7°   dziś 11°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław
1994

Tematy archiwalne

Internet - Netia

Hexe 2011-02-19 22:42:32
Witam. Piszę do wszystkich użytkowników Internetu, korzystających z usług Netii. Chciałbym poznać stawki, jakie płacicie za neta tej firmie. Bo coś mi się tu nie podoba. I jeśli możecie, podajcie cenę (w przybliżeniu) i prędkość.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet - Netia
djdeejay 2011-02-19 23:01:15
6MB/s za 59 zł, ale dziś przyszedł mi na konto nowa faktura i okazało się że przysłali mi 2! Jedna standardowo 60 z groszem, a druga równe 300 zł!! (przy czym pisze że faktura na 300 zł niedostępna). o co chodzi?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet - Netia
Hexe 2011-02-19 23:11:57
Nie mam pytań. Śmierdzi mi ta sprawa, bo ja za 1 Mega płacę 69 zeta. A co do kilku faktur to mi połączyli neta z telefonem, podnieśli stawkę i w ogóle połapać się nie mogę. A Tobie radzę, dzwoń do nich, niech Ci powiedzą, co masz zrobić i za co taka stawka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet - Netia
SnoozE 2011-02-20 04:41:08
Doradzam uwazac na netie. Na party line pracuje bardzo niekompetentne osoby. Jezeli nie znasz sie na temacie a nawet jak sie znasz beda probowac wmawiac Ci glupoty. Dodatkowo przypuszczam, ze posiadaja odgorne wytyczne, do ktorych sie stosuja. W TPSA nie jest wiele lepiej ale jednak. Wszystko zalezy na kogo sie trafi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet - Netia
gargamelek 2011-02-20 08:50:36
Wychodzę z założenia, że jak ktoś "psożytuje" na cudzych łączach (a tak działa Netia) to nie może być dobra, bo są zależni od TP.SA. Szwgierka miała Netię i w końcu rozwiązała umowe. Jakiekolwiek problemy występowały zawsze winna była ona nigdy oni:/
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet - Netia
konto usunięte 2011-02-20 08:57:55
Ja korzystam z netii od 3 lat, wcześniej miałem 1M za 49 zł, ( to było 2/3 ceny TP) teraz trochę przekombinowałem przy przedłużaniu umowy i mam 2M za 60 zł. (ceny netto). Od czasu do czasu trafiają się awarie raczej krótkie,nigdy nie miałem problemu z fakturami.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet - Netia
supermen 2011-02-20 10:04:30
do west wow to masz promocje wielka w netii haha ja place 54 za 2 mb w TP i jestem bardzo zadowolony dawniej mialem Netie 3 Lata i wcale nie dbają o klienta który jest z nimi 3 lata zero promocji skierowanych w jego stronę...A pracownicy na infolinii jeden lepszy od drugiego haha...zero znajomości a doradzają tak że lepiej ich nie słychać. Bylem 3 lata z Netia ale przy rozwiązywaniu umowy wprowadzili mnie w błąd i nie polecam jej już nikomu... Wole TP bo już stawki są podobne a nawet lepsze w TP
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet - Netia
djdeejay 2011-02-20 12:02:12
Szczerze to TP nie chcieli mi dać nawet 2 MB bo podobno nie pójdzie a Netia teraz proponuje mi w tej samej cenie 10mb/s, niema problemu z łączem, ale ta fakturka podejrzana. A co do techników, to faktycznie potrafią nawet czyjś telefon podłączyć pod moją linię (zamienić numery).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet - Netia
maniel67 2011-02-20 12:15:38
Nie ma jak Multimo 6mb i oczywiscie server :D rozdieasz sygnal i maszneta prawie za friko.Pozatym mozna jeszcze korzystac z innych sieci po zlamaniu WPA chyba ze ktos ma juz WPA2 to problem :/
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet - Netia
konto usunięte 2011-02-20 13:05:44
Jestem w Netii już 4 lata, nigdy nie miałem z nimi kłopotu, było co prawda kilka awarii ale szybko to usunęli, natomiast wcześniej byłem w TPSA kilka ładnych lat korzystałem z net+tel i doili zemnie kasę, ale dojna krowa się im skończyła jak poszłem do konkurencji i nie narzekam bo jak podpisuję kolejną umowę to zawsze sprawdzam oferty TPSy i wychodzi w netii taniej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet - Netia
Cahir 2011-02-20 14:29:47
ja mam w netii za 59 zł 6mb/s
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet - Netia
anonim123 2011-02-20 14:35:44
Ostatnio okropnie świruje u mnie netia , mam router pentagram i cały czas mi się rozłącza i wogule chyba zrobie wypowiedzenie umowy i przejde na neo.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet - Netia
mb3 2011-02-20 14:36:55
