14°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
4270

Porady

Jak zrobić syrop sosnowy

konto usunięte 2013-05-16 22:50:32
Witam potrzebuje dobry i sprawdzony przepis na syrop sosnowy! podobno jest świetny na przeziębienia, stosował ktoś?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jak zrobić syrop sosnowy
Athlete 2013-05-16 23:08:50
1 kg młodych pędów sosny zasypać cukrem w dużym słoju. Odstawić na kilka dni by puścił sok, następnie gotować ok. 5 min. i odcedzić pędy. Sam sok gotować by zgęstniał na koniec dolać 250 ml spirytusu. Po czym gorący nalewać w słoiki
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jak zrobić syrop sosnowy
jola89 2013-05-16 23:53:23
jest też druga szybsza metoda. Pędy sosny oczyszczasz z igieł. Wkładasz do garczka zalewasz wodą tak żeby pędy były całkiem zanurzone, gotujesz przez 15 min. Następnego dnia odciskasz przez ściereczkę albo gazę. Na 1 litr soku dajesz 1 kg cukru. I gotujesz to jakieś dwie godziny. Następnie wkładasz do słoików. Jeżeli chcesz sok z alkoholem to studzisz, i na 4 litry soku dajesz 0,5 litra spirytusu. Później wlewasz do słoików i zakręcasz. Ostatecznie można 10 min pasteryzować dla pewności. Z mai syrop też jest dobry ale maje już przekwitają.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jak zrobić syrop sosnowy
blondi105 2013-05-24 11:44:39
Witaj MIKI02.Jak jola89 robiłam syrop sosnowy tylko gotowałam sam wywar ok.2 godziny żeby zgęstniał i zrobił się kolor buesztynowy dodając 1 kg cukru na 1 l wywaru.Nie dodawalam spyrytusu bo bez tego tez jest dobry i ma właściwości zdrowotne a jak ktoś jest w ciąży lub karmi małe dziecko to przecież nie nadaje sie z proc.czy nawet dziecku możesz podać bo jest naturalny i zdrowy.Z mai też polecam wspaniała sprawa.Jest też mozliwość zrobienia syropu z kwiatów bzu czarnego i akacji jak masz dostęp.Wogóle to jesli mogę to polecam ci taką książeczkę PRZEPIS NA ZDROWIE KUPISZ ZA GROSZE W KAŻDYM SKLEPIE Z GAZETAMI.W majowym nr.są własnie różne przepisy na syropki nalewki itp.pozdrawiam:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jak zrobić syrop sosnowy
Janek64 2013-05-24 13:15:43
Zas wyciag syrop z brzozy jest dobry do drinkow NA ZDROWIE:) .Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in