Baner
17°   dziś 23°   jutro
Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon
4270

Porady

Hydrofor - mam go dosyć!

konto usunięte 2015-11-17 16:23:27
Szukam kompetentnej osoby do dyskusji na temat ; jak ma prawidłowo pracować hydrofor.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Hydrofor - mam go dosyć!
Przemek217 2015-11-17 19:24:57
Ale wytłumacz co Ciebie konkretnie interesuje w jego pracy??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Hydrofor - mam go dosyć!
konto usunięte 2015-11-17 20:41:16
Mam studnię w odległości od budynku 20m w lekkim podniesionym poziomie . Bez hydrofora była woda w suterenie i na parterze pod własnym ciśnieniem, może nie mocnym, ale własnym. Aby woda wybiła na piętro musieliśmy załączyć hydrofor. I zaczęło się. Tylko odkręcę kran, uleje się pół szklanki wody i już wyje i tak za każdym razem. Prąd zżera ,aż strach.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Hydrofor - mam go dosyć!
Przemek217 2015-11-17 20:48:34
A powiedz mi czy hydrofor masz zalany? i druga sprawa jaki zbiornik przy tym hydroforze z przyponem?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Hydrofor - mam go dosyć!
konto usunięte 2015-11-17 20:52:00
Hydrofdor to jest zasadniczo pompa napędzana powietrzem. O ile nie jest uszkodzony i ma normalną pojemność (pow. 50 l.) to powinien się włączać po spuszczeniu 2 wiader wody. Podejrzewam że zwyczajnie nie masz w butli powietrza. Wyłącz prąd spuść wodę z tego co piszesz na górnej kondygnacji bo na dolej spuścisz studnię, napompuj około 2 atm powietrza i podłącz prąd. Powinien dobić wodą do ok. 3-3,5 atm i zatrzymać się.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Hydrofor - mam go dosyć!
chlop 2015-11-17 21:29:43
Brak ciśnienia powietrza w zbiorniku ( ok.1,5 atm.) Patrz tabliczka znamionowa na zbiorniku.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Hydrofor - mam go dosyć!
aramis 2015-11-17 21:33:20
Ja myślę że Hydrofor jest napędzanyraczej energią elektryczną.
Te negatywne objawy o jakich piszesz rzeczywiście świadczą o braku powietrza w zbiorniku z wodą - trzeba go dopompować wg. instrukcji.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Hydrofor - mam go dosyć!
konto usunięte 2015-11-17 22:41:32
kompletnie się na tym nie znam, był na miejscu jakiś gość , wyszło na to że i on nic się na tym nie znał. A hydrofor jak wył tak wyje. ja tylko widzę swoim rozumem że jest to nie normalne. Jeśli ja pobieram szklankę wody i on wyje ,to dlaczego za chwilę chcę opłukać tylko ręce i on od nowa wyje. Przecież poprzednio nawył tej wody może trochę więcej to co się stało z tą wodą że wystarczy tylko kurka się dotknąć i skubany wyje od nowa. Ja zwariuję.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Hydrofor - mam go dosyć!
konto usunięte 2015-11-17 22:55:53
aby się go pozbyć zrobiliśmy studnię na górce 80 m do budynku. Kosztowało mnie 10 000. Z początku woda była obecnie wody nie ma w studni i niestety musiałam się z hydroforem przeprosić i nadal brać wodę z dolnej studni. Ale żeby chociaż ten hydrofor był normalny.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Hydrofor - mam go dosyć!
dm1 2015-11-18 07:39:45
Zawór zwrotny uszkodzony w studni , albo w pompie . ucieka Ci woda do studni Jeżeli miałeś wcześniej zasilanie pod własnym ciśnieniem , to możesz niemieć zamontowanego wcale
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Hydrofor - mam go dosyć!
chlop 2015-11-18 08:13:45
Ola - rozwiązanie jest proste .Trzeba wezwać hydraulika(zapytaj o niego w sklepie hydraulicznym pod policją lub w innym). Na forum tego nie naprawisz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Hydrofor - mam go dosyć!
konto usunięte 2015-11-18 18:36:17
Dzięki Wszystkim. Najlepiej to chłop mnie oświecił. Proszę mi jeszcze napisać czy chodzi o sklep pod Policją w Limanowej? A czy jest jeszcze taki sklep bliżej rynku ,jeśli tak to gdzie? - bo ja nie mam pojęcia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Hydrofor - mam go dosyć!
konto usunięte 2015-11-18 18:41:21
A może napisze hydraulik , który jest w stanie usunąć tą usterkę na miejscu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Hydrofor - mam go dosyć!
chlop 2015-11-18 19:00:42
Tak pod policją w Limanowej .Hydrolim tel.18 337 49 45 .Powiedz jaki masz problem.Na pewno podadzą nr tel. do osoby ,która się na tym zna.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in