10°   dziś 9°   jutro
Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
2168

Wydarzenia

Jednomandatowe okręgi wyborcze rozwiążą nam wszystkie problemy?

berecik 2015-04-18 13:54:42
Od kilku dni wertuję internet, wyrobić sobie szersze spojrzenie na problem. O zaletach wiele już słyszałem w ostatnim czasie, ale od urodzenia jestem człowiekiem małej wiary, więc znalazłem na S24 taki tekst z który polecam dokładnie przeczytać dopiero wchodzącym w dorosłość polityczną:
Paweł Kukiz krzyczy (mamy kampanię prezydencką), że należy zlikwidować partyjniactwo i wszystkich posłów wybierać w okręgach jednomandatowych. Domyślam się, że Kukizowi zależy dokładnie na tym samym, na czym wielu Polakom. Na powrocie elity do rządzenia krajem. Kukiz mówi, że w Anglii ludzie potrafią wybrać swój parlament (w jednomandatowych okręgach wyborczych) to dlaczego Polacy mieli by nie potrafić. Nie jesteśmy narodem ani gorszym, ani mniej politycznym niż Brytyjczycy.

Tu cały tekst:http://tbogusz.salon24.pl/639571,jowy-czy-na-pewno-remedium-na-wszystko
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jednomandatowe okręgi wyborcze rozwiążą nam wszystkie problemy?
konto usunięte 2015-04-18 18:27:36
Każdy sposób na zmianę obecnej ordynacji wyborczej do sejmu jest dobry. Obecny stan powoduje że raz zdobytej władzy się nie oddaje i ludzie mogą sobie glosować jak chcą. Wydaje mi się że tu jest problem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jednomandatowe okręgi wyborcze rozwiążą nam wszystkie problemy?
chlop 2015-04-18 20:30:43
@berecik -daj spokój jest weekend ,odpocznij.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in