Baner
17°   dziś 23°   jutro
Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon
2166

Wydarzenia

Holandia :)

konto usunięte 2011-08-24 14:02:40
Chciałbym sie dowiedziec czy jest ktoś tu siedzący czasami na forum lub zagladajacy jeździcie moze do pracy do Holandi jak tak byscie opisali jakie byly poczatki itp :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Holandia :)
konto usunięte 2011-08-24 14:11:06
Na poczatku wiadomo strach, bo nie wiesz dokładnie co Cie czeka. Polecam spróbować, dla odważnych świat należy. Są różne prace, w jednej pracujesz po 40h tyg jak trafisz do innej to 60h tyg. Życie zupełnie inne niż w Polsce. Nie wiem jak się wybierasz(kontrakt czy pośrednik)wszyscy chwalą kontrakty(ale ciężko sie dostać) ja bylem 2 razy przez pośrednika i też nie narzekam, wszystko miałem zapewnione dojazd(PL-NL/NL-PL) dojazd do pracy, mieszkanie, ubezpieczenie, wypłaty co tydzień tylko jedzenie mi na głowie zostawało ;-]
Masz pytania pisz na PW.
Pozdro
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Holandia :)
Koro 2011-08-24 15:26:54
sam wybieram się do Holandii mam wielu znajomych z tego co słyszałem nie jest źle i po jarać legalnie można:))
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Holandia :)
konto usunięte 2011-08-24 22:07:58
no to juz dwóch bylo w NL no ale jak sie nie ma kontaktów to trzeba liczyc na uczciwego pośrednika a ty sznycel co tam robiles w tej holandi jesli mozna wiedziec :) jedziesz tam jeszcze ????
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Holandia :)
konto usunięte 2011-08-25 00:17:19
Poczatki sa zawsze trudne. Jezeli znasz jezyk angielski to holenderski nie jest zazwyczaj w pracy wymagany. Oczywiscie Nl-owcy doceniaja to jak ktos sie posluguje niderlandzkim. Jesli chodzi o prace to tak jak napisal sznycel.Trzeba uwazac troszke na holenderskie biura pracy, bo ostatnio duzo sie slyszy o wyzyskiwaniu Polakow.
Ogolnie kraj bardzo piekny, ludzie jak dla mnie sympatyczni i otwarci, chetnie sluza pomoca innym.
Chociaz ostatnio przejawia sie troszke niechec do Polakow, ze wzgledu na ich zachowanie.Powodzenia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in