14°   dziś 18°   jutro
Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon
2166

Wydarzenia

Kto ma pierwszeństwo przejazdu?

piotrek92 2013-03-25 21:22:15
Wydaje się mi, że wiem jak to ma być ale zapytam :)
Chodzi o skrzyżowanie ulic: Jana Pawła II, Piłsudskiego i Kopernika.
Który spośród dwóch kierowców chcących wjechać na ulicę Kopernika ma pierwszeństwo? A - skręcający w prawo z ul. Jana Pawła II (po skręcie był pas jezdni ze skośnymi strzałkami w lewo aby się włączyć do ruchu, linii ani strzałek już nie ma - rozpuściły się :) ) Czy jadący na wprost z ul. Piłsudskiego na il. Kopernika - B?
http://img560.imageshack.us/img560/7475/mapkar.png
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
misiek33 2013-03-25 21:29:40
jezeli jest tam linia ciagła wczesniej to oczywiste ze ten na tym pasie srodkowym juz znajdujacy sie ma pierwszenstwo przed tym z prawej strony no chyba ze tam nie ma strzałek ani znaku o zanikaniu pasa ruchu wiec odwrotnie.musze az tam sie przejechac bo bardzo rzadko tam bywałem...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
cons 2013-03-25 21:57:50
Po przebudowie nastąpiła zmiana pierwszeństwa ruchu. Obecnie pierwszeństwo mają jadący z Ul. Piłsudskiego w kierunku Ul. Kopernika. Mimo wszystko proponuję zachować ostrożność, bo nie wszyscy kierowcy o tym wiedzą.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
konto usunięte 2013-03-25 22:36:54
Czyżby nie było tam żadnych znaków?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
M44 2013-03-25 23:25:34
zasada "prawej dłoni" o ile dobrze to nazwałem i tyle w tym temacie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
pinkfloyd 2013-03-25 23:28:39
Jest tak,jak pisze "cons"-100%-pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
1234567 2013-03-26 08:05:06
Obaj kierowcy zjeżdżają z drogi głównej, jadący od Sowlin mijając środek skrzyżowania ,na wysokości wysepki spotyka jadący od strony rynku pojazd, który jest z jego prawej strony, więc ustępuje mu pierwszeństwa!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
AonNikt 2013-03-26 08:31:11
na drogach panuje istna samowolka a piesi to juz prawdziwe bydlo nie dalej jak pol godziny temu odwozilem brata coreczke do przedszkola w tymbarku kolo mleczarni na pasach wtargnela mi smarkula prosto pod samochod tak sie wkurwilem ze szok nie patrzyla na nic lezie jak swieta krowa rozumiem ze pieszy ma pierszenstwo ale znowu bez przesady gdyby nie coreczka brata wyszedl bym z auta i wpierdzielil bym tej lasce! jeszcze przez gowniare auto bym zrypal
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
matty24 2013-03-26 09:20:29
A czy od strony ul. Jana Pawła nie ma znaku ustąp pierwszeństwa? Przychylałbym się do tego co napisał cons.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
konto usunięte 2013-03-26 09:36:44
Kierowcy odwożący dzieci do przedszkola lub szkoły są najgorszymi kierującymi, o czym wnioskuje po wieloletniej obserwacji zachowań tych osób.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
konto usunięte 2013-03-26 09:44:44
Pierwszeństwo jest z Jana Pawła II do Kopernika, mimo iż wjeżdżam na lewy pas samochodów, które jadą z Piłsudskiego. Osoby jadące z Piłsudskiego mają znak STOP, czyli ustępują pierwszeństwa nawet tym co jadą z JPII na Kopernika.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
konto usunięte 2013-03-26 09:56:56
@ Mqk - stop obowiązuje na skrzyżowaniu https://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png">

@ piotrek92.

:( Który spośród dwóch kierowców chcących wjechać na ulicę Kopernika ma pierwszeństwo?

A - skręcający w prawo z ul. Jana Pawła II.
B- jadący na wprost z ul. Piłsudskiego na il. Kopernika.

