20°   dziś 21°   jutro
Poniedziałek, 20 maja Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna
1994

Tematy archiwalne

Jaki router do interenetu radjowego proszę o linki

ats 2010-04-08 14:19:10
Witam mam pytanie do was Jaki polecacie Router do rozdziału internetu Obecny internet jaki posiadam to internet radiowy tzn mam karte sieciową na wkręcaną antene a nie z wtyczką , więc będe musiał mie takowy router .Jak jest jakaś osoba wtajemniczona w te sprawy i pomoże dokładnie wybrac w miare dobry i zarazem tani router byłbym wdzięczny chce poprostu żebym miał rónież internet na laptopie ;) Za odpowiedźi będe naprawde wdzięczny mile by były widziane linki z allegro ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki router do interenetu radjowego proszę o linki
oskarczan 2010-04-08 14:49:08
Robiłem coś takiego u kumpla , potrzebujesz dwóch urządzeń , routera z WISP który będzie odbierał sygnał i acces pointa który będzie rozprowadzał WiFI w domu. Chyba że nie chcesz w domu bezprzewodowo to wystarczy ten pierwszy cena około 100 zł na allegro (ja montowałem tp-link)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki router do interenetu radjowego proszę o linki
ats 2010-04-08 14:51:15 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki router do interenetu radjowego proszę o linki
ats 2010-04-08 14:55:21 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki router do interenetu radjowego proszę o linki
oskarczan 2010-04-08 14:55:26
Nawet taniej jest , ja montowałem takie coś więc będzie na 100% działać : - Router : http://allegro.pl/item975990643_tp_link_router_tl_wr543g_wds_ap_client_door2door.html Jeśli chcesz w domu bezprzewodowo to też : - Acces Point : http://allegro.pl/item979867402_tp_link_tl_wa500g_access_point_ap_client.html No i zwróć uwagę jak będziesz zamawiał zeby router miał odkręcaną antenkę bo tam podpinasz ta antenę co masz. Jak poprawnie skonfigurujesz to będzie śmigać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki router do interenetu radjowego proszę o linki
oskarczan 2010-04-08 14:56:27
ten co podałeś nie będzie chodzić, musi być tryb client , jak zamawiasz to zamów te co ci podałem , jak coś to służę pomocą.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki router do interenetu radjowego proszę o linki
ats 2010-04-08 14:57:09 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki router do interenetu radjowego proszę o linki
ats 2010-04-08 15:01:43
AHa spoko czyli mówisz zebym sobie zamówił tego co mi podałes spoko ;) sorrki ze się skopiowąło i jednos i to samo jest napisane wyżej ale tak wszyło ;) A ktoś z was montowął jakieś inne ?? a ten tryb client to co oznacza jeżlei można wiedziec ??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki router do interenetu radjowego proszę o linki
ats 2010-04-08 15:04:14
AHa spoko czyli mówisz zebym sobie zamówił tego co mi podałes spoko ;) sorrki ze się skopiowąło i jednos i to samo jest napisane wyżej ale tak wszyło ;) A ktoś z was montowął jakieś inne ?? a ten tryb client to co oznacza jeżlei można wiedziec ??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki router do interenetu radjowego proszę o linki
ats 2010-04-08 15:04:35
AHa spoko czyli mówisz zebym sobie zamówił tego co mi podałes spoko ;) sorrki ze się skopiowąło i jednos i to samo jest napisane wyżej ale tak wszyło ;) A ktoś z was montowął jakieś inne ?? a ten tryb client to co oznacza jeżlei można wiedziec ??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki router do interenetu radjowego proszę o linki
oskarczan 2010-04-08 15:04:43
