6°   dziś 7°   jutro
Czwartek, 18 kwietnia Alicja, Bogusława, Apoloniusz, Gościsława
1994

Tematy archiwalne

Ile na dać na kolęde?

paweell 2011-01-20 14:43:16
Mam pytanie: ile się daje na kolędę księdzu w Limanowej??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
konto usunięte 2011-01-20 14:46:37
..100 zl???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
madderr 2011-01-20 14:47:06
ksiedzu 10 zł, kolędnikom 20 zł
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
konto usunięte 2011-01-20 15:26:21
co najmniej 75zł
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
Mary27 2011-01-20 15:43:18
Daje się "co łaska". Ja dałam 50 zł
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
DXi12 2011-01-20 15:55:58
max 50zł!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
AwM 2011-01-20 16:19:27
Raczej nic.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
janko 2011-01-20 17:03:42
watykan jedno z najbogatszych panstw na swiecie,jak nie najbogatsze....ani grosza darmozjadom czarnym!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
roxy 2011-01-20 19:19:14

50 to za dużo!!! skandal tyle dawać za nic czarnym !!! jestem dumna z mojego taty bo nakłoniłam go żeby dał w tym roku księdzu 20 zł;) dobrze, że mamy nie było akurat bo by się fanatyczka zapłakała :):) musiał się księzlek zdziwić po wyjsciu!!!bo przecież na pewno sprawdzał od razu ile i zapisał przy nazwisku z notką ze zły niedobry katolik:) bo za mało daje! jak ktoś chce dać 100 zl to niech lepiej wpłaci na chore dzieci czy zwierzęta a nie czarnym kieszenie wypycha!!!!

Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
konto usunięte 2011-01-20 21:22:43
roxy .. masz dobry dar przekonywania:) mi sie niestety nie udalo nawet ich na 50 zl namowic, nie mowiac juz o 20!!! No ale coz fanatykom nie przegada....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
limonovion 2011-01-20 22:12:45
daj niewiasto całą emeryturę jak nie chcesz się smażyć w piekle... jak dasz całą emeryturkę to masz niebo załatwione... i to z samego przodu...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
DXi12 2011-01-20 22:13:05
Nie obrażajcie księży, bo nie wolno wszystkich mierzyć jedną miarką (czy jak to się mówi). Nie chcesz dać to nie daj! A nie wyzywaj od czarnych sekt! tyczy się to roxy! Ale przyjdzie czas że będziesz potrzebowała tego z „czarnej sekty”, kiedy będziesz chciała wziąć ślub kościelny (może ty nie, ale twój partner), a później ochrzcić dziecko! A na koniec pogrzeb… tak więc bez przesady!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
roxy 2011-01-20 22:22:44

ja nie planuje ślubu kościelnego, wstępnie nie planuje też dzieci a nawet jak tak to nie koniecznie muszę go chrzcić! chować też mnie nie muszą po katolicku!:) takze wątpie żebym też coś od czarnej potrzebowała a nawet jak tak to po prostu pójde i zakupię od nich usługę jak w markecie za kawałek miesa:):) ps: jedna nawet cała emeryura nie starczy na wykupienie miejsca w pierwszym szeregu za to cała emerytura przez kilkanascie lat może choć troszkę przybliżyc do celu:)

Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
mon 2011-01-20 22:31:15
roxy- własnie widac po twoich tekstach ,TY nie potrzebujesz księdza, TY potrzebujesz BOGA ,NAWET NIE WIESZ JAK MOŻNA BYĆ BLISKO NIEGO,NADEJDZIE TEN DZIEN , MIEJ OCZY SZEROKO OTWARTE , ZACZNIJ SIĘ ROZGLĄDAC .... dobrej nocki życzę......
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
roxy 2011-01-20 22:52:51
uhh już się boję;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
Rasputin 2011-01-21 07:44:51 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
misiek2121 2011-01-21 11:02:07
najlepiej go w ogole nie wpuscic :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
borek 2011-01-21 12:02:02
Czytam te wypowiedzi i nie wierzę.Skąd biorą się tacy bohaterzy?Nie piszcie takich rzeczy!nie dosyć że masz z głową to jeszcze ręce do tego przykładasz?Człowieku!!Młodość nie wieczność!!!A co powiesz jak Ksiądz nie zdąży dojechać z Sakramentem do Twoich rodziców gdy będą się wybierali na drugi świat?A o sobie pomyślałeś?Nie!!bo jeszcze jesteś młody.TAK!!Człowieku..otrząśnij się i pomyśl po co żyjesz.Nie za Ciebie świat nastał i nie Ty go zwojujesz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
Margaretka23 2011-01-21 12:16:03
roxy zasmuciły mnie Twoje wpisy....przedec wszystkim wiem dlaczego najeżdżasz na Topa kiedy TEn porusza tematy Kościoła. A nawet szkoda wypowiadać sie na ten temat . Zyczę powodzenia, pewnie Ci sie przyda.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
M44 2011-01-21 14:17:38
nic mu nie dac!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
janko 2011-01-21 17:35:40
litujecie nad czarnymi a trzeba powiedziec szczerze jka jest: oni was poprostu okradaja a wy sie cieszycie jak dzieci jeszcze ze zechcial wziasc ,niedlugo bedziecie ich po rekach calowac za to ze zechcieli wziasc swoj,,haracz"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
konto usunięte 2011-01-21 19:17:40
5 kolędnikom księdzu 50zł
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
mon 2011-01-21 19:45:26
ludzie pochylcie głowę bo BÓG was słyszy ,i wcale nie Jest tego powodu łaskawy.....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
FERDEK 2011-01-21 20:44:19
nikt do niczego nikogo nie zmusza, nie chcesz nie musisz chodzic do kościoła ani dawać pieniedzy, kościół jest nie obowiązkowy!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
mogielica 2011-01-21 23:36:38
Zupełnie nie rozumiem wypowiedzi roxy, janko itp... nie chcesz to nie przyjmujesz księdza po kolędzie i nie dajesz Mu do kieszeni! Ale po co Ich obrażacie? To ja też mogę napisać że roxy to głupia cipa która nic nie robi tylko siedzi przed monitorem i wymyśla obelgi, a janko do debil któremu brakuje piątej klepki. Miło wam? Księża też czytają te fora i pomyśl sobie jak się czują Oni i Wierni. Wiec przestań głosić swoje poglądy, bo naruszasz Uczucia Religijne. W krajach arabskich miałabyś już ściętą głowę, gdybyś tak się wyrażała o ich religii!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
roxy 2011-01-22 00:17:07
mogielica prostaku:) choć to za ładnie .. ja mam w dupie to co ty i tobie podobni myślą na mój temat! żyjemy jeszcze (kto wie jak długo) w wolnym kraju i mam prawo mówić, że księza to złodzieje, dziwkarze i pedofile choć zdarzają się wyjątki:) a dla ciebie to mogę być co najwyżej panią głupią cipą;):) bóg zapłać!:):)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
111ksiadz 2011-01-22 09:34:58
Mogielica-chyba deczko przesadziłeś,z resztą Roxy też.Dobrze że księża to czytają,może coś ich ruszy.Oczywiście,że kto chce daje,a kto nie chce nie.W tym wypadku pierwszy jest cacy a drugi bee.Dawniej księża żyli z tego co dali wierni,obecnie są na pensjach z naszych podatków,więc uważam że zbieranie po kolędzie to wstrętne żebractwo.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
Margaretka23 2011-01-22 09:56:11
111ksiadz masz racje roxy i mogielica tu nie chodzi o to kto komu bardziej dokopie czy dowali na słowa. Każdy wyraził swoja opinie w taki lub inny sposób i jest ok . Szkoda życia na kłotnie. Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
roxy 2011-01-22 11:55:50
a swoją drogą mogielica tylko mnie utwierdził w przekonaniu, że katolik XXI wieku to osoba, która tylko używa tego określenia, które kiedyś swiadczyło o człowieku, że szanuje drugą osobę, jest uczciwy i dobry a i nadstawia drugi policzek a teraz znaczy tyle co nic ... bo w XXI wieku większość katolików to osoby zakłamane, zawistne, modlące się rzewnie o pomoc od boga dla siebie a klątwe dla sąsiada bo jakimś cudem jemu się lepiej powodzi! niestety takie mamy realia!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
