14°   dziś 18°   jutro
Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon
4270

Porady

Konto bankowe dla studenta ?

master730 2015-02-28 00:59:05
Witam mam pytanie w którym banku najlepiej założyć konto studenckie ? żeby było oczywiście jak najtańsze w użytkowaniu, jest parę ciekawych ale online się trochę obawiam zakładać żeby się nie złapać na jakiś haczyk.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Konto bankowe dla studenta ?
krystiankolar 2015-02-28 01:48:21
Rok temu zakładałem konto , odwiedzając wszystkie placówki, zastanawiałem się nad AliorBank oraz Credit Agricole i wybrałem Credit Agricole - ponieważ jako jedyni (i jeszcze Alior Bank) oferowali darmowe utrzymanie konta, przelewy również 0 zł . Jako jedyni gratis dali generator kodów (do przelewów - inni działają na zasadzie wysyłania sms lub karty ze zdrapką kodów). Co prawda bankomaty mają tylko na Euronecie ale za 5zł miesięcznie wykupiłem wypłacanie pieniędzy z wszystkich bankomatów w polsce bez naliczania prowizji :) . Jedynym minusem jes to, że nie ma wpłatomatów i duże kolejki (szczególnie w poniedziałki... ) Szukając banku warto zastanowić się nad lokalizacją i dostępnością do banku a także chociażby "głupim" dostępem do szybkich płatności PAYu (popularnych np. na Allegro) - Nie wszysstkie banki obsługuje PAYu - systemu szybkich płatności.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Konto bankowe dla studenta ?
miro 2015-02-28 11:07:00
Ja założyłam kilka lat temu w ING , też jest bezpłatne, pod warunkiem, że zapłacimy miesięcznie kartą za 200 zł, przelewy darmowe, bardzo dobra oferta konta oszczędnościowego, tanie przelewy zagraniczne, aplikacja bankowa na smartfona, polecam. Wszystkie formalności załatwiłam przez internet, dokumenty dostarczono kurierem, dostęp do wszystkich bankomatów za darmo. To już mój trzeci bank i jak do tej pory najlepszy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Konto bankowe dla studenta ?
konto usunięte 2015-03-24 10:51:58
Jeszcze gdy byłem na studiach to założyłem konto w mBanku i mam je w zasadzie do dziś. Wprawdzie po drodze zostały wprowadzone jakieś opłaty - za korzystanie z karty bankomatowej i coś tam jeszcze, ale nie chce mi się zmieniać, podawać w innych miejscach swoich danych do przelewów, allegro i te sprawy. Ciekawa dyskusja na temat kont bankomatowych znaleźć można tutaj http://www.forum-kredytowe.pl/f129/najtansze-konto-bankowe-prosze-o-opinie-64484-5.html
Przewija się tam często nazwa Alior Bank.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Konto bankowe dla studenta ?
linda 2018-01-04 10:25:26
Oferty banków są raczej bardzo zbliżone do siebie, najlepiej sprawdzić i porównać
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Konto bankowe dla studenta ?
Agg90r 2018-01-24 15:45:37
Darmowe konto dla studentów i w sumie nie tylko mają w mBanku :). Jestem zadowolona z ich usług, ponieważ nie ma żadnej stalej kwoty, na którą muszę wpłacać co miesiąc pieniądze
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Konto bankowe dla studenta ?
rutka 2021-10-13 07:24:40
Przy zakładaniu konta ważna jest wiedza, warto poczytać sobie tutaj http://infoportfel.pl/jakie-sa-rodzaje-kont-bankowych-osobistych/ o rodzajach kont, żeby było łatwiej wybrać :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in