10°   dziś 9°   jutro
Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
4270

Porady

ksiądz chrzest Limanowa-kilka pytań

lili2 2012-06-08 09:46:48
Witam mam właśnie iść do księdza aby ustalić chrzest i mam kilka pytań :
1- jak z kasą ile się daje i kiedy jak mu dać te kasę bo jestem zielona w tym temacie8o
2- co potrzebne mu będzie jakieś papiery itp.
3- a chrzestni co powinni mieć jakieś zaświadczenia
Proszę bo nie chce mi się chodzić pięć razy bo to czy tamto brakuje . Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi:?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ksiądz chrzest Limanowa-kilka pytań
asik 2012-06-10 22:55:36
1. kasa zależy od parafii, oraz kiedy ma być chrzest; sobota niedziela, trudno określić 200- 300 zł
2. akt urodzenia dziecka, dowód osobisty
3. zaświadczenie z swojej parafii że są wierzący i praktykujący
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ksiądz chrzest Limanowa-kilka pytań
Frann 2012-06-11 05:41:45
Kasy daj tyle na ile Cię stać! Dasz 100zł zaraz przed Chrztem i też będzie. Może za niedługo na tysiące będziemy ładować jegomościom żeby łaskawie ochrzcili? Chrzest jest najważniejszym Sakramentem a nie NAJDROŻSZYM. Na dodatek to my sami uczymy księży brania pieniędzy. Wkurza mnie gdy potem są narzekania jacy to księża nie są pazerni. A kto ich tego uczy??? Odpowiedź jest prosta-my sami, bo jak sąsiad dał 2 stówy to jak tu można być gorszym. Uważam też, że ważne by Sakrament ten przeżyć w pełni i skupieniu (w określonym dniu gdy są tylko Chrzty) a nie wymyślać np jakieś ekstra msze niedzielne Sumy itd-ŻEBY WSZYSCY WIDZIELI. To taka moja skromna rada a zrobisz jak uważasz. Pozdrawiam:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ksiądz chrzest Limanowa-kilka pytań
lili2 2012-06-11 12:38:39
Dziękuje bardzo za odpowiedź właśnie się wybieram do księdza dzisiaj albo jutro ...właśnie jeśli chodzi o kasę to nie chciałabym przesadzić bo jak dla mnie to powinno się nic nie dawać ,ale właśnie nasi księża są już wyuczeni że jednak każdy coś da .Dziękuje
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ksiądz chrzest Limanowa-kilka pytań
Nikitta 2012-06-11 12:44:11
Daj tyle ile cie stać, siostra miała tu w limanowej i chrzestni muszą jeszcze. Iść do spowiedzi z takimi karteczkami i wziąść podpis od spowiednika.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: ksiądz chrzest Limanowa-kilka pytań
lili2 2012-06-11 13:47:26
No właśnie tutaj w limanowej będzie chrzest to już muszę chrzestnym powiedzieć co mają załatwić sobie wielkie dzięki:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in