8°   dziś 3°   jutro
Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech
4270

Porady

jak zdobyć uprawnienia diagnosty samochodowego i czy jest szansa na prace

nakrentka 2014-03-04 12:07:17
jak w temacie "jak zdobyć uprawnienia diagnosty samochodowego i czy jest szansa na prace w limanowej"
jakie są plusy i minusy takiej pracy ? zarobki ? godziny pracy pytam bo w okolicach nowe stacje diagnostyczne wyrosły jak grzyby po deszczu

w latach 90tych odbywałem praktykę na takiej stacji
a może jakiś pracodawca szuka kogoś chętnego do pracy i organizuje zdobycie uprawnień B)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: jak zdobyć uprawnienia diagnosty samochodowego i czy jest szansa na prace
maniekR6 2014-03-04 12:31:56
Zasady ubiegania się o uprawnienia diagnosty.

Starosta wydaje uprawnienie do wykonywania badań technicznych, jeżeli osoba ubiegająca się o jego wydanie posiada wymagane wykształcenie techniczne i praktykę oraz odbyła szkolenie zakończone egzaminem z wynikiem pozytywnym, w jednostce wyznaczonej przez ministra właściwego do spraw transportu.
Diagności wykonujący badania techniczne pojazdów powinni:
1) posiadać wyższe wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowane 2 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów albo
2) posiadać średnie wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowane 4 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów, albo
3) posiadać wyższe wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 4 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów, albo
4) posiadać średnie wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 8 lat praktyki w stacji obsługi pojazdów lub zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów
oraz ukończyć szkolenie, składające się z następujących części:
Część I - Szkolenie podstawowe w zakresie przeprowadzania okresowych badań technicznych pojazdów oraz pojazdu zabytkowego, taksówki osobowej lub bagażowej, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu przeznaczonego do nauki jazdy i przeprowadzania egzaminu państwowego
Część II - Szkolenie specjalistyczne w zakresie badania technicznego autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h
Część III - Szkolenie specjalistyczne w zakresie przeprowadzania badań technicznych pojazdów przeznaczonych do przewozu towarów niebezpiecznych
Część IV - Szkolenie specjalistyczne w zakresie przeprowadzania badań technicznych pojazdów przystosowanych do zasilania gazem
Część V - Szkolenie specjalistyczne w zakresie przeprowadzania badań technicznych pojazdów:
- związanych z pierwszym badaniem technicznym pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy za granicą lub pojazdów nowego typu wyprodukowanych lub importowanych w ilości jednej sztuki rocznie,
- skierowanych na badanie techniczne przez organ kontroli ruchu drogowego lub starostę, o ile pojazdy te wymagają specjalistycznego badania technicznego, oraz pojazdów, w których dokonano zmian, o których mowa w art. 81 ust. 8 pkt 2 ustawy,
- marki "SAM" co do zgodności z warunkami technicznymi

UWAGA! Uprawnienie nie zezwala na wykonywanie badań technicznych, o ile diagnosta nie jest zatrudniony w stacji kontroli pojazdów posiadającej odpowiednie zezwolenie.

Opłata za wydanie zezwolenia wynosi 400 pln i jest opłatą skarbową.
Opłata za wydanie imiennego uprawnienia diagnosty wynosi 40 pln i jest również opłatą skarbową.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: jak zdobyć uprawnienia diagnosty samochodowego i czy jest szansa na prace
nakrentka 2014-03-04 13:51:52
czyli kwalifikuje się,
ciekawi mnie jeszcze kilka spraw np jakie są zarobki? najniższa krajowa czy więcej.Skora już wiem że sie kwalifikuje czy np zdobywając uprawnienia mam je raz na zawsze czy np jeśli nie znajdę pracy to po roku,pięciu latach przepadają ? no i gdzie można zrobić sobie taki kurs
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: jak zdobyć uprawnienia diagnosty samochodowego i czy jest szansa na prace
maniekR6 2014-03-04 15:25:32 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: jak zdobyć uprawnienia diagnosty samochodowego i czy jest szansa na prace
andrzej1987 2016-10-24 22:29:35
ja zrobiłem na diagnostę kurs w Oesie w Krakowie i zdałem egzamin i teraz mam spokojną i przyjemną robótkę nieopodal Limanowej
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: jak zdobyć uprawnienia diagnosty samochodowego i czy jest szansa na prace
marmarnak 2017-02-26 23:14:26
Ja kurs na diagnostę samochodowego robiłem w Krakowie w OESie. Bardzo dobrze potrafią tam przygotować do egzaminu. Zresztą ja zdałem za 1 razem więc coś musi to znaczyć. Jak ktoś zainteresowany to polecam sprawdzić ich stronę z oferta kursów http://www.oes.krakow.pl/index.php/strona-glowna/kursy-specjalistyczne/
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: jak zdobyć uprawnienia diagnosty samochodowego i czy jest szansa na prace
Henryk87 2017-10-02 10:09:56
właśnie chcę zapisać się tam na kurs. serio tak bez problemu można zdać? a jak z jakością? Już kilka osób mi wspominało o tym oes
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: jak zdobyć uprawnienia diagnosty samochodowego i czy jest szansa na prace
matteuszsl 2018-06-04 14:48:04
W oesie prowadza bardzo dobrze kursy na diagnostę. Instruktorzy maja pojecie o tym na co zwracać uwagę na egzaminie. I znają się na rzeczy. Bardzo sprawnie i ciekawie prowadzili kurs. I pewnie dlatego bez problemu zdałem egzamin i teraz pracuje na stacji diagnostycznej
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: jak zdobyć uprawnienia diagnosty samochodowego i czy jest szansa na prace
arekkow 2019-10-03 14:17:38
Tutaj zrobisz szybko, sprawnie i co najważniejsze z dużymi szansami na zdanie egzaminu na diagnostę - https://www.oes.krakow.pl/. Robiłem tam kurs z kolegą i zdaliśmy bez problemu. Także spokojnie mogę ci ich polecić
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in