12°   dziś 16°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
1994

Tematy archiwalne

in vitro....

loleklima 2010-05-27 13:48:10
właśnie się dowiedziałem że nima bata do komunijii świętej nie mogę chodzić bo jestem za in vitro....;[
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
loleklima 2010-05-27 13:49:44
ale jedno mnie zastanawia czy ten zakaz działa na cały świat czy tylko w Polsce..... aha i jak oni to sprawdzą....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
mimi1 2010-05-27 15:44:13
nie sprawdzą!!! chodzi o spowiedź św.Nie powiesz prawdy to spowiedź jest nieważna.Ale ogólnie to jest mega głupota jedno przeczy drugiemu.Samo życie,na ten temat można wiele dyskutować....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
loleklima 2010-05-27 16:57:00
ale najbardziej mnie wpienia ,że kler się w to miesza....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
olek2 2010-05-27 18:19:09
to jest wbrew naszej woli nie wiem poco komu to przeszkadza
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
skorpion 2010-05-27 18:23:35
szatan odział się w sutannę-oni wszędzie palce wsadzą-najpierw głosili że ziemia płaska,mądre kobiety jako czarownice na stosach palili,zawsze wszelką postępową myśl tępili i niszczyli itd-wszakże ta firma ma 2000 lat i "wspaniałe" tradycje między innymi-nieomylnych papieży[lochy Watykanu] etc-opium biednego,ciemnego luuudu....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
skorpion 2010-05-27 18:27:33
/i dlatego do księdza wszyscy mówią ojcze tylko jego dzieci wujku--a dużo ich jest ,może nawet z in vitro---heeej!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
cheffos 2010-05-27 19:01:18
Jeżeli człowiek "zaczyna się" w momencie połączenia dwóch komórek (męskiej i żeńskiej), a Kościół (i nie tylko) twierdzi, że tak jest rzeczywiście i jeżeli V przykazanie brzmi "nie zabijaj", to sprzeciw wobec in vitro jest całkowicie uzasadniony. Myślę, że to nie jest trudne do zrozumienia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
loleklima 2010-05-27 20:11:46
no nie piernicz mi ,że jesteś człowiekiem jak jesteś zygotą....... bo co jajko to już kura??????? debilne myślenie.... a jak bym miał polucje nocne to pewnie mam grzech ciężki.....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
cheffos 2010-05-27 20:27:02
Jeśli nie odróżniasz plemnika od zygoty, to się nie dziwię, że niczego nie rozumiesz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
loleklima 2010-05-27 20:35:39
ej cheffos jaki ty zajebiście oczytany jesteś......nie powiem ci ile wiem ,ale na stówe więcej niż ty....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
skorpion 2010-05-27 20:44:11
/w biblii jest napisane-"i oddawał nasienie na glebę.[..oby niewiasta nie stała się brzemienną]...i o co kruszyć kopie!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
Piotr 2010-05-27 20:54:32
księża są przeciwni bo co za tym idzie-mniej slubow-mniej kasy im wpada do kieszeni a tak serio to jak oni mogą uczyc tego ze rodzina to rodzice i duuuzo dzieciaczków. A czy jak dzieciaczki nie mają co jeść, w co sie ubrać, są chore to gdzie oni wtedy są. Jestem za tym zeby ONI tak samo mieli prawo do zakładania rodzin. Po co im celibat jak i tak w nim nie zyją. Niech jeden z drugim założy rodzine, utrzyma ją, zapłaci za mieszkanie, wode, prząd itp, itd. Niech dostaną podstawowe wynagrodzenie przeciętnego polaka i niech sobie radzą..jak miliony zwykłych ludzi....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
cheffos 2010-05-27 21:25:22
Lolek, nie interesuje mnie ile wiesz i czy to jest więcej niż wiem ja. Bo być może tak jest, nie przeczę. Ale powiedz mi, co ma plemnik do wiatraka? I jeszcze jedno: od kiedy konkretnie jest człowiek?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
loleklima 2010-05-27 22:55:17
łej błoze...... plemnik do wiatraka ma tyle co donkihot do sanczopanse....;]
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
loleklima 2010-05-27 22:56:50
