10°   dziś 9°   jutro
Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
2168

Wydarzenia

Kolęda w Limanowej

konto usunięte 2012-01-07 11:06:41
U mnie w domu jeszcze kolędy nie miałem, ale wielu ludzi znajomych mi mówiło, że KSIĄDZ PROBOSZCZ jak u nich był po kolędzie to przeglądnął cały dom. Przejdzie po pokojach a nawet zaglądnie do łazienki ! Co on ma tam do szukania. Ja księdzu więcej nie dam jak 10 zł, bo jak ostatnio widziałem księdza jadącego BMW za 80 tyś to zwątpiłem skąd ma tyle pieniędzy? Ksiądz by pewnie powiedział, że rodzina go wspomogła ;) A wy ile dajecie księdzu po kolędzie ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kolęda w Limanowej
chlop 2012-01-07 11:20:05
Po co te lamenty ? nie chcesz, nie dawaj nic ,nie ma obowiązku.Ksiądz przecież nie woła o datek.Proponuję dorosnąć i tyle.Życzę miłej rozmowy z księdzem.HEJ
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kolęda w Limanowej
Misia25 2012-01-07 13:27:18
Bardzo dobrze że poruszany jest ten temat. Logon taka jest niestety prawda. U mnie Ks też rozglądał się po całym domu. Kolęda duszpasterska powinna zmienić nazwę.....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kolęda w Limanowej
asia2 2012-01-07 13:58:58
Chlop masz całkowitą rację a ja jeszcze dodam że ksiądz chyba na siłe nie wchodzi do domu! Sami ludzie robicie z tego cyrk a potem jeszcze opowiadacie o tym niesamowite historie!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kolęda w Limanowej
SCHS 2012-01-07 14:05:23
A kurde niech nawet czołgiem jeździ.. jak nauczyli dawać kasę po kolędzie to co się dziwisz że "bryką jeździ" przecież nie musisz mu dawać nikt cie do tego nie zmusza.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kolęda w Limanowej
konto usunięte 2012-01-07 14:35:31
@Misia 25 - z początku myślałem, że to bujda ale skoro piszesz, że z tym samym się spotkałaś u siebie więc to prawda. Więc napisze dalej, że w jednej rodzinie pytał się nawet po co dzieciom tyle zabawek. A co go to obchodzi jak nie daje na to ani na utrzymanie dzieci. Fajnie by było gdyby ktoś się jeszcze odezwał z tych miejsc co ksiądz proboszcz ich odwiedził.

@chłop - oczywiście, że nie ma obowiązku dawania ale jak z wyczekującym spojrzeniem patrzy abyś mu dał, to co masz zrobić ? A kiedy dasz to nie powie, że nie chce tylko bierze.

@asia2 - Czyżbyś miała księdza w rodzinie, że uważasz, że poruszając ten temat robimy cyrk ? To nie są niestworzone historie ale prawda.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kolęda w Limanowej
1234567 2012-01-07 15:10:40
Logon: - prawdą też jest noszenie i aktualizwanie kartotek osobowych podczas kolędy, kojarzy sie z pewną służbą z przeszłości, której kartoteki znajdują się obecnie w IPN!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kolęda w Limanowej
forfiter 2012-01-07 15:40:04
"Ksiadz proboszcz juz sie zbliza
Juz puka do mych drzwi
Pobiegne go przywitac
W mym reku wino drzy
O szczescie niepojete
Ksiadz sam odwiedza mnie
Sasiedzie wspomoz renta
Bym mogl pokazac sie
W spizarni trzymam koniak
W lodowce wodki dwie
Pobiegne po kieliszki
Ksiadz lubi napic sie
O szczescie niepojete
Ksiadz wypil flaszki dwie
Sprowadze go po schodach
Bo sam wywroci sie
Ksiadz wzial do reki krede
Napisal K plus M plus B
Na dole ministranci
Juz niecierpliwia sie
Otwieram drzwi Toyoty
Ksiadz proboszcz chwali mnie
W swej Nysce policjanci
Zyczliwie smieja sie
Ksiadz ruszyl z piskiem opon
Nie zdazyl uciec kot
Zahaczyl swiatlem o slupek
I wyrznal bokiem w plot
Ach placza parafianie
Co widzieli wypadek ten
Toyota duzo kosztuje
Znow trzeba dac na msze"
/ z repertuaru P.Kukiza i Piersi na melodię "Pan Jezus już się zbliża...".:O
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kolęda w Limanowej
Misia25 2012-01-07 15:48:31
Przypomniał mi sie dowcip a propos
Do domu przyszedł ksiądz z kolędą. Po modlitwie i po święceniu domu mówi do małej dziewczynki:
- A umiesz się żegnać, moje dziecko?
- Umiem. Do widzenia

