10°   dziś 14°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław
1205

Hyde Park

Kultura jazdy w Limanowej

mikimous 2011-10-28 16:28:07
Jestem kierowcą od kilkunastu lat,jeżdże troszkę po świecie i zauważyłam że w Limanowej jest coraz więcej bydła za kierownicą. Niestety każdy kto jeżdzi po Limanowej to wie że ruch jest b duży a co po niektórzy pseudo kierowcy uważają ,że droga należy do nich.Można to zauważyć jak ktoś chce wyjechać z pod porządkowanej np. od szpitala albo w Sowlinach od bulwar- jak się trafi jakiś człowiek , który wpuści lub wypuści tych nieszczęśników.To jadący za nim wnet by go staranowali ale strąbić to muszą bo przecież IM SIĘ SPIESZY. Następnym przykładem "kultury" jes wyjechanie takiemu ze 100 m przed nim- masakra jak ktoś mógł wyjechać przed niego, przecież droga należy tylko do niego................. DRODZY PSEUDO KIEROWCY AGRESJA NA DRODZE JEST PRZEJAWEM CHOROBY PSYCHICZNEJ A BRAK KULTURY NA DRODZE BRAKIEM KULTURY OSOBISTEJ. Myślę że jeżeli nie wpuścisz bidaka który chce wjechać z podporządkowanej to uprzejmość do np. dziewczyny też jest udawana- bo w końcu to charakter człowieka.... POZRAWIAM....:D:-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kultura jazdy w Limanowej
chlop 2011-10-28 17:09:56
Święto prowda.HEJ
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kultura jazdy w Limanowej
konto usunięte 2011-10-28 17:25:15
dodam że jadąc wewnętrznym pasem rynku i chcąc wyjechać z ronda też trzeba czekać na jednego wspaniałomyślnego lub na koniec tej kolejki :-) dziwota że większość w tym ruchu okrężnym jeździ zewnętrznym i tworzą się dzięki temu piękne kolejki.
Uroki Limanowej do tego trzeba się przyzwyczaić i mieć czasem mocne nerwy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kultura jazdy w Limanowej
DXi12 2011-10-29 14:04:38
Niestety to prawda... Brak kultury w Limanowej widać wszędzie, nie tylko na drodze :(

Posłuchajcie tego:

http://www.youtube.com/watch?v=Nw2KqhTXHbg&feature=feedlik

od 2:12 do 2:47:(:(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kultura jazdy w Limanowej
djdeejay 2011-10-29 14:38:03
ja mistrzem kierownicy nie jestem, może nie ogarniam tak jak niektórzy wieloletni kierowcy, ale staram się ustepować, a ile za to zostaję strąbiony, to moje :) Ale ważne, że taki kierowca potrafi okazać wdzięczność za przepuszczenie i czasami okazuje się, że mi się gdzieś śpieszy, i trafiam na tego kierowcę i tym razem on mi ustepuje pierwszeństwa z uśmiechem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kultura jazdy w Limanowej
konto usunięte 2011-10-29 14:38:31
jedno spojrzenie na blache no tak to KLI o ja pierdykam :D nasze miasto coraz sławniejsze widze, nie słyszałem tego
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kultura jazdy w Limanowej
liliput 2011-10-29 17:16:10
DXi12 jakbyś miał(a) dobry słuch to tam gościu mówi KMI- Miechów:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kultura jazdy w Limanowej
ANN 2011-10-29 18:59:48
Tak liliput KMI :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kultura jazdy w Limanowej
babeczka 2011-10-29 19:25:38
Na brak kultury,nie mamy wpływu...
Na braki w znajomosci przepisow tak!
Z wewnetrznego pasa na zewnetrzny w "rondzie"
ma sie pierwszenstwo,apropos jak stoja policjanci
to odrazu wszyscy kulture maja(nieraz,az nad wyrost!!!)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kultura jazdy w Limanowej
DXi12 2011-10-29 23:34:37
liliput – Masz rację! Przesłuchałem to jeszcze raz i jest KMI ;) Zmylił mnie komentarz „KLI - KALIFORNIA :D”
Pozdr
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kultura jazdy w Limanowej
mogielica 2011-10-29 23:47:09
Nie pleć bzdur, bo inni to przeczytają i będą myśleli że mają pierszeństwo! Jeżeli chodzi o Limanowskie rondo „Na Rynku” to jeżeli jadę prawym (zewnętrznym) pasem to powinienem wpuścić samochód jadący lewym (wewnętrznym) pasem aby umożliwić mu wyjazd z ronda, ale NIGDY NIE ZGODZE SIĘ Z TWIERDZENIEM ŻE JADĄCY WEWNĘTRZNYM MA PIERSZEŃSTWO PRZED POJAZDMEM poruszającym się zewnętrznym! A dlatego że jedzie swoim wyznaczonym pasem, a jadący wewnętrznym ma zamiar zmienić pas, czyli musi ustąpić pierwszeństwo pojazdom poruszającym się owym pasie (zewnętrznym – prawym).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kultura jazdy w Limanowej
catty 2011-10-30 11:34:23
A, gdzie w tym wszystkim są piesi?!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kultura jazdy w Limanowej
panel 2011-10-30 13:37:13
mogielica masz rację; jest niesamowite, że tacy jak babeczka nie znając przepisów wypowiadają się na publicznie; dobrze byłoby, żeby wcześniej sprawdzili jaka jest prawda, bo popełniać błędy każdemu się zdarza, ale trwać w błędzie i jeszcze innym wmawiać nieprawdę, to prawdziwe chamstwo...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kultura jazdy w Limanowej
mb3 2011-10-31 00:41:15
"DRODZY PSEUDO KIEROWCY AGRESJA NA DRODZE JEST PRZEJAWEM CHOROBY PSYCHICZNEJ" - o jaką konkretnie chorobę chodzi ??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kultura jazdy w Limanowej
konto usunięte 2011-10-31 21:17:56
to prawd w limanowej jeździ się coraz gorzej
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kultura jazdy w Limanowej
blizniak 2011-11-02 07:28:33
UWAGA!! nie należy się wypowiada zbyt ostro/?/ na ten temat bo możno kogoś urazić nie ważne, że przez czyjomś głupotę mógłby ucierpieć niewinny człowiek czy twój bliski.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in