6°   dziś 7°   jutro
Czwartek, 18 kwietnia Alicja, Bogusława, Apoloniusz, Gościsława
1994

Tematy archiwalne

Krzyż na Giewoncie!

skorpion 2010-08-25 21:37:21
symbol okupacji Polski przez Watykan...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Krzyż na Giewoncie!
konto usunięte 2010-08-26 00:01:03
Stuknij się w głowę albo lepiej od razu strzel(ewentualnie zrób jakiś nowy wątek o PIS-ie jak Ci braknie odwagi)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Krzyż na Giewoncie!
MAGNUM 2010-08-26 05:58:27
..symbol wiary i wspólnej pracy naszych przodków,a śledząc już od dawna Twoje wypowiedzi skorpion,to widzę,że jesteś przeciw kościołowi i PISowi,a więc nic nowego..Takich jak Ty jest wielu...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Krzyż na Giewoncie!
skorpion 2010-08-26 07:41:38
MAGNUM- czy wiesz po co górale postawili ten krzyż w 1901 roku i że mieli pozwolenie od jaśnie panującego nam cysorza Franciszka Józefa-jak nie wiesz to nie pisz że to symbol...itd-śp dziadek Górecki łeb by Ci ciupagą uciął-heeej!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Krzyż na Giewoncie!
gazda 2010-08-26 09:48:05
Zapamiętajcie sobie raz na zawsze młodzieńcy. Kto mieczem wojuje od miecza ginie. Kto walczy z krzyżem pod krzyżem ginie. Nie opluwajcie jadem jak nie wiecie co to jest. Jak ksiądz chodzi po kolędzie i daje krzyż w twoim domu do pocałowania to nie całuj go i powiedz mu dlaczego.To On Ci wyjaśni co to jest. Przed Wielkanocą na koniec postu nie całuj krzyża leżącego na kościele , bo po co będziesz całował skoro plujesz na niego jadem.Dla Ciebie to jest zabawka. Jak umrzesz to nad grobem zamiast krzyża powieszą Ci zabitą wronę na tyczce. Zeby stanąć w obronie krzyża i rozmawiać o nim to trzeba mieć jakąś wiedzę .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Krzyż na Giewoncie!
111ksiadz 2010-08-26 10:30:06
Gazdunia-przesadziłeś.Nikt nie opluwa krzyża(przynajmniej ja nie zauważyłem).Chodzi o krytyką zachowań ludzkich.Przede wszystkim tych"pilnowaczy"(poczytaj trochę o fanatyźmie religijnym).Zachowawczej postawie sukienkowych,słabości prawa i organów,które pozwalają na profanację krzyża.Amen.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Krzyż na Giewoncie!
konto usunięte 2010-08-26 11:54:58
Krzyż na Giewoncie –Zamontowany tam został przez parafian z Zakopanego 19 sierpnia 1901 roku na pamiątkę 1900 rocznicy urodzin Jezusa Chrystusa. Inicjatywa wyszła od ówczesnego proboszcza zakopiańskiego, Kazimierza Kaszelewskiego. Aby się przekonać, jakiej wysokości będzie potrzebny krzyż, by był widoczny z Zakopanego, zrobiono próbę: z dwóch długich żerdzi zabranych z szałasu zbito krzyż o wysokości 10,5 m – był on widoczny. Metalowy krzyż w elementach wykonała fabryka Góreckiego w Krakowie, przywieziono go koleją. Jak by ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Krzyż na Giewoncie!
111ksiadz 2010-08-26 11:56:58
Wiem,że ciężko ripostować Skorpionowi,bo prowokuje,ale przecież to bardzo dobrze.Prowokuje właśnie do przewietrzenia"pod kopułą" otworzenia oczu.Nie pluję na krzyż(określenie Gazdy wzięte chyba od Tadzia z Torunia)przecież bym się sam zeszmacił,bo jestem chrześcijaninem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Krzyż na Giewoncie!
loleklima 2010-08-26 14:25:21
a ile osób tam zginęło rażone piorunem ???? poczytajcie....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Krzyż na Giewoncie!
leon 2010-08-26 19:35:05
ale was skorpion zrobił. Ha,ha.Krzyż zlikwidowali ale ten drewniany.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Krzyż na Giewoncie!
SnoozE 2010-08-26 19:46:52
