10°   dziś 9°   jutro
Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
1205

Hyde Park

kierowca zawodowy jakie perspektywy

krusader 2012-09-03 19:28:57
chciałbym się dowiedzieć jakie są zarobki i szanse na pracę w okolicy? oczywiście chodzi mi o samochody >3.5t dmc, może ktoś jeździ zawodowo i mógłby przybliżyć realia tej pracy, zna uczciwe firmy? Zapraszam do dyskusji.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
konto usunięte 2012-09-03 20:33:12
Z kategorią "B" to wiele nie zwojujesz, musisz mieć jeszcze jakiś konkretny zawód. Albo zrób sobie "C+E" lub "D" i wtedy zacznij szukać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
Poldeusz 2012-09-03 20:58:29
Zawodowi kierowcy to jeżdżą pod Ostrą ;) a Tobie odpowiem po Polsku, żadnych perspektyw nie ma ten zawód...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
krusader 2012-09-03 21:03:00
@ABSOLUT
napisałem samochody >3.5t dmc więc B nie wchodzi w gre
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
konto usunięte 2012-09-03 21:44:30
Sorcia, to jeszcze przyczepy, a nie myślałeś o autobusach?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
krusader 2012-09-03 22:00:39
autobusem jakoś mi się nie widzi, niby spanie w hotelach, trasy max kilka dni
są tu jacyś kierowcy, którzy pracują, mogliby powiedzieć gdzie jeżdżą, czym i jak zarabiają? zapraszam do dyskusji temat ciekawy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
konto usunięte 2012-09-04 00:04:15
Jest punkt widzenia kierowcy i punkt widzenia właściciela firmy transportowej. Mam kilku znajomych, którzy mają takie firmy i na dzień dzisiejszy to trudny kawałek chleba. Na rynku pracy jest sporo kierowców z doświadczeniem bez pracy. Żeby jeździć trzeba sporo kombinować, a na forum nikt ci takich informacji nie udzieli. Nie musisz jeździć autokarem, tylko jakimś tam maksibusem na linii lokalnej.O:-D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
krusader 2012-09-04 07:45:08
kombinowanie o wiem o co chodzi, magnes i te sprawy;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
clemenza 2012-09-04 09:28:19
jeśli chodzi o C+E + przewóz materiałów, to u nas szalu z praca nie ma. Kolega mi opowiadał, jak pracował u jednego lokalnego dostawcy, na czysto zarabiał około 3-3,5k. O ile się nie mylę to na 2 tygodnie jeżdżenia, parę dni wolnego. Suma sumarum wychodziło mu to tak, ze rzadko bywał w domu, kasy z tego wielkiej nie było, do tego dochodzi tułaczka po hotelach (w bardzo dobrym wypadku itp itd, to za taka kwotę, mu się to nie opłacało. Obecnie jeździ za granica, gdzie na pewno na tym lepiej wychodzi :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
przemowrc 2012-09-04 10:41:27
Wiele mądrych słów tu padło, więc ja też dorzucę swoje 0.05 PLN. Jeśli chcesz jeździć zawodowo, to tylko C+E. Z samym C szkoda się bawić, choć jeździłem chwilę w jednej firmie i zarobki oscylowały wokół 3-3.5 tys, ale to byłą orka z lekka mówiąc... Druga sprawa - jeśli jazda to raczej międzynarodówka. Zdecydowanie lepsze zarobki, tylko trzeba się liczyć z trasami po 2-3 tygodnie. Choć to też nie jest do końca przesądzone, zależy na jaką firmę trafisz. Ze znalezieniem pracy wcale nie jest tak ciężko, jest wielu pracodawców, którzy szukają driverów. Na początek zawsze można się na chwilę u takiego zahaczyć, nabrać doświadczenia i szukać dalej... Ogólnie w transporcie jest kryzys, paliwo drogie, frachty niskie, więc i kierowcy nie mają lekko, ale jak ktoś to lubi, to da radę...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
krusader 2012-09-04 19:48:42
clemenza jak spał po hotelach to na pewno kasy nie było, głupoty piszesz, busiarze tylko w hotelach nocują
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
konto usunięte 2012-09-04 20:11:26
Jak masz doświadczenie to się załapiesz do roboty, bez doświadczenia trudno będzie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
krusader 2012-09-04 22:14:12
na początek pewnie jakaś duża firma, gdzie można jeździć w podwójnej obsadzie i przyuczyć się, słyszałem, że BATIM w Starym Sączu tak przyjmuje, kiepsko płacą ale są wypłacalni, wiadomo że gdzieś trzeba zdobyć doświadczenie

