przez jadącego tą drogą; on też musi taką okoliczność uwzględnić zbliżając się do skrzyżowania. Spowodowanie zmiany rytmu ruchu u jadącego drogą z pierwszeństwem nie stanowi naruszenia komentowanego przepisu. Należy zauważyć, że w komentowanej definicji mówi się o istotnej zmianie prędkości." MARKOS tak jak tutaj piszecie to tak uczą ale to tylko dlatego, żeby wszyscy łatwiej to wszystko mogli ogarnąć ;-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
MARKOS 2010-08-17 20:44:30
No tak stojąc 20 sekund to fakt zmniejszyli nam prędkość powodując korek do rynku gdzie qupa ma problem ze zmianą pasa ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-17 21:00:16
kolo "starej policji" hmm kto pierwszy ten lepszy !!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
MARKOS 2010-08-17 21:04:32
A zresztą najlepiej dowalić mandat za złe parkowanie np. za domem towarowym a przymknąć oczy na to co się dzieje pod biedronką , szkoda nerwów na organizacje ruchu w naszym prowincjonalnym miasteczku. infrastruktura drogowa i parkingowa pod psem i to zdechłym....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
MARKOS 2010-08-17 21:06:43
Zrobimy wyścig ze startu prostopadłego a nie równoległego hihihi 4 zawodników i ogień
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
versato 2010-08-17 21:56:53
ludzie za co wy macie prawo jazdy!!!! Tragedia!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-17 22:07:52 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-17 22:12:43 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
MARKOS 2010-08-18 07:40:09
Jak to za co za pieniądze ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
Mateo 2010-08-18 11:45:28
qupa kto Ci kur,wa kartę rowerową dał?? bo wnioskuję, że prawa jazdy nie masz. po pierwsze skąd wziąłeś, że ustąp pierwszeństwa jest mniej ważny od stopu?? po drugie to skrzyżowanie to jest normalne skrzyżowanie w kształcie + (:P) takie samo było dawniej pod sądem. problem polega na tym, że na ul. Kolejowej jest nieduży ruch oraz jest ona węższa od pozostałych. co do kierunkowskazu to zgadzam z tym, że jadąc z rynku do Sowlin nalezy włączyć lewy, a na Kolejową bez żadnego tylko nie włączajcie go przy starej poczcie!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-18 12:38:41
ten post był trochę prowokacyjnie napisany :hihi: nie denerwuj się tak Mateo. tzn. jak mniej ważny od stopu ? nie czaje za bardzo
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-18 13:08:35
witanko, rzeczywiście dobrze, że prowko zdaje sie RAZ, bo było cięzko - rutyna nas gubi, mnie też. Co do gradacji, króry znak jest ważniejszy to sądzę, że każdy znak ma własną zdefiniowaną funkcje i nie ma sensu tego porównywać, należy się dostosować. racja?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-18 13:11:27
o właśnie, każdy znaczy co innego, ważne żeby rozumieć co one oznaczają ;-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-18 13:58:14
generalnie to uważam, że SnoozE wskazał dobrze jak należy jechać przy każdym skrzyżowaniu, o którym pisał, pzdr
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
chlop 2010-08-18 21:00:17
Moim zdaniem pas od strony PKS-u jest niepotrzebnie oddzielony tak grubą linią i to bez poprzecznej przerywanej.Kierowcy jadąc myślą ,że mają całkiem osobny pas i jadą ile wlezie spoglądając w lewo lub przed siebie, już nigdy w prawo na Kolejową jakby jej w ogóle nie było.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-18 22:45:36
chlopie a no właśnie tak jak piszesz jest,nikt nie zwraca na tych z Kolejowej ;-) a mam teraz dla was zagadkę. Sytuacja jest następująca, jedzie kolumna samochodów wracająca z rynku z "parady starych golfów" jest ich 500 sztuk, skręcają w stronę Sowlin. Na stopie czeka 30 samochodów, od strony Kolejowej nie ma żadnego samochodu. Czy pojazd jadący od strony PKS-u może wjechać na ten pas lewy, oddzielony grubą linią od prawego już poza skrzyżowaniem czy musi czekać i ustąpić pierwszeństwa "paradzie starych golfów" a nastęĻnie 30 pojazdom ze stopu czy może opuścić skrzyżowanie, kto tutaj ma pierszeństwo a kto musi ustąpić pierszeństwa, zagadka jak najbardziej serio,