KWIAT 2011-01-22 12:18:24
Poprostu żałosne!Niech Bóg Was ma w swojej opiece! i nie poczyta Wam tego GRZECHU!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
janko 2011-01-22 18:55:34
ehhhh...ciezko z wami ludzie....napisze ejszcze tylko tyle .pomylilo sie naszym czarnym bo to ksiadz ma byc dla ludzi a nie na odwrot !! ksaidz ma Ci udzielic kazdego sakramentu bez oplaty !! a tu plac mu za pogrzeb,za miejsce na cmentarzu ,za slub ,za chrzest itd....jakby laske robil ze da ci slub b ty chcesz zyc ,,po bozemu" paranoja !!!! a wy sie na to godzicie i dlatego jest jak jest !!! gdzie jest w switej ksiedze napisane ze nastepca jezusa na ziemi ma pobierac oplaty za sakramenty ??? smiech pusty mnie ogarnia jak widze jak sie dajecie w bambuko robic ale i jestem dumny ze ja sie na takie numeery nie daje nabrac!! wy im dajcie a oni pozniej hulaja za ta kase...ostanio 3 ksiezy ,z 3 roznych parafi ,oddlaonych od siebie o kilka km ,wybralo sie do kasyna na slowacje i przechulali wszystko ....dopiero poratowal ich zaprzyjazniony przedsiebiorca bo biedaczki nie mieli nawet z a co wrocic! nie robi to na was wrazenia ??? to palccie dalej haracz a oni wam sie w twarz smieja !! amen
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
Margaretka23 2011-01-22 19:04:16
janko juz wyplułeś swój jad na księży ??? :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
janko 2011-01-22 19:43:55
jeszcze troche go zostalo:)nie wszystko naraz:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
Margaretka23 2011-01-22 19:59:14
yhmmm :)no to czekamy na ciąg dalszy :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
mogielica 2011-01-22 20:31:21
roxy – ja nikogo nie utwierdzam itp… jakbyś umiała czytać ze zrozumieniem to byś wiedziała co napisałem! sama napisałaś wolny kraj i można mówić co się podoba, w tym przypadku wolno mi ciebie wyzywać od głupich, niedorobionych cip itp… skoro ty możesz tak pisać to i ja mogę! PROSTE prostaczko! A dla twojej informacji to wcale nie jestem pobożnym katolikiem, rzadko kiedy chodzę do kościoła, ale wkurza mnie zachowanie takich imbecylów jak ty, co mają wygórowane zdanie „co to ja nie jestem”!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
mogielica 2011-01-22 21:11:05
janko - Nowe Rybie to taka dziura zabita dechami! Tak naprawdę to nie wiem po co wam tam kościół, przypuszczając że jest więcej takich mieszkańców jak ty! Nie lepiej przyłączyć się do sąsiedniej parafii i mieć spokój z „czarną sektą – mafią”?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
roxy 2011-01-22 21:41:22
mogielica ręce opadają jak czytam jakim prostym czlowieczkiem jesteś! ja w przeciwieństwie do obrońcy wiary mam w dupie to co jezus czy księżą nakazują - ty broniąc kościoła a obrażając innych dajesz kolejny przykład jak kościól schodzi na psy....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
janko 2011-01-22 21:54:48
mogielica brak slow na twoje postepowanie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
mogielica 2011-01-23 19:24:00
roxy - ty mając we dupie czyjeś poglądy też te osoby obrażasz, nie rozumiesz tego! To że gardzisz moją wiarą to jest jednoznaczne że mnie i innych wierzących katolików obrażasz rozpustnico! Właśnie POLSKA jest jaka jest, ale to dzięki temu że mamy takich obywateli – parlamentarzystów jak ty mała…
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
roxy 2011-01-23 20:05:01
człowieku cały czas nie rozumiesz! że ty jako katolik powinieneś sobą reprezentować to co katolicyzm oznacza szacunek, kulture, wiare, miłość i nadzieję tym czasem z każdym postem coraz bardziej się ośmieszasz i nie tylko siebie bo i katolicyzm , który reprezentujesz! ja na tomiast nie żyję według 10 przykazań, 5 przykazań kościelnych i innych takich tylko według wlasnych zasad, których nie łamie nazywając cię tak a nie inaczej!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
jjmrt 2011-01-24 11:06:31
nie chcesz to nie przyjmuj ... na pewno drzwi ci nie wyważy, a jak nie przyjmiesz to i dawać nie musisz i po kłopocie, ale nie oskarżaj jak nie masz dowodów roxy, bo to niemądre
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile na dać na kolęde?
ekbiedronka096 2011-01-26 09:11:01
No nie mądre te dyskusje niemądre,ale...gdyby nie te przezwiska to wszyscy mają trochę racji.Ludzie przedstawiajcie swoje poglądy chociaż z kulturą.Wszyscy wiemy jak zachowują sie NIEKTÓRZY księża...tak jakby nimi nie byli.może to nawet sprawka samego diabła...ale NIEKTÓRZY księża są też z powołania.NIE OBRAŻAJMY nikogo,wypowiedzmy to co nam się nie podoba z kulturą,to jest wplny kraj...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in