Jestem od kilku lat w Netii, mam u nich dwie linie stacjonarne i jeden Internet i nigdy nie było żadnych problemów. O ile pamiętam płacę 49pln za 6mb.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet - Netia
konto usunięte 2011-02-20 14:56:23
Ja też mam dwie faktury z Netii i nie wiem o co chodzi ,coraz większa dziadownia .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet - Netia
aaggaazz 2011-02-20 18:26:27
netia to jedna wielka porażka. Jeśli w TP nie możesz mieć 2 mb to w netii też nie bo oni "pasożytują" na łączach tp!! Moja siorka tak się wkopała. Po pół roku walki udało się zerwać umowę bez żadnych dodatkowych kosztów. Wróziła do tp, przełączyli na inną linię i 1mb śmiga :) Ja korzystam z tp od 3 lat i nie narzekam :) W porównaniu do netii infolinia w tp działa super, praktycznie za pierwszym połączeniem łączę się z miłym konsultantem/tką, wszystko spoko tłumaczą. W netii w związku z niemożliwościa ustawienia prędkości na 1 mb, (chcieli dać 512 o_O ale rachunek jak za 1mb) tłumaczyli to tym, że laptopy nie mają wbudowanego czegoś tam i nie może netia chodzić prawidłowo, gdyż iż ponieważ laptopy zaczęto produkować dopiero w 2000 roku (?!) i są jeszcze niedostoswane do internetu o_O )(?!) SUPER, nie??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet - Netia
djdeejay 2011-02-20 19:34:31
MAM ROZWIĄZANIE. Zakupiłem Mobilny internet, tylko nie miałem zasięgu, więc odesłałem wszystko. Z tym, że przesyłka zaginęła na poczcie i wypisali notę z odszkodowaniem na 300zł.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet - Netia
Hexe 2011-02-20 20:49:19
Ja właśnie tego nie rozumiem. Płacę za 1 Mega 69 zeta brutto, za telefon 43,70. Ale co do neta, to bez mojej zgody przełączyli mi fakturę na elektroniczną, łącząc ją z rachunkiem za telefon i doliczając mi dodatkowe koszty. A Internet chodzi mi często bardzo wolno. Jak sprawdzałem, to niekiedy było 256 kilo!!! / na 1 mega możliwego. Właśnie dlatego chciałem ustalić ceny, bo mnie coś za dużo ściągają. Nawet po dodaniu do Waszych cen podatku, wychodzi taniej, niż u mnie, choć macie wyższe prędkości. Tego nie rozumiem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet - Netia
SnoozE 2011-02-20 21:47:46
Hexe to zadzwon i skorzystaj z gwarancji ceny. Mi obnizyli do 47 za 2Mb/s
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet - Netia
Hexe 2011-02-20 21:58:22
SnoozE, możesz coś jaśniej??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet - Netia
djdeejay 2011-02-20 22:02:24
Wygląda to tak, że dzwonisz i mówisz że masz jeszcze starą taryfę 1mb/s za 69 i chciałbyś w tej cenie przyspieszyć neta, albo obniżyć abonament zachowując prędkość. Wyślą Ci pocztą aneks umowy i będziesz miał jakby nową umowę, a tamtą Ci anulują.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet - Netia
SnoozE 2011-02-20 22:28:05
Tzn ja mialem bez zadnego aneksu. Sprawdz czy masz w umowie "gwarancje ceny". Dwa razy mozna zmenic cene. Jezeli nie zaskoczy za 1 razem to dzwon 2 raz na party line. W koncu ktos Ci zmieni cene. Musisz dzwonic na pewniaka i liczyc sie z tym, ze beda Ci utrudniac ;p "1.Operator gwarantuje możliwość zmiany warunków niniejszej Promocji wyłącznie poprzez zmianę wysokości opłat miesięcznych za Usługę Internetową, w ramach zamówionej przepływności dwa razy w ciągu trwania Umowy zawartej na 24 Okresy Rozliczeniowe oraz jeden raz, w przypadku Umowy zawartej na 18 Okresów Rozliczeniowych. 2. Pierwsza zmiana nastąpić może po upływie 6. pełnego Okresu Rozliczeniowego. 3. Zmiana wysokości opłaty miesięcznej może nastąpić wyłącznie w oparciu o jedną z promocji, z zastrzeżeniem tej samej przepływności, tej samej długości Umowy oraz tej samej technologii, dostępnych dla nowych Klientów w momencie dokonywania zmiany, o której mowa powyżej. 4. W przypadku, gdy w nowej promocji wysokość opłat miesięcznych jest różna dla różnych Okresów Rozliczeniowych, nowa opłata miesięczna zostanie wyliczona, jako średnia z opłat miesięcznych obowiązujących w nowej promocji, w czasie trwania Umowy. 5. Zmiana oferty nie powoduje przedłużenia Umowy terminowej. "
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet - Netia
Hexe 2011-02-20 23:35:48
O widzicie, jutro zadzwonię faktycznie do nich. Złodziei jednych. Dzx.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in