14°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
4270

Porady

Ile chloru

goofy 2012-01-10 22:42:27
Witam. Wie ktoś może ile można wlać chloru na metr3 wody i gdzie można kupić chlor? Z góry dziękuję za poważne podejście do tematu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile chloru
pinkfloyd 2012-01-11 00:52:08
Chlor możesz kupić w asortymencie do uzdatniania wody w basenach tzw.ogrodowych /NOMI,REAL,OGRÓD I DOM-Nawojowska,może IMPULS.Na opakowaniu jest instrukcja,jak go zastosować.Można go również użyć do studni i po ok.3 godz.należy całkowicie wypompować wodę ze studni przynajmniej 3 razy i wodę po takim zabiegu zaczynam konsumować po 3 dniach-ja tak robię już ładnych parę lat.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile chloru
goofy 2012-01-11 09:15:44
pinkfloyd- ja własnie chę użyć tego chloru do studni. A nie ma takiej możliwości, żeby tej wody nie wypompowywać? Grozi to może jakimś zatruciem? W dużych miastach o ile się nie mylę to chyba nie wypompowywali,piło się wodę z chlorem. Przynajmniej kiedyś,nie wiem jak teraz.Dzięki Ci za poważne podejście do tematu
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile chloru
konto usunięte 2012-01-11 14:07:14 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile chloru
pinkfloyd 2012-01-11 21:15:45
Ja robię to w ten sposób:mam na stałe w studni dodatkową pompę jednofazową,która wspomaga pompę hydroforową,z racji 12 metrowej głębokości.Do dezynfekcji odpinam węża,który jest normalnie wpięty do głównej rury ssawnej-wsypuję sporą ilość chloru w ilości takiej,jak do basenu-czyli dużo więcej,niż normalnie dają do wody z wodociągu i taką wodą pod ciśnieniem z tej pompki myję całą studnię ,następnie kieruje ten wąż na kręgi i pozostawiam na 2-3 godziny.Po takim zabiegu mam umytą i odkażoną studnię.Następnie wypompowuję tę brudną wodę na zewnątrz do zera,czekam aż napłynie i znowu wypompowuję i tak 5 razy.Jest trochę zachodu z tym wszystkim,ale wiem,że mam czystą wodę.Spróbuj podobnie, a przekonasz się sam,że warto.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in