:) Jeżeli jestem pojazdem "B" to umożliwiam włączenie się do ruchu pojazdowi "A", ponieważ zjeżdżam ze STOPU, mam pojazd po prawej stronie, pojazdowi "A" kończy się pas o czym informuje cię znak.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
AonNikt 2013-03-26 10:46:28
kto wam prawo jazdy dal?jak nie znacie przepisow wolami jezdzic a nie autami
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
konto usunięte 2013-03-26 12:05:16
Podczas jazdy po mieście jest przeciętnie od jednej do trzech sekund na spostrzeżenie i decyzję co do możliwości dalszej jazdy lub pierwszeństwa, a tu nie mogą się namyśleć. Strach spotkać takich drajwerów na ulicy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
piotrek92 2013-03-26 19:12:26
Najbardziej przemawia do mnie wersja kolegi @Logon. Chociaż skręcając z ul. Jana Pawła II białe strzałki informowały mnie o końcu mojego pasa ruchu (gdy jeszcze były) :) Ale z drugiej strony, gdy kończy się mój pas ja muszę zmienić swój pas ruchu na lewy czyli włączyć się do ruchu?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
konto usunięte 2013-03-26 19:15:58
@piotrek92 napisał:

Ale z drugiej strony, gdy kończy się mój pas ja muszę zmienić swój pas ruchu na lewy czyli włączyć się do ruchu?

:) Witam.

Odpowiedź brzmi: Tak
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
piotrek92 2013-03-26 19:18:11
@Bzurys a może jakieś konkrety podasz? Powiedz co sądzisz o tej sytuacji - pomożesz mi i może jeszcze komuś poczuć się lepiej pozbawiając niepewności :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
misiek33 2013-03-26 21:15:01
teraz to nic sam nie rozumie... az kiedys musze tam pojechac.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
owen 2013-03-26 21:29:45
znak jak byk .a znaki pionowe ważniejsze od poziomych.Jadącemu od jana pawła na kopernika kończy się pas czyli musi włączyć się więc?.....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
misiek33 2013-03-26 21:39:36
jezeli jest znak za skrzyzowaniem to po temacie...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
konto usunięte 2013-03-26 22:52:40
Dawno tam nie byłem, ale z tego co patrzyłem na mapie satelitarnej to ciąg ulic Piłsudskiego i JP2 stanowi Drogę Krajową 28 więc są to droga główna. Kopernika jest ulicą boczną. Jest tam też taki łącznik z ulicy JP2 do Kopernika i zakładam że z tym jest problem. Więc niech mi ktoś powie jakie tam są znaki?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
1234567 2013-03-27 07:20:07
zaaranżujcie spotkanie w tym miejscu z radiowozem drogówki i wszystko się wam wyjaśni!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
konto usunięte 2013-03-27 07:54:22
Wysłać email do Pana Marka Dworaka niech zrobi program z tego miejsca.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
konto usunięte 2013-03-27 15:08:06
pierwszenstwo na tym skrzyzowaniu ma zawsze samochod chucka norrisa ... no chyba ze on sam jest wtedy w banku
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
konto usunięte 2013-03-28 08:58:22
podobna sytuacja jest jadąc od ul.Kopernika na ul Piłsudskiego tam również jest przewężenie i po opuszczeniu skrzyżowania znajdujemy się już na w/w ulicy,czyli na drodze nr28,czy zatem obowiązuje tam zasada tzw "prawej dłoni"?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
Julek 2013-03-29 18:34:58
Zjeżdżający z Piłsudskiego na Kopernika tylko pozornie jedzie na wprost i proszę się tym nie sugerować. On tak na prawdę skręca w lewo przecinając pas drogi z pierwszeństwem przejazdu. Czyli mamy dwóch skręcających jeden w lewo z Piłsudskiego i drugi w prawo z JP II. Dalej kodeks mówi, że obowiązuje reguła prawej strony. I to ten z JP II na Kopernika ma pierwszeństwo.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
Julek 2013-03-29 18:48:50
Ta sytuacja jest bliźniacza do skrzyżowania w Sowlinach gdzie skręcający z Krakowskiej w Witosa ustępuje tym z Piłsudskiego wjeżdżającym na Witosa. I tam nikt nie ma wątpliwości.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kto ma pierwszeństwo przejazdu?
misiek33 2013-03-29 21:11:20
jezeli tam sa znaki to chyba jasne...jezeli nie ma zadnych to prawy ma pierwszenstwo to moje zdanie ale musze tam specjalnie pojechac i sprawdzic.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in