20°   dziś 23°   jutro
Niedziela, 28 kwietnia Paweł, Waleria, Ludwik, Piotr, Bogna, Witalis
2168

Wydarzenia

Komentarze do artykułu "Zmiany wśród wikariuszy"

konto usunięte 2012-07-15 17:56:45
Nie doczytałem nawet wszystkich tych komentarzy na temat księdza Kiliana, bo aż trudno uwierzyć jak bardzo ludzie potrafią obsmarować człowieka. Co do tego, że dawniej księża mieli większe powołanie, to kolejne opowiadanie z cyklu "jak to dawniej było lepiej...". Na koniec link do artykułu http://www.limanowa.in/wydarzenia,10363.html ,ku przestrodze jak chodzi o komentarze.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Komentarze do artykułu "Zmiany wśród wikariuszy"
biohazard 2012-07-15 21:46:31
o c ci lata
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Komentarze do artykułu "Zmiany wśród wikariuszy"
emka 2012-07-15 23:41:10
jak dla mnie to wygląda na celowe "odrzegawnie kotletu" pod przykrywką narzekania na temat który już dawno umilkł ;]
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Komentarze do artykułu "Zmiany wśród wikariuszy"
111ksiadz 2012-07-16 10:04:10
Tak,o co Ci chodzi?Celibat i ślub czystości,to dwie różne sprawy.Księża nie składają ślubów czystości.Ksiądz to też facet i potrzeby fizjologiczne odezwą się wcześniej czy później-natury nie oszukasz.Jedna strona-to pisanie głupot i pomówień,bo nikt nie posiada dowodów,druga to lepiej niech bzykną od czasu do czasu na boku niż mieliby podszczypywać chłopaków lub co gorsza molestować dzieci.I tyle w tym temacie,powodzenia dla księdza.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Komentarze do artykułu "Zmiany wśród wikariuszy"
mokasyn 2012-07-16 12:45:41
Najlepsze wyjście to znieść celibat, bo to jak się okazuje, martwy zapis. Niechże ci "biedni" duchowni poznają fajne dziewczyny, niech założą po bożemu liczne rodziny. Wówczas nabędą pokory, bo trzeba będzie tę rodzinę utrzymać i gdy będą nas pouczać jak żyć, to przynajmniej w jakimś stopniu będą autorytatywni. HAWK
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Komentarze do artykułu "Zmiany wśród wikariuszy"
konto usunięte 2012-07-16 13:55:00
Wiem, że komentarze umilkły już chwilę temu, ale dopiero teraz zwróciłem na nie uwagę, bo usłyszałem od kogoś jakie zdania na temat wyżej wymienionego księdza wyrażają ludzie w internecie. Nie narzekam na temat, tylko na komentarze, dosyć jednoznaczne, a powiem tak "nikt materacem nie był".
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Komentarze do artykułu "Zmiany wśród wikariuszy"
emka 2012-07-30 10:02:33 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Komentarze do artykułu "Zmiany wśród wikariuszy"
konto usunięte 2012-07-30 10:34:59 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Komentarze do artykułu "Zmiany wśród wikariuszy"
konto usunięte 2012-07-30 20:44:13
W każdej plotce jest ziarenko prawdy. znikąd się te komentarze nie wzięły .Widocznie ktoś Go widywał i to dość często u swojej "przyjaciółki". Racja,materacem może i nikt nie był ale nikt mi nie powie,że jezdził tam codziennie na kawe,obiad czy deserek bo takie przyjemnosci to ma na plebanii i tego mu tam nie brakuje.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Komentarze do artykułu "Zmiany wśród wikariuszy"
konto usunięte 2012-07-30 23:39:09
Z takiego ziarenka potrafią niejednokrotnie wyrosnąć bujne krzaki i zepsuć wizerunek człowieka. Mam wrażenie, chyba nie tylko ja, że jak ktoś ma nick zamiast nazwiska to może napisać wszystko... Nie chce być złośliwy ale czasem byłoby warto zdjąć poduszki z parapetów, nie zapominając wcześniej zabrać z nich łokci i przestać patrzeć na to co się dzieje u sąsiadki/sąsiada, a popatrzeć na siebie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Komentarze do artykułu "Zmiany wśród wikariuszy"
JanKowalsky 2012-08-12 11:25:25 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Komentarze do artykułu "Zmiany wśród wikariuszy"
JanKowalsky 2012-08-17 21:13:06
Plon twego pola i całego trudu spożyje lud, którego nie znasz. Zawsze będziesz gnębiony i uciskany (Pwt 28,33).

„Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże”.

…w głodzie, w pragnieniu, w nagości i w największej nędzy będziesz służył swoim wrogom (w. 48).

„Błogosławieni wy, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni”.

Da ci tam Pan serce drżące ze strachu, oczy wypłakane z tęsknoty i duszę utrapioną (w. 65).

„Błogosławieni wy, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie”.

Wywołasz grozę, wejdziesz do przysłowia i w pośmiewisko u wszystkich narodów, do których zaprowadzi cię Pan (w. 37).

„Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was znienawidzą, i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego podadzą w pogardę wasze imię jako niecne”.

…będziesz drżał dniem i nocą ze strachu, nie będziesz pewny życia (w. 66).

…„cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom”.

Dalej następują również zdumiewające, wręcz szokujące słowa naszego Pana, które wydają się zaprzeczać zapamiętanym ze Starego Testamentu słowom błogosławieństwa:

„Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą”.

A przecież jest napisane: Napełni cię Pan w obfitości dobrami z owocu twego łona, przychówkiem twego bydła, plonami pola (Pwt 28,11).

„Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie”.

A czy Bóg nie obiecał: Błogosławiony będzie twój kosz i dzieża (Pwt 28,5)?

„Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie. Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom”.

Do tej pory to uważaliśmy za błogosławieństwo: Pan umieści cię zawsze na czele, a nie na końcu; zawsze będziesz górą, a nigdy ostatni (Pwt 28,13).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in