7°   dziś 11°   jutro
Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy
1994

Tematy archiwalne

Licea w Limanowej

NacpanaMuzyka 2011-02-13 10:07:17
Hey. Chciałam się spytać, na jaki kierunek w, przypuśćmy Orkanie, warto iść? Jakie liceum polecacie? I gdzie chodzicie/chodziliście sami? ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
konto usunięte 2011-02-13 11:02:15
Hmmm... no najlepiej na jakieś ścisłe, mat-fiz, mat-inf, zwłaszcza jak masz dobre myślenie. Potem pójdziesz na studia inżynierskie i nie będzie problemu z pracą jak je ukończysz ;) bo humanistów i tych od zarządzania jest od gromu... Ja chodze do medyka ;) myśle że teraz naprawde warto jest wybrać ścisły kierunek.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
Misiek001 2011-02-13 11:50:48
Dokładnie w Orkanie są dobrzy nauczyciele od matematyki i właśnie na kierunki związane z tym przedmiotem radziłbym iść.Jeżeli mat-inf albo mat-fiz Ci nie pasuje to jest jeszcze "ekonomiczno-społeczny" czy jakoś tak i tam jest rozszerzona matematyka język i geografia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
konto usunięte 2011-02-13 12:28:06
Ekonom mat-inf;) skończyłem rok temu
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
milusiaa 2011-02-13 14:01:58
Jeśli z przyszłością, to tylko mat-inf:) polecam:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
white 2011-02-13 14:42:22
z przyszłością to tylko budowlanka w ekonomie :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
EarlGrey 2011-02-13 15:59:35
Jeśli chcesz później kontynuować naukę na studiach inżynieryjnych, to radzę zrobić wcześniej technikum ukierunkowane zawodem, który chcesz nabyć. Liceum może nauczy Cię matematyki, fizyki, ale na pewno nie przygotuje Cię do studiów inżynieryjnych, na których połowa wiedzy znajduje się właśnie w technikum. Właściwie po pierwszych dwóch semestrach studiów uczysz się już tylko zawodu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
smo 2011-02-13 16:30:43
Tracić rok życia, po to żeby było "łatwiej" na studiach ? n i e e e U mnie na roku, np. Ci po technikum radzą sobie, ale dużo trudniej im to przychodzi niż licealistom. Pewnie przez to ze człowiek po technikum przyzwyczajony jest do ciągłych przerw w nauce ( praktyki ), a na studiach liczy się przede wszystkim zdolność szybkiego uczenia....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
smerfetka 2011-02-13 22:08:21
Ja skonczyłam mat-fiz w Orkanie i pozniej poszlam na Politechnike i naprawde jestem zadowolona. Nie mialam i moi znajomi rowniez problemu z matemtyka i fizyka, a osoby po technikum niestety tak, moze oni mieli łatwiej z technicznimi przedmiotami. Tak czy siak trzeba sie uczyc z jednych przedmiotow wiecej a z innych mniej..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
Chance 2011-02-13 22:19:45
Hm.. chyba jak wyżej, dobrze Ci radzą. Sama uczęszczam do Orkana, na mat-geogr-ang.. jest ok. Ale to zależy oczywiście w czym Ty czujesz się dobrze.:) Bo jeśli np. nie cierpisz fizyki, to po co masz katowac się przez 3 lata na mat-fizie? ;] Powodzenia w wyborze szkoły. xD
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
smo 2011-02-13 22:25:34
Jak się ktoś wybiera na studia inżynierskie to matematyka i fizyka i tak jest wszędzie, podobnie z chemią...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
konto usunięte 2011-02-14 17:07:06
obecnie jest zapotrzebowanie na specjalistów z grupy IT, telekomunikacyjnej, inżynierskiej i technologicznej ;) nie polecam "marketingu i zarządzania" i "pustej" psychologii i socjologii, też do łask powracjają ZAWODÓWECZKI lub licea zawodowe :) pozdrawiam :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
grabollka 2011-02-15 08:59:13
nie słuchaj ich, wybierz kierunek który Cię interesuje, a nie na który jest potencjalna prognoza, która zmieni się za parę lat. Podstawa to pomysł na siebie, pewność siebie i wyobraźnia. Powodzenia;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
