Baner Baner
9°   dziś 6°   jutro
Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy
1205

Hyde Park

likwidacja gromadzkiej rady w Przyszowej

sliwa5 2016-02-24 13:35:43
Chciałbym wzbudzić dyskusję wśród obecnych mieszkańców i tych którzy wyjechali ,młodych też ,by zrobili rozeznanie wokół osób starszych bo starsi nie napiszą na forum ,kto pamięta lata kiedy likwidowano w Przyszowej gromadzką radę. Powstanie historia tego tematu dla potomnych ,bo dużo ludzi pamięta te czasy ,jak się żyło w tym okresie ,mogą być zdjęcia ,pisma ,dokumenty. Kto wie w jakich okolicznościach ,gdzie była siedziba rady ,podziel się z nami ,wiem że rząd tak zdecydował aby połączyć rady gromadzkie w gminę ,tylko chciałbym wiedzieć i pewnie nie tylko ja ,dlaczego tak się stało ,że dużo większa powierzchniowo i ludnościowo Przyszowa odstąpiła siedzibę gminy dla Łukowicy. Z rozmów dowiedziałem się , by gmina mogła być w Łukowicy dołączono kilkadziesiąt domów z niwki i podkrakowca ze Stronia do Łukowicy by się powiększyła. My młodzi chcemy wiedzieć pod jakim i czyim wpływem i kto o tym decydował ,kto pracował w gromadzkim biurze w Przyszowej , z rozmów przewijają się nazwiska tylko bez imion i z jakich rejonów pochodzili-Nawalaniec ,Biskup ,Salamon ,Kożuch ,Biernat ,Kunicki . Byli radni czy raczej nie było we wsi i z innych wsi? Wiele jest pytań-może ktoś kiedyś napisze prace z tego tematu. Będzie ciekawe bo przecież to już można zaliczyć do historii. Następne pytanie-Czy prawdą jest ,że do gromady należały wsie Wysokie i Kanina i Stronie też?. Kto postanowił dać się tak ograć partyjnym cwaniakom z Łukowicy i nie tylko. no bo chyba wtedy partia decydowała. Komu na tym tak zależało by zdołować tak piękną wieś i to dołowanie trwa do dzisiaj. A może ktoś kto pracował w gromadzie opisze to?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: likwidacja gromadzkiej rady w Przyszowej
PasazerLinii8 2016-02-24 17:39:18
Zapytaj sołtysa. Na pewno wie, albo pokieruje Cię, gdzie trzeba.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: likwidacja gromadzkiej rady w Przyszowej
sliwa5 2016-02-26 13:32:13
A co sołtys pracował w gromadzkiej radzie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in