gazda hehe troche przesadzasz :) Mysle ze wiekszosc katolikow sama nie wie skad pochodzi ich wiara ani nie przeczytali bibli :) Przypuszczam ze Ty takze nie masz o tym fioletowego pojecia. Gdyby nie wyniki glosowan na soborach to pewne kluczowe sprawy wygladaly by inaczej ... Swoja droga taka mala dygresja ... zastanawiam sie czemu na 1 miejscu w katolicyzmie jest narzedzie tortur i smierci. Ciekawy jestem czy jesli akcja by miala miejsce w jakims innym panstwie to czy bylo by mozliwe wierze np w szubienice ? Anyway zastanawialo mnie tez czemu postac Jezusa przestawiona jest jako czlowiek rasy bialej. Na tamtych terenach ludzie mieli karancje ciemna ... cos ala arabowie + -
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Krzyż na Giewoncie!
Bogdan 2010-08-26 21:54:28
Nie zagłębiajcie się myślami tam gdzie nie trzeba.Co jeden to mądrzejszy.Tam gdzie jest najwięcej Krzyży i Kaplic-tam jest najmniej kataklizmów lub wcale,chyba w tym coś jest.Może to odświeży Wam umysł.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Krzyż na Giewoncie!
MAGNUM 2010-08-26 22:09:44
dzięki nana00..Skorpionek...jak Cię proszę..nie obracaj kota do góry ogonem...Byś znał rodziny budowniczych tego krzyża i sytuację ówczesnych czasów,to byś nawet nie prowokował...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Krzyż na Giewoncie!
SnoozE 2010-08-26 22:14:13
Bogdan podaj zrodlo twej wiedzy ewentualnie badania. Inaczej stwierdze ze trollujesz na forum piszac wierutne BZDURY rodem z XV wieku
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Krzyż na Giewoncie!
gryf188 2010-08-26 23:26:34
ci co zgineli na Giewoncie to w większości na własne życzenie i nie doszukiwałbym się tu jakichś teori.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Krzyż na Giewoncie!
mogielica 2010-08-26 23:47:00
skorpion i 111ksiadz to największe debile w powiecie limanowskim, jak nie w województwie małopolskim. Nie wiem skąd tyle w was zawiści i jadu wobec Krzyża i Kościoła, nie dobrze mi się robi jak czytam wasze komentarze. Zastanawiam się jak długo jeszcze zarząd portalu będzie tolerował takich imbecylów jak wy!!?? Ja jestem dumny z mojej wiary, a ty nie masz z czego bo zapewne w nic nie wierzysz poza sobą!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Krzyż na Giewoncie!
DXi12 2010-08-26 23:53:48
Jakbym osobiście spotkał 111ksiądz lub skorpion-a to tak bym im nakopał do d**y, że odechciałoby się im zakładania bezsensownych tematów i pierdzielenia na forum! Wdzielibyście się do jakiejś roboty, a nie siedzieli tylko przed monitorem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Krzyż na Giewoncie!
skorpion 2010-08-27 04:16:51
miłuj blizniego swEgo jak siebie samego -i już wiemy kto tu wierzący a kto nie...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Krzyż na Giewoncie!
konto usunięte 2010-08-27 14:09:24
widać to dobrze szczególnie po komentarzach skorpiona np. odnośnie pisu miłość bliźniego i nieprzyjaciół. widać jego nienawiść do innych nawet jeśli ci inni są jacy są.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Krzyż na Giewoncie!
euzebio 2010-08-27 18:40:25
Do wszystkich którzy oburzali sie pod postem Gazdy" nie plujcie JADEM" a to co innego jak opluwać w sensie dosłownym wiec zanim macie zamiar odpisac przeczytajcie jeszcze raz zeby lepiej zrozumiec. Co do krzyża jest symbolem o szerszym znaczeniu niż symbol religi chrzescijańskiej (swastyga tez jest krzyzem) dla ambitnych polecam wujka googla i słowo Krzyż
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Krzyż na Giewoncie!
borek 2010-08-28 16:43:54
Snooz;niewierny Tomaszu;rozejrzyj się wokół siebie.Nie .Ty widzisz tylko koniec swojego nosa.Ty znasz tylko zasadę; wtedy do pokuty jak śmierć u d...y
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in