EarlGrey 2011-02-16 11:05:25
Ok, wybierze taki profil, który jej będzie odpowiadał, bo się jej podoba. Rozumiem. Ale co z tego, skoro później z takim wykształceniem, jaki nabędzie, i tak nie znajdzie pracy? Bo nie ma zapotrzebowania, a właśnie na IT jest i będzie! Zawsze, zwłaszcza teraz, gdy nanotechnologie przeżywają swój renesans, który z pewnością nie przeminie! Światu zawsze będą potrzebni inżynierowie! Ktoś powiedział, że rok dłużej, to strata czasu! Nie ma nic bardziej błędnego. W technikum zdobywasz zawód! Na przedmioty zawodowe przypada ~1700h/4lata, a w liceum ~250/3 lata. Fakt, mało jest godzin matematyki w tygodniu, dlatego dla mniej zdolnego przydają się korepetycje. Po technikum o profilu zgodnym ze studiami, jest zdecydowanie łatwiej. I tego nikt nie zaprzeczy! Absolutnie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
Dziku 2011-02-16 20:39:26
Na pewno odpuść sobie ekonomiczny i turystyczny bo są na niskim poziomie w Orkanie :) reszta do wyboru, co tam lubisz :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
konto usunięte 2011-02-19 12:39:04
Chcesz czegoś z przyszłością? Spieprzaj z tego miasta w cholerę do Sącza albo Krakowa :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
NacpanaMuzyka 2011-02-20 10:32:20
Apropos profilu mat-inf, w Orkanie, informatyka jest tam na wysokim poziomie? Z tego co wiem, to są tylko dwie infy w tygodniu, ale mimo to boję się, ze nie dałabym sobie rady... I słyszałam, że w Orkanie ma być nowy kierunek, wiecie coś o tym? Prawdopodobnie mat-biol-chem. ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
NacpanaMuzyka 2011-02-20 10:35:24
Apropos profilu mat-inf, w Orkanie, informatyka jest tam na wysokim poziomie? Z tego co wiem, to są tylko dwie infy w tygodniu, ale mimo to boję się, ze nie dałabym sobie rady... I słyszałam, że w Orkanie ma być nowy kierunek, wiecie coś o tym? Prawdopodobnie mat-biol-chem. ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
hawajka10 2011-02-20 20:07:41
Dziku: wypraszam sobie!wcale nie są na niskim poziomie!;P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
Luna23 2011-02-21 13:43:32
ja byłam w klasie humanistycznej. Skończyłam studia a Orkana wspominam z dużym sentymentem oraz bardzo miło zwłaszcza nauczycieli:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
sharley 2011-02-21 16:32:42
Infa jest na dobrym poziomie, nie miałem problemów z programowaniem na studiach. Przynajmniej na razie:P. Polecam mat-infa:).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
NacpanaMuzyka 2011-02-21 17:16:42
Ale dałabym sobie radę, biorąc pod uwagę, że w gimnazjum nie uczyliśmy się jakoś pilnie infy, ale bądź, co bądź coś tam umiem. ;) A Ty Sharely, dużą miałeś wiedzę z informatyki idąc do liceum?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
NacpanaMuzyka 2011-02-21 17:29:33
To miało być pytanie, znaczy się to pierwsze zdanie. Przepraszam za nieuwagę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
sharley 2011-02-21 18:33:08
W sumie to nie, jak każdy uczeń po gimnazjum. W liceum i tak większości rzeczy uczy się od podstaw, więc nie powinno być problemu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
NacpanaMuzyka 2011-02-22 15:13:16
Aha, no to fajnie. ;) A jeszcze, czy w Twojej klasie były jakieś osoby, które jakoś nie radziły sobie z infą? Wiem, głupie pytanie, ale wolę być przygotowana na wszystko. :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
sharley 2011-02-22 19:53:21
Z tego co pamiętam, to część osób miała trochę problemów z pisaniem programów, ale jakoś to przeżyły:P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Licea w Limanowej
NacpanaMuzyka 2011-02-23 13:23:36
Aa, to spoko. :P Mam jeszcze jedno pytanie... Mianowicie, ile pkt należało mieć, żeby się dostać na ten kierunek?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in