Baner Baner
7°   dziś 11°   jutro
Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy
1994

Tematy archiwalne

kanalizacja na Łostówce ...2600zł. za przyłączenie!!!

obserwator2 2010-05-13 09:22:42
witam, po ostatnim zebraniu wiejskim w szkole w sprawie kanalizacji to co usłyszałem to aż mnie ścięło Mam 3 metry do przyłączenia do nowo budowanej kanalizacji na Łostówce a gmina Mszana Dolna wyliczyła ze każdy dom musi dopłacić 2600zł. jeżeli chce być przyłączony. Więc się pytam! czy to normalne żeby tyle płacić? jak sprawa sie na w innych miejscowościach? domy które są na początku Łostówki płaciły 1000zł za przyłaczenie, więc dlaczego reszta ma płacić 2.5 raza tyle? prosze o opinię ekspertów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kanalizacja na Łostówce ...2600zł. za przyłączenie!!!
atosek 2010-05-13 09:30:40
Macie bardzo niegospodarnego wojta w tej gminie.Z tego co słyszałem wojt gminy Limanowa Władysław Pazdan jak była robiona kanalizacja w Mordarce to przyłącza były całkowicie na koszt gminy.Niezależnie kto i ile miał do rury głównej.A tu w mieście Limanowej kanalizacji nie ma.Co za burmistrz nieporadny...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kanalizacja na Łostówce ...2600zł. za przyłączenie!!!
KAS 2010-05-13 12:34:24
przyłącz przyłączem ale ty sie dowiedz ile będziesz potem płacić bo to dopiero jest masakra co chwile podnoszą ceny i nikt nie wyjaśnia dlaczego!!!mieszkam w tej samej gminie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kanalizacja na Łostówce ...2600zł. za przyłączenie!!!
atosek 2010-05-13 15:28:52
obserwator2 i KAS - na jesien sa wybory samorządowe, powiedzcie " DO WIDZENIA " obecnemu wójtowi...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kanalizacja na Łostówce ...2600zł. za przyłączenie!!!
obserwator2 2010-05-13 17:00:52
wójt chyba czuje nóż na gardle przed wyborami to chyba chce jeszcze wysępić ile sie da. A nasz pan radny bezradny zamiast coś robić to jak zwykle nic, zapewne odniesie wielki sukces jak dopłate zmniejszą na 2500.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kanalizacja na Łostówce ...2600zł. za przyłączenie!!!
adzik 2010-05-13 17:55:25
Nie wiem, ale zwykle za taki przyłącz płaci się około 1000 zł. A może Wasz wójt chce jeszcze przed wyborami zarobić dodatkowo?? Musicie to sprawdzić u jakichś rzeczoznawców.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kanalizacja na Łostówce ...2600zł. za przyłączenie!!!
loleklima 2010-05-13 20:22:03
eee tam ... podepni się na dziko ....;]
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kanalizacja na Łostówce ...2600zł. za przyłączenie!!!
mysza 2010-05-13 23:05:35
w Limanowej kanalizacja jest i woda też,ale znam rodziny w których przez dziesiątki lat oszczędzano wodę bo im jej brakowało, a teraz mają ,,miejską" i jeszcze bardziej oszczędzają - bo ich nie stać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kanalizacja na Łostówce ...2600zł. za przyłączenie!!!
lucek 2010-05-14 10:34:34
Podłączenie do kanalizacji jest zadaniem własnym gminy( podobno)- czyli powinno być za darmo.Wiele takich spraw już było , ludzie się sądzili z Gminą i wygrywali.Przepisy określają to dokładnie.Gdzieś w necie na pewno znajdziesz artykuły, wiadomości na ten temat.Zdaje się , że było coś takiego w Gminie Chełmiec, w Gminie Rytro i wielu innych.Mieszkańcy nie płacili.Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kanalizacja na Łostówce ...2600zł. za przyłączenie!!!
Daga121 2010-05-14 12:09:20
Brawo Łostowianie ze upominacie się o swoje, władza przez lata was oszukuje.O kanalizacji wykonywanej przez wójta najlepiej wie pan Niznik z Raby Niznej, a ten wasz radny harcerzyk to pozal się.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kanalizacja na Łostówce ...2600zł. za przyłączenie!!!
Janek64 2010-05-15 19:53:27
Kanalizacja to śmierdząca sprawa na której władza może się poślizgnąć i będzie wielki problem , mieszkancy nie zgodzą się na taką cene ,bo to haracz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kanalizacja na Łostówce ...2600zł. za przyłączenie!!!
nevada 2010-05-16 20:45:59
Proponuję dzisiaj zaglądnąć do studzienek kanalizacyjnych jak przy takich opadach woda sadzi kanalizacją aż dzwiga wieka studzienek a potem oni odczytują z głównego licznika i muszą podnieść odbiorcom żeby wszystko się zgadzało tak jest zrobiona kanalizacja
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kanalizacja na Łostówce ...2600zł. za przyłączenie!!!
obserwator2 2010-05-17 10:02:04
W Mszanie to teraz woda ze studzienek kanalicacyjnych tryska na 20cm! i tak jak piszecie, oczyszczalnie to pewnie juz dawno w h.. zalało. ciekawe jak bedą wyglądac rachunki po tej powodzi? mi sie wydaję ż e nie bedzie wesoło.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kanalizacja na Łostówce ...2600zł. za przyłączenie!!!
Janek64 2010-05-17 13:53:30
W tej samej gminie mieszkam i nic nie kosztował mnie przyłącz.Tylko Łostówka ma tego nieudacznika radnego,ludzie plują a on mówi ze deszcz pada. Pewnie zabrakło mu w komisji budżetu gminnego albo domowego.Do roboty chłopku nie kombinuj odnośnie Łostówki, razem z tym wójtem do jesieni już nie długo.Jak widzę co ty w tej gminie robisz to mnie krew zalewa , a co dopiero mieszkańców Łostówki.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kanalizacja na Łostówce ...2600zł. za przyłączenie!!!
pawell 2010-05-20 11:19:41
Wszelkie oplaty za przyłącz do kanalizacji sa nielegalne, do zadan gminy należy zaopatrzenie ludności w wode i odprowadzenie ścieków. Obowiązuje jedynie i to jeszcze po spelnieniu okreslonych warunków przez gmine oplata adiacencka która mozna spłacac do 10 lat. TE WIADOMOŚCI znajdziesz w internecie i zapadłe orzeczenia Sadu Administracyjnego w tej sprawie...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kanalizacja na Łostówce ...2600zł. za przyłączenie!!!
rolnik88 2010-06-01 20:33:56
pawell, znalazłem masz 100% racji kto wpłaci to dobry uczynek zrobi na podwyżki dla urzędasów w gminie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in