Ten pierwszy co podałem będzie dobry , montowałem 1,5 roku temu i działa do dzisiaj. Musisz mieć tryb Client bo jakby to wytłumaczyć normalnie router nadaje sygnał a ty musisz odebrać przez tą antenę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki router do interenetu radjowego proszę o linki
ats 2010-04-08 15:08:57
aha spoko ale ma się rozumiec tą antenkę odkręcam i zakrecam przewód ten co mamm przy karcie sieciowej teraz co nie .Jak byś mógł to jak by mi przyszedł router i ni e dawał bym sobie rady to na gg bys mi napisał jak go skonfigórowac ok ;) czy to poprostu trzeba wpisac nr IP itd tak jak na karci esieciowej i tyle wystarzcy ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki router do interenetu radjowego proszę o linki
ppgg1 2010-04-08 15:18:58
Panowie, powolutku... Nikt nie zapytal w jaki sposob jest radiowka skonfigurowana! Z tego co pamietam np. InterSiec dziala na RadiusSERWERZE inni do zabezpieczen wykorzustuja filtrowanie po MAC-u oraz protokoly szyfrujace. Chyba od tego by trzeba bylo zaczac i potem dobierac router.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki router do interenetu radjowego proszę o linki
ats 2010-04-08 15:19:35
aha moje jescze jedno pytanko jeżeli zaistaluje sobie taki router to nie bedę musiał miec kompa właczonego i nic z tych rzeczy żeby internet chodził co nie ,aha i moje pytanko drugie jeżeli już połacze pod ruter obecny przewód co jest teraz prz karcie sieciowej ten wkrecany to w takim razie żeby mie teraz internet na kompie będe musiał zmienic karte sieciową na wejsci e żeby miało na ta wtyczkę taką tak i tym kabelkiem enthernet będe musiął sobie podłączyc kompa no i laptopa bo on już ma wbudowane takowe wejscie na wtyczusię ;) czyli karta sieciow a do zmiany przy kompie dobrze myśle .Sorki że tak głowę zawracam ale nigdy sie nie bawiłem w te rzeczy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki router do interenetu radjowego proszę o linki
ats 2010-04-08 15:28:46
W jaki sposób moge sprawdzi jak skonfigurowaną mam tą radjówke jezlei to by miał coś pomóc to tą radjówke mam od pana z Słopnic i jego siec jest opisana OTDS1 druga OTDS2 a czecia test 08 i tyle wiem jezeli coś mam jescze pwoeidziec proszę pisac ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki router do interenetu radjowego proszę o linki
ppgg1 2010-04-08 15:51:14
Mialem doczynienia kiedys z ta radiowka, z tego co pamietam nie jest szyfrowana, jedynie filtrowana po MAC-u, ale nie dam sobie glowy uciac. Router TL-WR543 powinien sie nadawac, aczkolwiek TP-link nie slynie z dobrych routerow, sam mialem przyjemnosc reklamowac nie jedna sztuke, chociaz roznie to bywa. Pomijajac dobor routera musisz sie zastanowic czy w ogole ma sens dzielenie internetu, gdyz od kilku osob slyszalem ze strasznie mizernie chodzi ta "radiowka OTDS", wiec nie wiem czy jest w ogole co dzielic. Inna sprawa, jesli jestes laikiem, mozesz miec problemy z konfiguracja calej sieci, nie jest to moze jakas filozofia, ale wymaga pewnej podstawowej wiedzy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki router do interenetu radjowego proszę o linki
oskarczan 2010-04-08 15:57:11
Ten router sobie poradzi bez problemu, tak jak mówiłem , u kumpla chodzi prawie 2 lata i nic nie szwankuje. Filtrowanie po MAC możesz ominąć używając klonowania MAC , czyli router jest identyfikowany przez sieć jako twoja radiówka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki router do interenetu radjowego proszę o linki
oskarczan 2010-04-08 15:57:43
tzn. karta sieciowa;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki router do interenetu radjowego proszę o linki
mb3 2010-04-08 19:19:44
Z wypowiedzi wnioskuje, że na bank nie poradzisz sobie z konfiguracją obu tych urządzeń samodzielnie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in