Baner Baner
7°   dziś 10°   jutro
Czwartek, 18 kwietnia Alicja, Bogusława, Apoloniusz, Gościsława
1205

Hyde Park

Jaki czujnik czadu?

mariab 2014-12-22 11:58:31
Witam, ogrzewam dom głównie węglem. Dom jest nieduży, mieszkam sama i chciałabym ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla. Chciałabym kupić dobry czujnik, jednak nie mam pojęcia na co zwracać uwagę. Czy ktoś z Was ma taki czujnik w domu i może mi coś podpowiedzieć?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki czujnik czadu?
pinkfloyd 2014-12-22 16:21:55
Taki czujnik kupisz w większości sklepach hydraulicznych i czym droższy tym pewniejszy,
czyli lepszy-ja osobiście polecam sklep hydrauliczny zaraz pod policją,bo jest wybór
i fachowe doradztwo/właściciel p.Dębski/.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki czujnik czadu?
djdeejay 2014-12-22 16:32:38
Też u nich byłem, odradzili tani złom, doradzili coś droższego, ale pewnego, niewiem czy mogę polecić, bo nie miałem sytuacji, która uruchomi czujnik, ale znają się tam na temacie, więc możesz odwiedzić i zapytać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki czujnik czadu?
1234567 2014-12-23 09:43:53
Rozpowszechnione czujniki " KIDDE", są w cenach powyżej 100 zł, mają ponoć reagować przy niskich wartościach ppm, ale składane są w CHINACH !!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki czujnik czadu?
1234567 2014-12-23 09:48:19
wejdż na Allegro - czujniki czadu, i przeanalizuj opisy czujników zwracając uwagę na ich czułość.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki czujnik czadu?
konto usunięte 2014-12-23 16:22:29
Czułym nawet na ta najniższe stężenia tlenku węgla jest czujnik DG-1 CO z Satel. Fakt, że stanowi on element większego systemu ppoż czy alarmowego - ale posiada funkcjonalności które w 100% zabezpieczają pomieszczenia przed tym trującym gazem. Mam tutaj na myśli możliwość automatycznego uruchomienia nawiewu, wysłanie smsa do wybranych osób o przekroczonych normach. Bardziej szczegółowo zostało to opisane w tym artykule: https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/116,ochrona-obwodowa-w-domu/
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in