Baner Baner
10°   dziś 14°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
1994

Tematy archiwalne

Jarmark,odpust,czy ŚWIĘTO ZMARŁYCH?

111ksiadz 2010-10-30 11:33:35
Od tygodnia jeżdżę po Polsce i odwiedzam mogiły bliskich i przyjaciół.JESTEM ZNIESMACZONY.Baloniki,ciasteczka,cukiereczki,po jednym z cmentarzy karuzela i wesołe miasteczko-tragedia.Sztuczne kwiaty i stroiki-wstrętne i badziewiaste.Znicze nawet,nawet-trafiłem na fajne znicze LED,oraz na znicze z pozytywką-melodyjka Hymnu polskiego,inny-delikatny blues-ik,jak kto lubi,do przyjęcia.Ostatnie trzy dni w spokoju i zadumie,chcę poświęcić mogiłom na miejscu-może będzie mniej badziewia i myślę,że nie trafię na znicz z pozytywką melodyjką.....wstań,nie jesteś sam....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jarmark,odpust,czy ŚWIĘTO ZMARŁYCH?
konto usunięte 2010-10-30 12:30:47
nie wiem czy zauważyleś ale cały ten zjebany świat sie opiera na wymyślaniu potrzeb i go zaspokajaniu.Człowiek sprzeda gówno w ładnym papierku żeby tylko przeżyć...babilon pier..dolony
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jarmark,odpust,czy ŚWIĘTO ZMARŁYCH?
noti 2010-10-30 13:37:14
niestety macie racje po prostu, nikt świąt nie przezywa duchowo tylko na cmentarzach parada mody każdy patrzy jak ktoś jest ubrany anie zajmie się modlitwa
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jarmark,odpust,czy ŚWIĘTO ZMARŁYCH?
piotrlimano 2010-10-30 14:42:14
Trafne spostrzeżenia.Zrobiło się ciepło i damulki będą niepocieszone,bo nie przewietrza szynszyli.Interes,interesem,trzeba za coś żyć.Ale to interes dla tych,którzy robili to cały rok,a tu nagle na trzy dni zrobiło się tysiące handlujących.Denerwuje mnie też cała otoczka:żarcie,kiełbaski,szaszłyki-chyba po to by wk.....ć biednych ludzi i głodne dzieci.Kto chodzi odwiedzać mogiły,żeby się nażreć?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jarmark,odpust,czy ŚWIĘTO ZMARŁYCH?
miro 2010-10-30 14:57:05
A kto tworzy taką rzeczywistość???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jarmark,odpust,czy ŚWIĘTO ZMARŁYCH?
111ksiadz 2010-10-30 15:29:48
Tak,tak-brak jeszcze wyszynku i tańców-totalne wymóżdżenie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jarmark,odpust,czy ŚWIĘTO ZMARŁYCH?
konto usunięte 2010-10-30 17:07:25
Jest popyt-jest podaż. Zwaliłabym więc raczej na przeciętnych ludzi, a nie tych co handlują. Mojesetnekonto, akurat gówno to już wymyślili w puszce sprzedawać w latach 60tych i to Mazoni te 90 puszek sprzedał za grube pieniążki, podobnie jak swój oddech. Więc musisz gorsze porównanie wymyślić ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jarmark,odpust,czy ŚWIĘTO ZMARŁYCH?
Ktosik 2010-10-30 17:10:51
Gdyby nie było osób korzystających z tych usług,interesu by nie było też handlujących. Wydaje mnie się że przyczyna takiego stanu rzeczy leży w nas samych że zostawiamy zakup zniczy,wiązanek na ostatnią chwile,a sprzedający wywęszyli dobry interes.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jarmark,odpust,czy ŚWIĘTO ZMARŁYCH?
konto usunięte 2010-10-30 18:49:20
