Baner Baner
12°   dziś 16°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
1994

Tematy archiwalne

Kto ,to jest mecenas Rogalski?

skorpion 2010-07-27 10:58:19
/tępa zomowska,nic nie mówiąca twarz sługi pisiora Jarusia-tylko ubrać go w beret i mamy "czystego mohera"-alleluja!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ,to jest mecenas Rogalski?
mecenas 2010-07-27 12:46:23
Zgodnie z art. 212 § 1 Kodeksu karnego pomówienie jest przestępstwem ściganym w trybie oskarżenia prywatnego. Do sądu wnosi się w tym przypadku prywatny akt oskarżenia. Oprócz tego przepisu, prawo karne przewiduje także odpowiedzialność karną za złożenie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie - art. 234 kk oraz za składanie fałszywych zeznań. Oprócz sprawy karnej w przypadku, gdy naruszone zostały dobra osobiste człowieka, takie jak m. in. jak cześć, można domagać się aby osoba, która dopuściła się naruszenia, złożyła odpowiednie oświadczenie w odpowiedniej formie (np. ogłoszenie w prasie z przeprosinami). Można także żądać odszkodowania lub zapłaty sumy pieniężnej na określony cel społeczny. Postępowanie o naruszenie dóbr osobistych toczy się przed sądem cywilnym do którego składa się powództwo z żądaniem oraz załącza się dowody w sprawie. O wyniku postępowania decydują dowody, jakie strony zgłaszają w toku postępowania, gdyż na tej podstawie sąd wydaje orzeczenie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ,to jest mecenas Rogalski?
zdrajca 2010-07-27 13:20:17
No to poszperam w życiorysie pana mecenasa
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ,to jest mecenas Rogalski?
mecenas 2010-07-27 13:38:35
Zgodnie z art. 212 § 1 Kodeksu karnego pomówienie jest przestępstwem ściganym w trybie oskarżenia prywatnego. Do sądu wnosi się w tym przypadku prywatny akt oskarżenia. Oprócz tego przepisu, prawo karne przewiduje także odpowiedzialność karną za złożenie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie - art. 234 kk oraz za składanie fałszywych zeznań. Oprócz sprawy karnej w przypadku, gdy naruszone zostały dobra osobiste człowieka, takie jak m. in. jak cześć, można domagać się aby osoba, która dopuściła się naruszenia, złożyła odpowiednie oświadczenie w odpowiedniej formie (np. ogłoszenie w prasie z przeprosinami). Można także żądać odszkodowania lub zapłaty sumy pieniężnej na określony cel społeczny. Postępowanie o naruszenie dóbr osobistych toczy się przed sądem cywilnym do którego składa się powództwo z żądaniem oraz załącza się dowody w sprawie. O wyniku postępowania decydują dowody, jakie strony zgłaszają w toku postępowania, gdyż na tej podstawie sąd wydaje orzeczenie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ,to jest mecenas Rogalski?
mecenas 2010-07-27 13:39:24
Zgodnie z art. 212 § 1 Kodeksu karnego pomówienie jest przestępstwem ściganym w trybie oskarżenia prywatnego. Do sądu wnosi się w tym przypadku prywatny akt oskarżenia. Oprócz tego przepisu, prawo karne przewiduje także odpowiedzialność karną za złożenie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie - art. 234 kk oraz za składanie fałszywych zeznań. Oprócz sprawy karnej w przypadku, gdy naruszone zostały dobra osobiste człowieka, takie jak m. in. jak cześć, można domagać się aby osoba, która dopuściła się naruszenia, złożyła odpowiednie oświadczenie w odpowiedniej formie (np. ogłoszenie w prasie z przeprosinami). Można także żądać odszkodowania lub zapłaty sumy pieniężnej na określony cel społeczny. Postępowanie o naruszenie dóbr osobistych toczy się przed sądem cywilnym do którego składa się powództwo z żądaniem oraz załącza się dowody w sprawie. O wyniku postępowania decydują dowody, jakie strony zgłaszają w toku postępowania, gdyż na tej podstawie sąd wydaje orzeczenie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ,to jest mecenas Rogalski?
skorpion 2010-07-27 14:44:42
mecenas-chyba nie wiesz co to jest wolność słowa-paragrafami straszyli mnie w 1981-jak się Ktoś czuje pomówionym,obrażanym proszę bardzo droga wolna-jeszcze nie zmienili KONSTYTUCJI ...Radzę poczytać-pozdrawiam!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ,to jest mecenas Rogalski?
skorpion 2010-07-27 14:53:49
mecenas jak chcesz się popisać znajomością "kodeksów przeczytaj komentarze w informacjach o rozróbie z romami w Limanowej -braknie Ci paragrafów na kolegów...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ,to jest mecenas Rogalski?
zdrajca 2010-07-27 19:24:31
mecenas zacytuj coś poważniejszego, coś tam liznąłeś i proszę cię nie cytuj książkowej wiedzy dla niemowląt z kodeksu bo i tak się ci do d...y dobiorę bo jestem stary komuch i bez obywatelstwa polskiego a wiesz co to znaczy i nie żartuje zostaw mi trochę czasu ja lubię takie szarady i możesz mi, Jasiu powiedz panu .temu panu z małej litery,poszukaj paragrafu na mnie jak znajdziesz to będę się cieszył i możemy aplikować!!!! Ha ha ha.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ,to jest mecenas Rogalski?
zdrajca 2010-07-27 19:34:28
mecenas wiem że jesteś nowy szput w tym biznesie więc próbuj nawet sam arc arc biskup ci nie pomoże i powiedz mi że to jest groźba karalna.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ,to jest mecenas Rogalski?
konto usunięte 2010-07-29 10:38:40
To jest bardzo madry człowiek...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ,to jest mecenas Rogalski?
konto usunięte 2010-07-31 17:09:06 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in