Baner
17°   dziś 23°   jutro
Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon
2166

Wydarzenia

Karetki nocą!!!

konto usunięte 2011-09-18 10:28:22
Dziś mnie obudzili po 2 nad ranem - wyli niemiłosiernie. Są wszak przepisy stanowiące o jednoczesnym używaniu sygnałów dźwiękowych i świetlnych podczas dojazdu i potem przejście na miejscu na tylko świetlne (nie zawsze się do nich stosują załogi pojazdów)- ale na Boga mieszkam na obrzeżach miasta, ruchu nie ma na drodze o tej godzinie, jedyne co jest to myszy polne - czy naprawdę trzeba budzić wszystkich wkoło? Jechali do miejscowości sąsiedniej, tylko przejeżdżali i wyli nawet poza terenem zabudowanym, w lesie też. Rozumiem w mieście, gdy są korki, ale na pustej drodze w nocy? Trzeba dodać że to nie pierwszy raz gdy kierowcy karetek tak robią, co dziwniejsze jakoś policja i straż w nocy jeżdżą tylko na kogutach !!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Karetki nocą!!!
hasz 2011-09-18 13:15:17
A myślisz ze karetka o 2 nad ranem jedzie na przejażdżkę?? Dlaczego ktoś miał by się narażać i rezygnować z bycia samochodem uprzywilejowanym tylko dlatego żebyś Ty się mógł/mogła wyspać?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Karetki nocą!!!
leszek87 2011-09-18 13:32:30
Poczekajmy do czasu, kiedy pojedzie karetka do Ciebie albo Twojej rodziny i nie będzie miała włączonego sygnału dźwiękowego, albo przyjedzie o 2 minuty za późno - dalej będziesz narzekała? Jeśli Ci przeszkadza mieszkanie w sąsiedztwie ulicy to zmień mieszkanie albo wymień okna :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Karetki nocą!!!
654321 2011-09-18 14:28:52
"policja i straż w nocy jeżdżą tylko na kogutach !! "
- jeszcze Twardowski jeździ na kogucie,
a kogut wszedł do łazienki a tam zakręcone kurki :?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Karetki nocą!!!
djdeejay 2011-09-18 20:18:44
Kogut to nic. Hałabała jeździł syreną (tak, wyła) i nie świeciły się mu stopy, przez co kiedyś wjechał mu z tył Kuckfont ;)

karetka ma używać sygnału i tyle
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Karetki nocą!!!
konto usunięte 2011-09-18 21:54:22
nana Ty po przebudzeniu zasniesz ponownie, wiec daj szanse tez pacjentowi, do ktorego pedzi karetka, aby i on mogl sie obudzic nastepnego dnia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Karetki nocą!!!
Sniper 2011-09-18 23:53:37
Dokładnie popieram przedmówców. Puste drogi powiadasz? Niech raz nie okaże się pusta i ktoś sygnału nie usłyszy. Ty się spokojnie wyśpisz, a kogoś może to kosztować życie. Najgorszemu wrogowi nie życzę. Tyle w temacie, chyba jesteś jedyny/-na po "tej" stronie barykady.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Karetki nocą!!!
crusader 2011-09-19 07:50:44
taaa... 2 rano? a 3 to juz przedpoludnie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Karetki nocą!!!
hawkeye 2011-09-21 15:48:48
pojazd uprzywilejowany niezaleznie od pory dnia czy nocy musi miec sygnaly swietlne i dzwiekowe. a swoja droga dziekuje za zrozumienie wyrazone w powyzszych komentarzach...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Karetki nocą!!!
cosmo81 2011-09-21 16:43:10
...z reguly tylko czytam komentaże a nie piszę ale to dotyczy mnie wiec
Byłem kierowcą KTS Limanowa kilka lat, jeździłem na W1, W2,W3 i R-ce, brałem udział w kilkuset akcjach,wypadkach i domowych odwiedzin w dzień i w nocy i nigdy i nic nie zmusiło mnie do właczenia syreny w nocy,światła ok były zawsze. Wręcz przeciwnie mieliśmy nakaz od naszego kierownika aby w miare możliwości nie budzić ludzi
To zawsze zależy od kierowcy jezeli uznam że trzeba to właczam jezeli nie to jaki to ma sens, tak czy tak dojadę.
Prawo stanowi, syg.świetlne i dźwiękowe muszą być włączone podczas jazdy a gdy stoi tylko światła.
Prawda jest taka że dawniej jeździli karetkami ludzie mądrzy i doświadczeni i ze specjalnym Prawem Jazdy a dziś...widzimy kto jeździ, gówniarze ratownicy co jazda karetką daje im wielka frajde w dzień i wnocy. Świadczy o tym wypadkowość karetek w ostatnich kiku latach.
Wkłucia trenować a nie kierownicy się chwytać!
Tyle na ten temat
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in