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-18 22:49:15
zapomniałem dopisać, że Ci ze stopu skręcają w stronę Kolejowej ;-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
chlop 2010-08-19 06:43:46
Odpowiedź jest prosta ,pojazd od pksu ma znak "ustąp" i nie ma dyskusji.Czeka aż "kolumna samochodów wracająca z rynku z "parady starych golfów" jest ich 500 sztuk" przejedzie lub go ktoś wpuści,a po za skrzyżowaniem jest tylko jeden pas w danym kierunku.To samo jest z tymi co czekają na stopie od strony sowlin stoją i czekają aż kolumna samochodów wracająca z rynku z "parady starych golfów" jest ich 500 sztuk przejedzie lub ich ktoś przepuści.HEJ
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
chlop 2010-08-19 06:51:03
ciąg dalszy jeśli już ze stopa w kolejową pojazdy ruszyły to oczywiście PKSowcy je przepuszczają.HEJ
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
limas 2010-08-19 08:35:13
dobrze dobrze a zalecenie "zamka błyskawicznego" lub jak tu sie spotkałem "zębatki" nie funkcjonuje na tym skrzyżowaniu? to po co jest pas do włączania się do ruchu? oczywiście ze golfy maja pierwszeństwo ale wg. reguły zamka powinny stopniowo wpuszczać tych od pks zeby ruch odbywał się płynnie a nie tworzyły sie sztuczne korki.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-19 08:56:45
no dobra chlop, napisz ustawaowa definicje usap pierwszeństwa i spróbuj ją jeszcze raz zastosować do tej zagadki, i weź pod uwagę mój prowokacyjny post, ziarnko prawdy tam było napisane, taki głupi to nie był do końca ;-) pzdr.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
chlop 2010-08-19 09:07:01
Jaki zamek błyskawiczny(widzisz tam jakiś znak)??Jest ustąp i tyle.Nie jestem prawnikiem i nie znam się na tym.Do qupy Piszę co myślę lub co mi się wydaje i na pewno nie jest to wykładnią , mogę się mylić z tym ,że nie na pewno.HEJ
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-19 09:17:20
chlop- to wyguglaj ustawę, art1. tam masz definicję, i ta defonicję ,na swój rozum ,spróbuj ją zastosować do tej zagadki, jak Ci się chce to zrób podobnie z rondem w sowlinach / sprawdz definicję drogi, jezdni, znaku stop- a będziesz wiedział dlaczego można tam wjechać na lewy pas/ ale jak Ci się nie chce to koniec tematu, pzdr
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-19 09:19:06
sorry art.2 sprawdzaj nie 1, ;-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-19 09:20:23
dasz radę jak będziesz chciał, logika i wykładnia językowa tutaj wystarcza, nie trzeba nic więcej
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
chlop 2010-08-19 11:38:14
Co tam jest napisane i na jaki temat?A w ogóle to o co chodzi?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
chlop 2010-08-19 12:15:57
qupa -w którym miejscu w sowlinach jest rondo bo nie bardzo wiem.?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
euzebio 2010-08-19 14:43:59
http://www.youtube.com/watch?v=MCh_aUBSAww pogolądajcie sobie jesli macie wątpliwości w menu po prawej sa podobne filmy w ktorych poruszane sa inne sytuacje
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
limas 2010-08-20 08:09:51
spóbuj w krakowie czekac az 500 samochodów przejedzie to zobaczysz jak się to skończy. wjezdzasz płynnie aby nie utrudnic ruchu innym bo przeciez rzadko sie zdazy zeby jeczały zderzak w zderzak.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowskie Ćwoki- skrzyżowanie koło "starej policji"
konto usunięte 2010-08-24 20:44:09
sorki, nie znam sie tak jak Wy, ale sądze, że owszem: obowiązuje Kodeks drogowy. Z kolei jazda na tzw zębatkę lub czy ktoś kogoś wpuści "poza kolejnością" to nic innego jak kultura na drodze, której polskim kierowcom jeszcze nadal brakuje - zwłaszcza młodym-gniewnym (chyba, że "golfiarz" spotka "golfiarza". :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in