btw. jakie są teraz koszty prawka C, C+E w limanowej?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
krusader 2012-09-04 22:14:13
na początek pewnie jakaś duża firma, gdzie można jeździć w podwójnej obsadzie i przyuczyć się, słyszałem, że BATIM w Starym Sączu tak przyjmuje, kiepsko płacą ale są wypłacalni, wiadomo że gdzieś trzeba zdobyć doświadczenie

btw. jakie są teraz koszty prawka C, C+E w limanowej?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
przemowrc 2012-09-04 23:13:25
W Batimie jest szansa się dostać bez doświadczenia, tylko jazda w podwójnej to jest męczarnia... przerabiałem to kiedyś. Niemniej jednak na początek jest to niezła opcja, żeby ogarnąć temat. Co do kosztów, to musisz zrobić dwie kategorie. Nie wiem jak teraz ale, chwilę temu to był koszt rzędu 1700-2000 każda. Do tego dochodzi Kwalifikacja Wstępna też grubo ponad 2 tys.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
clemenza 2012-09-05 08:17:53
słuchaj krusader. Ja tego nie wymyśliłem, tylko tak mi opowiadano, ja nie jestem w stanie tych info zweryfikować wiec napisałem to co usłyszałem.
A co do kosztów, dolicz sobie około 7-8k na kurs przewożenia materiałów (coś w tych granicach)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
przemowrc 2012-09-05 10:27:32
Clemenza, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Ten kurs o którym piszesz nie kosztuje 7-8k, tylko 2-3k z zależności od wieku i miejsca gdzie się go robi. Jak wprowadzili ten kurs, a dokladnie nazywa się to Kwalifikacja Wstępna, to faktycznie miało to kosztować gdzieś koło 7 tys, ale na szczęście weszły pewne zmiany i obecnie jest to dużo niższy koszt:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
duszpasztet 2012-09-05 11:49:51
w tamtym roku robiłem prawko na "C" 1800zł bez lekarza i egzaminu
w styczniu na "C+E" 1800zł bez lekarza i egzaminów
i kwalifikacje wstępną przyspieszoną z kursem na przewóz materiałów niebezpiecznych i cysterny wraz z badaniami i psychotestem 3600 zł!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
konto usunięte 2012-09-05 13:08:48
Co to jest za zawód, który można uzyskać po trzymiesięcznym kursie, a stracić po dwóch piwach. Jak ukończysz trzyletnią zawodówkę i zostaniesz: murarzem, tokarzem lub kucharzem, to taki zawód masz do końca życia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
krusader 2012-09-05 14:20:32
clemenza nie jesteś pewien to nie pisz najlepiej
jak wyglądają psychotesty i czy kwalifikacja wstępna jest na wszystkie kategorie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
krusader 2012-09-09 19:40:54
u kogo zrobię psychotesty i jaki jest ich przebieg?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
konto usunięte 2012-09-09 20:55:12
Ja psychotesty robiłem rok temu na PKS pani przyjeżdża z NS. Odpowiadasz na parę pytań, później reakcja na światła itp. koszt ok 100
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
krusader 2012-09-09 21:20:59
pytanie takie jak na komisji wojskowej, że odpowiada się tylko nie, czy jakie np te pytania?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
konto usunięte 2015-07-29 21:51:28
Jeśli się ma swoje auto i założy się działalność to można nieźle zarobić. Pracować u kogoś się nie opłaca. Lepiej kupić samochód ciężarowy. Tutaj na przykład http://www.gawlik-przyczepy.pl/produkcja-przyczep-i-naczep.html naczepę i oferować różne rodzaje transportu. Poza tym wiele firm zatrudnia ludzi z samochodem, bo tak im się bardziej opłaca.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kierowca zawodowy jakie perspektywy
Tomala22 2015-07-31 14:55:57
Transport busami za granice, jest coraz bardziej opłacalny. Inne przepisy i na całaości wychodzi taniej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in