7°   dziś 10°   jutro
Czwartek, 18 kwietnia Alicja, Bogusława, Apoloniusz, Gościsława
4270

Porady

Jednorazowe środki z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej

talentosz 2011-03-14 18:41:15
Może orientuje się ktoś z Was, jaka jest przyznawana kwota przez Urząd Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Sprawdzałem na stronie UP, ale nic konkretnie nie pisze o sumie jaką wypłacają.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jednorazowe środki z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej
Ona23 2011-03-14 19:05:05
Witaj,
Co do dotacji to max jest 40tys ale to Komisja,która przegląda wnioski itd. decyduje o kwocie jaką przeznaczą na Twoją działalność.Mają tam jakieś swoje kryteria,które wydaje mi się,że Ci przedstawią w Urzędzie.Dodatkowo w maju powinna ruszyć rekrutacja dla młodych przedsiębiorców z jakimiś szkoleniami i pomocami wraz z dotacją konkretną już 40tys złotych.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jednorazowe środki z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej
talentosz 2011-03-14 20:02:26
Ona23 dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jednorazowe środki z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej
konto usunięte 2011-03-14 21:22:59
No nie dokońca jest tak jak pisze Ona23. Byłem tym zainteresowany , ale niestety marne szanse na dostanie (http://www.pup.limanowa.pl/pl/15618/49168/Rekordowy_naplyw_wnioskow_do_Urzedu_Pracy.html ).
Jeśli chodzi o jednorazowe środki na rozpoczecie działalności to można dostać nie więcej niż 6-krotność przeciętnego wynagrodzenia - czyli wychodzi coś około 18-19 tysiaków. Ale wnioski można było składać od 1 marca i decysuje kiolejność wniosków.
Jakie są warunki to zresztą przeczytaj tutaj:
http://img6.iap.pl/s/319/202805/Edytor/File/bezrobotni_-_pliki/Kryteria_realizacji_aktywnych_programow_rynku_pracy_Limanowa.pdf

A te 40 tysiaków to było z programu kapitału ludzkiego i miały być dwa nabory, ale termin już chyba minął.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jednorazowe środki z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej
princesa 2011-03-15 00:46:16
JA TAKIE OTRZYMAŁAM 2 LATA TEMU SKŁADASZ WNIOSEK PISZESZ JAKA KWOTA I NA CO JA PRZEZNACZASZ A ONI SIE USTOSUNKUJĄ DO TWOJEGO WNIOSKU JA OTRZYMAŁAM 16 000 I TAK W LIMANOWEJ PRZYZNAJA Z POCZATKIEM ROKU MOŻNA LICZYC NA WIECEJ ALE TO NA POCATKU LUTEGO WNIOSEK MUSISZ ZŁOŻYĆ/ A MOŻE I WCZESNIEJ/. NIE MA Z TYM TAK DUŻO ROBOTY TYLKO CIERPLIWOŚĆ I CHĘCI:) NO I ŚRODKI W UP A W TYM ROKU CIĘŻKO CHYBA.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jednorazowe środki z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej
BUZIACZEK 2011-03-15 09:26:37
Z TYMI SRODKAMI TO SA TERAZ PROBLEMY,PONIEWAZ PODOBNO MAJA PRZYZNAC TYLKO DLA 70 WNIOSKOW DOTACJE,BO MAJA BARDZO MALUTKO KASY.ALE TO NIE KONIEC,CIEKAWI MNIE JAK TO MOZLIWE ZE KTOS KTO ZŁOŻYŁ WNIOSEK JAKO 2 CZY 3 WNIOSKODAWCA ZNALAZŁ SIE NAGLE!!!!! NA 50 MIEJSCU??????????TO JEST WLASNIE SPRAWIEDLIWOSC W NASZEJ ZASRANEJ POSCE!!!!ODPOWIEDZ SIE SAMA NASÓWA:MASZ ZNAJOMOSCI W URZĘDZIE MASZ 1 WNIOSEK,I NIEWARZNE ZE STAŁES TAM 1 MARCA OD 4 RANO:-(:-(:-(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jednorazowe środki z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej
princesa 2011-03-15 10:33:55
w sumie prawda ja szukałam znajomości namęczyłam się trochę ale gdyby nie one:/ fakt- nic by chyba z dofinansowania nie było...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jednorazowe środki z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej
princesa 2011-03-15 10:38:23
w sumie interes nie poszedł w naszej limanowej 2 lata utrzymałam bo jak przyszło 900 zł zus zpłacic, wynajem...to 3000 musisz włożyć co miesiąc, do momentu kiedy 400 zł płacisz to jeszcze można ale potem szok! pracujesz na towar wszystkie opłaty i zostaje ci:( mało bardzo mało i jeszcze trzeba się tyle denerwować:/ spróbowałam zobaczyłam i szukam czegoś nowego no pracy!! ale w limanowej MASAKRA!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jednorazowe środki z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej
piotrk 2011-03-15 14:55:07
Wnioskować można o maksymalnie 6-krotną wysokość średniej krajowej jak to napisał Chips i obecnie wychodzi to coś ponad 20600 zł, a ile dostaniesz to rola urzędu 1-2 lata temu dawali po 17000 zazwyczaj, a teraz obiło mi się o uszy że po 6000 8o(ale zaznaczam że tak tylko słyszałem nie mam pojęcia czy i ile w tym prawdy) więc marny interes z takiej dotacji szczerze mówiąc by był. Ale to że dostali chyba łącznie 40% środków w porównaniu z ubiegłym rokiem to już niestety prawda i te środki są na wszelkie rodzaje wsparcia, więc podejrzewam że o pozytywną decyzje w sprawie dotacji nie będzie łatwo, ale na pocieszenie mogę dodać że sądecki urząd pracy ma środki na 25 dotacji. >:-D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jednorazowe środki z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej
BUZIACZEK 2011-03-15 14:59:08
W Limanowej interes nie idzie bo czynsze sa kolosalne to po pierwsze,a po drugie jest tych sklepów tak nasiane ze szok,ale jak szukasz cos konkretnego to i tak nie znajdziesz.no chyba że ciucholand jakis to moze cos by szło.a tak to lipa...:O
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jednorazowe środki z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej
BUZIACZEK 2011-03-15 16:22:17
no to teraz beda odrzucac wniosek za wnioskiem,zeby ubywało roboty,a ciekawe kiedy beda informowac ludzi jaka decyzje podjeli?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in