Baner
14°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
4270

Porady

Geodeta, odnowienie granic i rozgraniczenie

konto usunięte 2013-03-07 17:06:01
Witam,

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad odnowieniem granic, mam mapy gdzie wyraźnie widać co i jak, zresztą każdy je ma. Mam kilku irytujących sąsiadów, którzy pchają się z każdej strony, każdy z nich ma swoje racje, także nic nie wiadomo. Nie chodzi o jakiś spór, ale chciałbym w końcu zakończyć tę samowolkę, wytyczyć granicę i odciąć się od nich dla świętego spokoju.

Jakie są orientacyjne ceny odnowienia granic działki, przez geodetę?

Znacie jakichś dobrych geodetów?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Geodeta, odnowienie granic i rozgraniczenie
konto usunięte 2013-03-07 17:24:34
W cenie się nie orientuje ale Geodetę mogę polecić Stanisława Kuliga on przyjmyje tam jak dawny plastuś był tylko piętro lub dwa wyżej godny polecenia odmierzał nam działke i z tego co wiem był najtańszy ze wszystkich
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Geodeta, odnowienie granic i rozgraniczenie
konto usunięte 2013-03-07 17:32:15
Dzięki za info, dobrze byłoby znać orientacyjne ceny, działka o powierzchni ok 28 arów i 3 sąsiadów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Geodeta, odnowienie granic i rozgraniczenie
konto usunięte 2013-03-07 18:39:09
Poza tym, jak wygląda sprawa kosztów? tzn. słyszałem, że koszt rozgraniczenia ponoszą również sąsiedzi o ile się da z nimi dogadać, znając życie i swoich sąsiadów to raczej nie ma takiej opcji. Banda staruchów bez przyszłości, którzy sami niestety nic nie wiedzą, nie znają prawa, taki fakt, wydaje im się, że mogą naginać prawo. Wejdzie taki z "butami" i pokazuje wg swojego "widzi mi się", oczywiście on ma tylko rację i nie ma innej opcji, jeszcze trochę i wmówią ci, że nic ci nie wolno na swoim i nic nie masz :D . Normalnie ubaw po pachy, ale tak na poważnie przykre jest życie między takimi ludźmi :| .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Geodeta, odnowienie granic i rozgraniczenie
jeden1 2013-03-07 20:01:34
Przykre to jest czytanie Twoich wypocin.Brak szacunku do starszych mam nadzieję nie raz cię upokorzy.Wskaźnik inteligencji zaznaczyłeś na awatarze?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Geodeta, odnowienie granic i rozgraniczenie
konto usunięte 2013-03-07 20:04:14
No tacy są niestety ludzie.Przykre to jest bo Ci starsi ludzie to nie mają granic tylko jak to się mówi "na gębe" wszystko bo tak było dawniej,powodzenia i cierpliwości
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Geodeta, odnowienie granic i rozgraniczenie
konto usunięte 2013-03-07 21:14:15
@jeden1 Słuchaj, nie ty będziesz mnie pouczał, co ty wiesz co? po co się udzielasz, jak twój post nic nie wnosi poza osobistym wywodem. Nie znasz mnie, nie znasz sytuacji, chcesz sobie kpić? nie poczułem nic, nie powiedziałeś tego w ryj to nie powiedziałeś nic!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Geodeta, odnowienie granic i rozgraniczenie
konto usunięte 2013-03-07 21:15:59
@Miki02 Dokładnie tak jest, wszystko na gębę, czasami się dziwię tym ludziom, że w ogóle im się chce robić zamieszanie i w takim wieku są niedostępni jak wściekłe psy, ujadają i nic nie da się im przegadać, tacy mądrzy a maja najmniej do gadania bo nawet działki na nich nie stoją. Najlepsze jest to, że to tylko "starzy" robią wielkie "halo" a nic nie rozumieją a z młodymi możnaby sie dogadać, tylko oni nie chcą sobie głowy zawracać a starzy nie mają co robić to robią zamieszanie. Miałem dziadków, ale bez porównania, żyli spokojnie i uczciwie do końca, z nikim nie chcieli mieć na pieńku bo i po co, ale jak widać są tacy co walczą o "wolne poniedziałki" będąc już jedną nogą w grobie.

Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Geodeta, odnowienie granic i rozgraniczenie
misiek33 2013-03-07 21:22:56
pan SZUMILAS KAZIMIERZ geodeta godny polecenia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Geodeta, odnowienie granic i rozgraniczenie
konto usunięte 2013-03-07 21:34:09
Bredzisz, jakby cię fura z gnojem przejechała. A teraz popatrz sobie na mój avatar... Ty nie masz swojego bo masz twarz, jakby cię w dzieciństwie z procy karmili. Badania genetyczne wykazały, że kiedy kobieta i mężczyzna podczas stosunku się śmieją to urodzi się ładne i mądre dziecko. Szkoda że twoi rodzice tego nie wiedzieli... Poza tym widziałem twoich rodziców. Fajni panowie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Geodeta, odnowienie granic i rozgraniczenie
Dunior 2013-03-08 10:08:20
płaci ten kto zleca geodecie pracę, płacisz od każdego punktu wyznaczonego przez geodetę, aby ustawić zalegalizowane słupki graniczne musisz mieć zgodę sąsiadów (tu bywa czasem zabawnie jak sąsiedzi ganiają geodetę z siekierą), aby wyznaczyć jedynie granicę i wbić np: rurke też jest dobrze dogadać się z sąsiadem bo zawsze taki może kwestionować że na 2 palce w jego ojcowizne wszedłeś
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Geodeta, odnowienie granic i rozgraniczenie
konto usunięte 2013-03-08 11:37:09
Dzięki, zdążyłem się już zorientować co i jak. Z tymi sąsiadami to tak właśnie jest, nie dość, że z każdej strony się wpieprzają i to dosłownie, niszczą i zawłaszczają grunt to jeszcze jak wbije się jakiś słupek czy rurkę, to ktoś w ukryciu i tak pójdzie i wyrwie. Normalnie jakbym nie pilnował tego to by sobie do domu weszli kawę zrobić i jeszcze nic bym nie mógł powiedzieć :P , za przeproszeniem takie oszołomy. Nie jestem złośliwy, ale też nie mogę bezczynnie stać i patrzeć na ich wybryki, mam na nich dosyć sporo i czasem mam ochotę po prostu ich ud.upić. Ręce opadają , szkodniki i tyle.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Geodeta, odnowienie granic i rozgraniczenie
blondi105 2013-03-13 11:39:26
POLECAM KULIGA TAK JAK MIKI O2 MAM NUMER TEL.696-505-665 BIURO - DAWNY PLASTUŚ.MIAŁAM GO DO CAŁEJ BUDOWY CENY MIAŁ KONKURENCYJNE.A I SPRAWDZAŁ MI GRANICE PO ZAKOŃCZENIU BUDOWY BO TEŻ MAMY NIESTETY JEDNEGO SĄSIADA KTÓREMU PRZESZKADZAŁ SŁUPEK GRANICZNY WIĘC GO WYWALIŁ.CHCIELIŚMY ZROBIĆ OGRODZENIE I NIE BYLIŚMY PEWNI GDZIE SŁUPEK BYŁ DOKŁADNIE WKOPANY WIĘC PRZEZ SZANOWNEGO SĄSIADA MUSIELIŚMY WZIĄĆ GEODETĘ ŻEBY WSZYSTKO SPRAWDZIŁ.KOSZT OK.500-600ZŁ.OK.2LATA TEMU.OCZYWIŚCIE MY PŁACILIŚMY.DOBRY JEST TEŻ LIMANÓWKA-BIURO W DAWNYM BUDYNKU URZĘDU MIASTA CHYBA 2 PIĘTRO.ROBIŁ NAM MAPKĘ POWYKONAWCZĄ TEŻ MA DOBRE CENY.NUMERU NIESTETY NIE MAM.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Geodeta, odnowienie granic i rozgraniczenie
konto usunięte 2013-03-13 12:25:52
Wielkie dzięki blondi.

Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Geodeta, odnowienie granic i rozgraniczenie
pitek713 2014-11-10 17:07:04
Niestety geoedeta nie z limanowej ale dojazd jak najbardziej możliy:) sprwadź sobie http://www.poznan-geodeta.pl/oferta/uslugi-geodezyjne/
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Geodeta, odnowienie granic i rozgraniczenie
marzec 2015-07-30 18:47:53
Mój dziadek miał podobny problem jeśli chodzi o granicę działki. Kiedyś każdy wyznaczał sobie trochę "na oko" i przez lata nikt nie miał z tym problemu. Ale sprowadzili się nowi sąsiedzi, powyznaczali granice i okazało się, że każda z działek zahacza o teren sąsiada. W konsekwencji trzeba było przesuwać wszystkie ogrodzenia - nowi sąsiedzi się zawzięli i postawili na swoim. Dziadek wtedy korzystał z usług http://www.horyzont-geo.waw.pl/ i był zadowolony
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Geodeta, odnowienie granic i rozgraniczenie
wenika 2016-08-31 14:13:18
Jeśli chodzi o dobrego geodetę to zdecydowanie mogę polecić geo-biz. Współpracują z rzeczoznawcą, także w razie czego nie trzeba szukać na własną rekę, bardzo fajna opcja. Do tego firma jest rzetelna, dobrze się z nimi pracuje.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Geodeta, odnowienie granic i rozgraniczenie
misia12 2016-09-06 20:43:39
@jeden1 popieram. Yellonku cytuję twój wpis "Banda staruchów bez przyszłości, którzy sami niestety nic nie wiedzą, nie znają prawa, taki fakt" niestety to świadczy tylko o poziomie piszącego.... no i fajnie sobie pokozaczyć w internecie bez imienia i nazwiska prawda??? :) jak to fajnie napisales a raczej zacytowałeś 52Dębiec - "Chcesz ze mnie kpić? Nie poczułem nic, daj bis. Nie powiedziałeś tego w ryj. To nie powiedziałeś nic." DOKŁADNIE WSTRZELIŁEŚ SIĘ W DZIESIĄTKĘ !:D:D:D:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in