Baner Baner
9°   dziś 6°   jutro
Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy
4271

Porady

Gdzie oddać komputer do naprawy?

gosiaa265 2014-10-13 11:30:19
Witam
Gdzie polecacie oddać komputer do naprawy żeby było nie drogo,solidnie i w miarę szybkohttps://img.limanowa.in/img/emotikony/help.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
svOSCAR 2014-10-13 12:54:51
Apis Limanowa - Polecam solidna firma.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
edi60 2014-10-13 15:06:35
w dawnej IMIE W SOWLINACH naprawde solidna firma tzn jak sie wchodzi do SNARPU po prawej stronie jest sklep komputerowy i tam wlasnie naprawiaja
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
edi60 2014-10-13 15:11:03
a co znim sie dziej moze to nie wina podzespolow a systemu operacyjnemu
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
konto usunięte 2014-10-13 15:45:53
byle NIE bos komputer.totalni amatorzy.ci nowicjusze powinni siedziec tam i jedynie grac w DSJ bo do czego innego sie nie nadaja.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
edi60 2014-10-13 16:14:55
@1221 popieram ciebie tez tego doswiadczylem jak bylem poczadkujacym komputerowcem no ale to bylo 10 lat temu to jak teraz to niewiem
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
gosiaa265 2014-10-13 16:35:01
Chciałabym żeby został postawiony nowy system oraz mikrofon coś nie łączy jeśli się rozmawia przez skype
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
edi60 2014-10-13 17:46:55
przeinstalowac system oraz skype oraz sprawdzic polaczenie mikrofonu i kamerki w komputerze mozna to samemu zrobic oczywiscie jezeli masz oryginalny system operacyjny a dopiero pozniej jezeli niepomoze to wtedy zaniesc do naprawy wten sposob zaoszczedzisz pare dziesiatek zlotych
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
edi60 2014-10-13 17:55:23
zajnstalowanie nowego systemu to wydatek minimum 50zl+cena oryginalnego systemu okolo 200zl te 50 zl mozesz zaoszczedzic jak sama zainstalujesz a powiem ci ze to pestka bo samo ciebie prowadzi i pisze co masz dalej robic tylko problem pojawia sie dalej juz po zainstalowaniu systemu bo trzeba jeszcze odpowiednie sterowniki karty graficznej,dzwiekowej i inne dodatki pobrac z internetu i zainstalowac takze jak nigdy tego nierobilas to mozesz jakiegos przyjaciela albo kolege poprosic ktory cos nieco zna sie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
konto usunięte 2014-10-13 21:29:06
A po co ona ma kupować nowy system, jak może sobie ściągnąć z neta albo pożyczyć od kogoś? I to nie będzie pirat, bo złodziejom z Micro$hitu chodzi nie o samą płytkę z systemem a o licencje na jego użytkowanie. Jeśli kupiła laptopa w jakimś sklepie z elektroniką i ma on wgrany system to na pewno posiada licencję. Z tyłu powinna być taka naklejka z numerem seryjnym. Teraz może sobie kupić Windowsa z pirackiej giełdy albo przegrać od kogoś i normalnie instalować.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
konto usunięte 2014-10-13 21:32:11
Taką naklejkę albo podobną. I oczywiście z innym numerem :)