A czy ktoś tak na prawdę myśli o zmarłych ..? Na cmentarzach będzie prawdziwa rewia mody ... zostaną przedstawione nowe ubiory , fryzury , makijaż... do tego trzeba pochwalic się nowym samochodem .... a może ktoś ma nową "laskę" czy nowego "faceta" przecież musimy się pokazac jacy jesteśmy zakochani ! A .. i CI którzy stoją nad grobami ....tylko , że głowy im latają dookoła ... muszą wiedziec kto z kim ..gdzie ..w czym ... Groby ... też będą przystrojone .... im węcej , drożej tym lepiej ...ale to "bogactwo" postoi do wiosny ... Pytam gdzie jest miejsce na modlitwę , zadumę .... nie ma ..... za to mamy istne targowisko próżnosci !!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jarmark,odpust,czy ŚWIĘTO ZMARŁYCH?
borek 2010-10-30 20:06:56
Nic tylko;Boże coś Polskę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jarmark,odpust,czy ŚWIĘTO ZMARŁYCH?
AwM 2010-10-30 20:15:25
Wszystko się sprzedaje. Pamiętacie jak po śmierci JP2 interes się kręcił?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jarmark,odpust,czy ŚWIĘTO ZMARŁYCH?
konto usunięte 2010-10-30 20:22:50
borek Boże coś POlskę obdarzył dziadami !
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jarmark,odpust,czy ŚWIĘTO ZMARŁYCH?
konto usunięte 2010-10-31 00:43:26
Robaczek widać, ze skupiasz się na modlitwie nie dostrzegając tych rozglądających się twarzy.. btw..zawsze możną iść w innym terminie. Ja osobiście na groby chodzę poza świetami - jest czas na skupienie i tyle. Przynajmniej nikt z zazdrości mnie nie obgaduje, że przyjeżdżam samochodem żeby się pokazać, a nie dlatego że po prostu tak wygodniej coś przywieźć.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jarmark,odpust,czy ŚWIĘTO ZMARŁYCH?
konto usunięte 2010-10-31 14:34:23
Robaczek111 przesadzasz zbytnio.Każdy ma wolna wole i robi to co mu się podoba.To w takim razie mam iść z buta na cmentarz tylko dlatego że ktoś się czuje gorszy bo ma gorsze auto albo ciuchy...no sorry ale to jakiś bezsens.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jarmark,odpust,czy ŚWIĘTO ZMARŁYCH?
roxy 2010-10-31 22:52:45
byłam teraz w limanowej kilka dni i poszłam do fryzjera, przy okazji pobytu, miałam okazję uslyszeć od innej klientki zajebistą mam fryzurkę co? będzie bosko na grobach wyglądała ...... aż osłabłam!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jarmark,odpust,czy ŚWIĘTO ZMARŁYCH?
konto usunięte 2010-10-31 23:11:03
roxy, a nie była to przypadkiem czyjaś ironia?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jarmark,odpust,czy ŚWIĘTO ZMARŁYCH?
roxy 2010-11-01 14:34:00
niestety to była niczym niepohamowana radość z "fantastycznej" fryzury i dobrego lansu na cmenatrzu! założe się że i w tym roku na podeszfach kozaczków aż mieniły się zielone metki z cenami:) w końcu to idealny moment na premiere!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jarmark,odpust,czy ŚWIĘTO ZMARŁYCH?
konto usunięte 2010-11-01 23:03:35
No to niemiło.. no ale każdy ma swoje życie i priorytety. Ja jakoś nie zwracam uwagę na to czy ktoś się stroi czy nie - więc ani mnie to nie ziębi ani grzeje. Poza tym czasem patrzy się przez pryzmat... i potem się widzi to co się chce widzieć.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jarmark,odpust,czy ŚWIĘTO ZMARŁYCH?
borek 2010-11-03 09:35:38
Już po Święcie Zmarłych mogę podsumować;Polacy to bardzo bogaty kraj |ogólnie wraz z nagrobkami|.Niech się tu odezwie biedny Polak.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jarmark,odpust,czy ŚWIĘTO ZMARŁYCH?
111ksiadz 2010-11-03 11:37:46
Borek-podsumowanie,nic dodać!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in