ps . a jak walisz konia do kibla to grzech czy nie???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
cheffos 2010-05-27 23:24:12
Ok, dzięki za łotpowieć...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
wiedzacy 2010-05-27 23:46:19
cheffos: In vitro nie zabija ludzkich zarodkow, on je tworzy kiedy para nie moze poczac dziecka w skutek roznych bardzo czesto nie zawinionych powodow. Przy pobraniu i przeniesieniu 1 lub 2 komorek nie ma mowy o lamaniu V przykazania, bo niby jak?. A w Polsce najczesciej przenosi sie wlasnie tyle komorek. Idac twoim krokiem rozumowania kazde podejscie do splodzenia dziecka u bezplodnej pary jest morderstwem, poniewac swiadomie skazuja zaplodniona komorke na obumarcie.... A co do dzialan KK to chyba kazdy widzi ze sami na siebie bicz kreca.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
wiedzacy 2010-05-27 23:51:46
Zapomnialem dodac: Jedyna religia ktora nie akceptuje in vitro jako metody leczenia bezplodnosci jest nasz rodzimy, osadzony w glebokim sredniowieczu KK
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
cheffos 2010-05-28 00:55:56
Z tego co mi wiadomo, zapładnia się kilka komórek i wybiera tę "najmocniejszą", a reszta... bang, bang! Więc przy założeniu, że człowiek jest od momentu zapłodnienia, a należy takie założenie zrobić, mamy w tym momencie złamane V przykazanie. I nie, bezpłodna para nie popełnia morderstwa przy próbie spłodzenia dziecka, bo ona raczej właśnie chce, żeby dziecko się pojawiło, a nie umarło. Jeśli umrze, to z przyczyn naturalnych (w przeciwieństwie do in vitro). KK jest tu bardzo konsekwentny i moim zdaniem przekłada się to na jego wiarygodność.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
cheffos 2010-05-28 00:57:11
P.S. In vitro = metoda leczenia bezpłodności?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
skorpion 2010-05-28 04:16:00
/niedawno kościół był przeciw wszelkim przeszczepom np.serca, wątroby ,nerki itp...a teraz jak coś szwankuje jakiemuś czarnemu to pchają się drzwiami i oknami i to bez kolejki-oto przewrotność kościoła...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
konto usunięte 2010-05-28 04:48:26
a dlaczego zaden z powyzszych komentarzy nie jest komentarzem madrym?!Jesli nie potraficie sie madrze wypowiedziec, to moze lepiej milczcie!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
konto usunięte 2010-05-28 08:08:47
A słyszeliście kiedyś o naprotechnologii?? Nie wnika w więzi małżonków jest naturalna i nie zabija tak jak in vitro zapłodnionych już komórek?!! Może trochę więcej wiedzy przydałoby się co poniektórym...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
zygmunt200 2010-05-28 09:13:56
co ma plemnik do wiatraka=co ma piernik do wiatraka.....dawniej miało,bo jak wiatrak na młynie nie zadziałał,nie namielił mąki,to nie było z czego pierników upiec....???heh coś w tym jest!:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
wiedzacy 2010-05-28 09:32:06
cheffos: Zapladnia sie do 3 komorek, w Polsce zazwyczaj 2 i sama para decyduje ile ma byc zaplodnionych i umieszczonych komorek, kazda ma okolo 20% szans na przezycie. Przy obecnych technikach in vitro nie usuwa sie slabych komorek, przy masie szczescia dochodzi do narodzin blizniakow badz trojaczkow (co dla par od lat starajacych sie o dziecko jest podwojnym badz potrojnym szczesciem), jesli zadna komorka nie przezyje, dochodzi do kolejnego podejscia i tak az do skutku. Prosze nie pisz bzdur o obowiazkowym usuwaniu najslabszych komorek bo kazda para decyduje jak zabieg ma wygladac. Wedlug WHO, ONZ, NFZ i Ministerstwa Zdrowia program in vitro jest metoda leczenia nieplodnosci, gdyz powoduje narodziny dziecka u par ktore nie moga ich posiadac w skutek zastosowania naturalnych metod. W wiekszosci cywlizowanych krajow ta metoda jest refundowana przez sluzbe zdrowia... Jeszcze raz powtorze w nowoczesnych technikach in vitro nie zabija sie zadnych komorek (20 lat temu istnialy takie metody gdy wszczepiano 8-10 komorek i wybierano najsilniejsze) obecnie zabieg mozna wykonywac co dwa miesiace z 1-2 komorek co daje o wiele wieksze szanse na powodzenie ciazy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
