17°   dziś 23°   jutro
Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon
1204

Hyde Park

Gdzie trzymacie chleb?

zwen 2016-06-29 13:21:22
Tak aby nie pleśniał? U mnie zwykle po 2-3 dniach pojawia sie pleśń.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie trzymacie chleb?
kerrs 2016-06-29 15:27:05
Sa dwa główne powody:
1. Miejsce , w którym przechowuje się chleb. Powinno byc suche i bez dostępu wilgoci. Warto jest kupić sobie porzadny chlebak, ktory będzie ochniał chleb ( w sieci znajdziesz chlebaki w dobrych cenach: http://www.brw.com.pl/gotowanie-pieczenie/przechowywanie-zywnosci/chlebaki/ ).
2. Jakość chleba. Prawdziwy chleb pieczony z mąki żytniej nie powinien się psuć ale z czasem powinien twardnieć. Tani chleb pieczony z wykorzystaniem spulchniaczy nie czerstwieje ale pleśnieje.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie trzymacie chleb?
bearchen 2016-06-29 16:43:56
W zamrazalce. Wyciagac w miare potrzeby. :) Moze nie zalatuje pierwsza swiezoscia po 2-3 dniach, ale przynajmniej nie jest splesnialy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie trzymacie chleb?
nita8a 2017-02-16 11:33:46
Ja zainwestowałam w drewniany chlebak i to była dobra decyzja. Spisuje się on idealnie, znacznie lepiej niż plastikowy (w nim pieczywo się nagrzewało i przez to po jakimś czasie pleśniało). Teraz też wyjmuję chleb czy bułki z reklamówek, bo one dodatkowo "duszą" te produkty. W ostateczności zamrażam, ale jeśli już to niewielkie ilości, żeby zjeść je po max 3 dniach
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie trzymacie chleb?
linda 2017-04-19 11:42:14
Szczerze mówiąc ja chlebaka nie mam, po prostu trzymam w worku i tu mi starcza, zresztą jeden bochenek zużywany jest w ciągu 2 do 3 dni, więc też i specjalnie nie muszę się starać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie trzymacie chleb?
konto usunięte 2020-12-07 11:53:40
Ja staram się kupować chleb w papierowym woreczku, jest to dla mnie bardziej ekologiczne. Moje meble kuchenne są wyposażone w szafkę uchylną i później tam go trzymam. :) A takie szafki możecie zobaczyć tutaj: https://www.mirjan24.pl/240-meble-kuchenne
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in