No to tyle w temacie :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kolęda w Limanowej
asia2 2012-01-07 16:01:26
Logon, nie mam księdza w rodzinie i wcale ich nie bronie ale może wystarczyło tylko żebyś wyszedł po tego księdza i zaprowadził go do pokoju w którym była zebrana rodzina wtedy nie musiał by Was szukać po łazience!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kolęda w Limanowej
moimzdaniem 2012-01-07 19:38:42
Do kolędy i odwiedzających mój dom księży podczas jej trwania podchodzę bez entuzjazmu .W ubiegłym roku jednak zostałam pozytywnie zaskoczona.Był u mnie Ksiądz Proboszcz .Nie wizytował całego domu , udał się tam gdzie został zaproszony .Rozmowa nie była wymuszona ani sztuczna .Poruszaliśmy wiele tematów .Jest to człowiek mądry i o wysokiej kulturze bycia ,słucha nie tylko słów ale sposobu ich przekazu.Uważam ,że jeżeli masz jakies uwagi do jego zachowania to powiedz wprost - na pewno zrozumie .Kolęda też nie jest obowiązkowa , wystarczy podziękować a na siłę nikt nie będzie wchodził. Mi osobiście było by miło gdyby moją Rodzinę odwiedził również w tym roku .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kolęda w Limanowej
konto usunięte 2012-01-10 20:09:23
Nie slyszalam, zeby przyjmowanie ksiedza bylo obowiazkowe, wiec w czym problem? Najpier przyjmujecie a potem obgadujecie i wypominacie kase, ktora dajecie. Ludzie ludzie...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kolęda w Limanowej
Spokojny 2012-01-14 10:39:39
Ja tam przyjmuje ale kasy nie daje. Dla mnie to byłoby poniżające płacić za to ze człowiek mnie w domu odwiedzi. Ale wasza sprawa kupujcie wizyty a nawet inne usługi hehehe nie moja sprawa. Każdemu wolno wydawać kasę na to co lubi, tylko nie piszczcie ze musicie dawać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kolęda w Limanowej
moimzdaniem 2012-01-24 20:31:09
........ w tym roku niestety ,odwiedzający mnie kapłan nawet nie zdjął nakrycia głowy...od modlitwy aż do wyjścia :(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kolęda w Limanowej
berecik 2012-01-28 06:11:43
Może to był biskup z mitrą na głowie? Może rabin w jarmułce?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kolęda w Limanowej
konto usunięte 2012-01-28 10:53:35
dobrze ze probosz kobietom majtek nie sprawdza czy czyste maja
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kolęda w Limanowej
renesa 2012-01-29 21:07:09
macie racje, nie musimy dawać żadnych pieniędzy;
gdyby ktoś z nas był w potrzebie to czy ksiądz pomógłby nam?
z logicznego punktu widzenia

na Mazowszu, na Śląsku czegoś takiego nie ma nawet drzwi księdzu nie otworzą.
Jestem katolikiem, wierzę w Boga, ale Bóg mi nie każe dawać księdzu i nie daję, bo w imię czego, i dlaczego, przecież on też zarabia, i to nieźle, a jak nie chce chodzić po kolędzie, to nie musi.
Z czystej uprzejmości tylko, ksiądz mógłby zdjąć buciory bo już od kilkunastu lat co roku ma przygotowane kapcie, a ten wchodzi z brudnymi buciorami, za rok zdejmę dywan. I po sprawie.
Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Kolęda w Limanowej
bubu2134 2012-01-30 23:07:40
U mnie też nabrudził ,że hej.A sprzątałam cały dzień.Wolę kolędników.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in