Baner Baner
10°   dziś 9°   jutro
Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
1205

Hyde Park

Limanowa?

spoon 2011-12-16 06:23:22
Będąc dwa tygodnie temu w Warszawie dokonałem pobieżnego, wizualnego porównania pomiędzy Limanową i Stolicą. Wyszło in minus dla Limanowej. Raczej nikogo to nie dziwi. Limanowa - miasteczko jakich wiele na Południu. Nie wyróznia się niczym specjalnym.
Niestety, w dniu wczorajszym byłem również w dawno nie odwiedzanym Nowym Sączu, który nigdy mnie nie fascynował. O dziwo - pozmieniało się tam TROSZECZKĘ! I nie mówię tylko o wyglądzie miasta.
Nowy Sącz gromadzi najwazniejsze funkcje administracyjne, gospodarcze i infrastrukturalne. Znaczenie Limanowej jest permanentnie marginalizowane.
Co się dzieje z tą mieścinką?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowa?
crusader 2011-12-16 07:51:34
ja tak porownalem Limanowa z San Francisco i niestety tez wyszlo na minus
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowa?
654321 2011-12-16 09:12:37
o, kolega był stolycy
a próbował tam juz moze kolega kajzerki ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowa?
Kaczmarek 2011-12-16 09:37:37
A o co chodzi? :D Ile człowieku Ty masz lat? Nie wiadomo czy w końcu porównujesz wizualnie czy funkcjonalnie. Crusader prawdę Ci powie :P Teraz porównaj Limanową z jakąś wioską na podlasiu - zobaczymy jak wyjdzie porównanie, bo przecież będzie analogiczne do twojego przykładu. Poza tym Warszawę nie da się nawet wizualnie ocenić w kilka dni. Jak tam pomieszkasz i zatęsknisz do Limanowej to daj znać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowa?
terorist 2011-12-16 14:20:47
Spoon poruszył ważną kwestię. Nie chodzi o porównanie Warszawy do Limanowej co w sumie napisał już spoon w pierwszym zdaniu. Prawda jest taka, że wszystko z Limanowej ucieka. Nie ma już statystyki, sanepid może też się wyniesie. Ktoś chce źle dla szpitala. Nagle może okazać się tak, że poza milionem sklepów z ciuchami, które zaczną powoli upadać zostanie jeszcze tylko bazylika, UM, Starostwo i szkoły.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowa?
piotr2626 2011-12-16 18:45:52
Limanowa przez ostatnie lata prawie wcale się nie zmieniła. Nowy Sącz jeszcze parę lat temu też był szary i zaniedbany, ale dzięki wysiłkom grupy osób, którym zależy na środowisku lokalnym zmienił się w całkiem ładne miasto. Podobne odczucia mam w stosunku do Tarnowa, który również z roku na rok jest ładniejszym miastem. Trudno określić w czym tkwi dokładnie problem Limanowej. Przydałyby się jakieś inwestycje. Nie ma inwestycji, nie ma pracy, więc i ludzie będą szukać ciekawszych perspektyw. Niedawno przejeżdżałem przez Limanową z kolegą właśnie z Warszawy, który ku mojemu zaskoczeniu stwierdził, że to "całkiem fajne miasteczko" więc nie jest tak źle.:) trzeba tylko kilku osób z pomysłem na to miasto, które zdołają przekonać innych samorządowców że nie potrzeba nam skansenuhttps://img.limanowa.in/img/emotikony/important.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Limanowa?
spoon 2011-12-17 07:34:39
Piotr2626: Problem tkwi w tym, że w Limanowej dużo się mówi, ale niestety za słowami nie idą środki. Przede wszystkim środki finansowe.
Jest kilka (można je policzyć na palcach jednej ręki) dobrych inicjatyw, lecz śmiem twierdzić, że przysłużą się innym gminom powiatu a nie samemu miastu czy też jego najbliższym okolicom.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in