loleklima 2010-05-28 09:35:24
no w końcu coś na temat i z wiedzą..... ;]
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
dionelwa 2010-05-28 15:02:17
a jak jestem sam in vitro - to co znaczy że ani do kościoła ani do wyborów nie mogę chodzić ???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
skorpion 2010-05-28 18:49:31
/Bóg daje życie a człowiek się tylko rozmnaża...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
dionelwa 2010-05-28 19:49:28
Człowiem ma wolną wolę tak głosi sam ...... więc sam myślę sam robię i tego ponoszę odpowiedzialność
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
skorpion 2010-05-29 05:36:41
-chyba we dwoje...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
borek 2010-05-29 14:43:31
Po przeczytaniu tych komentarzy można się śmiać i płakać jednocześnie.Ja jestem z krwi i kości normalnym katolikiem.Komunię Świętą przyjąłem ;Pana Boga do serca na całe życie;a dziś Ksiądz nie będzie mi mącił w głowie.To co ja myślę na ten temat jest moim milczeniem i dziękuję Bogu że mnie to nie dotyczy.Jest dużo ludzi pokrzywdzonych przez los.Medycyna posunęła się do przodui dobrze że Człowiek może pomódz potrzebującym.Spowiadać się z tych moich myśli nie będę bo tym ludziom,którzy muszą z tego skorzystać w ostateczności,życzę powodzenia.Kto temu winien że jednym dzieci przychodzą łatwo a drudzy nie mogą miec wcale?Dlaczego Ksiądz w tym kierunku nie czyni cudów?Ksiądz niech się lepiej modli by wynaleziono lek na raka bo ten problem woła o pomstę do nieba,a nie zagląda ludziom do dupy,a zwłaszcza tym ,którzy łapią się jak tonący brzytwy,bo im dziecko łatwo nie przyszło.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
borek 2010-05-29 14:43:31
Po przeczytaniu tych komentarzy można się śmiać i płakać jednocześnie.Ja jestem z krwi i kości normalnym katolikiem.Komunię Świętą przyjąłem ;Pana Boga do serca na całe życie;a dziś Ksiądz nie będzie mi mącił w głowie.To co ja myślę na ten temat jest moim milczeniem i dziękuję Bogu że mnie to nie dotyczy.Jest dużo ludzi pokrzywdzonych przez los.Medycyna posunęła się do przodui dobrze że Człowiek może pomódz potrzebującym.Spowiadać się z tych moich myśli nie będę bo tym ludziom,którzy muszą z tego skorzystać w ostateczności,życzę powodzenia.Kto temu winien że jednym dzieci przychodzą łatwo a drudzy nie mogą miec wcale?Dlaczego Ksiądz w tym kierunku nie czyni cudów?Ksiądz niech się lepiej modli by wynaleziono lek na raka bo ten problem woła o pomstę do nieba,a nie zagląda ludziom do dupy,a zwłaszcza tym ,którzy łapią się jak tonący brzytwy,bo im dziecko łatwo nie przyszło.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
loleklima 2010-05-29 19:11:18
borek dzięki a marysia1985 tachaj słonego!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
borek 2010-05-29 21:33:34
No cóz,ile ludzi tyle problemów,pomagajmy sobie wyjść z jednych problemów,bo czekają następne,przecież dwa problemy naraz to już za dużo,a nie wtrącajmy się tam gdzie nas nie potrzebują.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
eve33 2010-06-02 15:22:56
W 100% popieram Piotra! A mam pytanie.... jak został poczęty Jezus????? Bo z tego co wiem , to raczej nie naturalnie????
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
borek 2010-06-04 21:44:53
Nie zagłębiaj się myślami.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: in vitro....
konto usunięte 2010-06-11 04:19:05
Loleklima, ostatnim komentarzem potwierdzasz - niektorzy nie potrafia nic madrego napisac, ale wypowiadac sie chca! A oto odpowiedz KK na problematyke zwiazana z in - vitro - interesujacy artykul - polecam przeczytanie! http://goscniedzielny.wiara.pl/?grupa=6&art=1275898231&dzi=1104785534&idnumeru=1275481958
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in