http://static.frazpc.pl/cms/2010/10/2010_09_vaiox_05.jpg


A co do kamery i mikrofonu, to w większości nowych lapków są już zamontowane, więc nie trzeba podłączać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
Gocus 2014-10-13 21:35:36
serdecznie polecam KOM-SAT-NET w Sowlinach. Nie wiem dokładnie jak tam jest z naprawą komputerów, ale ja byłam z pendreivem (nie wiem dokładnie jak się to pisze;) chodziło o odzyskanie danych, bo był uszkodzony i do sprawy Pan podszedł szybko, konkretnie i niedrogo. Myślę, że z naprawą komputerów jest podobnie:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
edi60 2014-10-13 22:00:48
@Wislak sory bez urazy a ty umiesz czytac co pisze ,pisze wyraznie komputer a nie notebok czy laptop chyba jest roznica ze na laptop zazwyczaj nie mowi sie komputer
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
matty24 2014-10-14 09:58:34
@edi60 dobrze mówi. W Silver Computer koło SPAR są bardzo dogadani pracownicy. Widać, że znają się na rzeczy. Ceny naprawy nie wiem jakie mają ale zawsze możesz zadzwonić i zapytać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
edi60 2014-10-14 16:09:04
@matty24 tak zgadza sie i dzieki za wymienienie poprawnej nazwy SPAR mnie staremu sie pokrecilo w nazwie dawnej IMY na SPAR za co PRZEPRASZAM włascicieli SPAR
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
konto usunięte 2014-10-14 18:22:24
Edi, chyba Ty chyba nie umiesz :) Notebook to też komputer :) Nie napisała o jaki komputer chodzi :)
Domyślam się, że chodzi o laptop, bo teraz wszyscy hołubią te plastikowe dziadostwa.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
edi60 2014-10-14 19:50:02
@Wislak to jest odmiana komputera ale komputerem nie jest taksamo i laptop ale to nie jest komputer idz po nauke fachowcow idz do sklepu komputerowego i powiedz ze chcesz kupic komputer i sam sie dowiesz co ci pokaza najpierw czy rzeczywisty komputer wiesz to taka skrzynka podobna do duzego radia z roznymi gniazdkami wejsciowymi i kablami połaczeniowymi a notebok czy tez laptop to takie małe płaskie pudelko otwierane albo płaski prostokatny przedmiot z matryca wyswietlajaca i to nigdy nie jest nazywane komputerem
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
Przemek217 2014-10-15 06:32:57
Laptop to też komputer, składa się z takich samych podzespołów jak pc, a jeśli chodzi o ścisłość to komputer stacjonarny to pc komputer osobisty, laptop to przenośny komputer a netbook to nie to samo co laptop bo nie posiada napędu i jest zdecydowanie mniejszy i mniej wydajny.
Jeśli chodzi o system w komputerze to koszt samego systemu np win 7 pro to koszt ok 500 złotych za 200 możesz odkupić już instalowany @edi60 poczytaj dobrze. Sama instalacja jest bardzo prosta, oczywiście jeśli wiesz co to partycja, boot menager itp.., ale po instalacji systemu musisz zainstalować sterowniki do każdego podzespołu (kart graficznej, sieciowej, mostu itp), jeśli wiesz co masz w pudle, laptopie netbooku to pół biedy jeśli nie sterowniki dobierasz za pomocą identyfikatora sprzętu z menadżera urządzenia. Później programy itp. Dla laika wcale nie jest to takie proste a sam kilkukrotnie miałem okazję poprawiać kompy po magikach informatyki którzy instalowali system tak jak pisał @edi60 włożyli płytę i zainstalowali tylko zapomnieli o podziale dysku np 500gb na partycje, a sterowniki były tylko te które windows sam sobie zainstalował.

@gosiaa265 jak coś to pw.

Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
edi60 2014-10-15 12:23:59
@Przemek217 w niektorych sprawach masz racjie ja tez pisalem ze sam system to nie sztuka zainstalowac ale pozostale sterowniki aktualne do kart graficznych dzwiekowych a co do partycji to nie jest nowy komputer zeby dysk dzielic na partycjie a przy formatowaniu tego sie juz nierobi chyba sie zgodzisz zemna a po drugie przejete jest ze komputer to jest on stacjonarnym urzadzeniem a laptopy czy noteboki to sa przenosnymi urzadeniami tzw.. komputerami osobistymi
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
edi60 2014-10-15 12:37:34
a wszystkie wymienione przez ciebie urzadzenia @Przemku217 nie trzeba przy formatowaniu wbijac sterownikow za kazdym razem poza jednym to sterowniki do karty graficznej ale i ztym niema problemu bo mozna darmowo sciagnac z internetu legalnie a partycje dysku robi sie tylko raz a nie tak jak sugerujesz za kazdym razem
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
edi60 2014-10-15 15:27:10
@Przemku217 taksamo przy formatowaniu tylko sam dysk C ci ulega zformatowaniu i co na nim masz zapisane ulegaja wyczyszczeniu a co masz na dyskach D,E,F zalezy jak glowny dysk podzieliles na partycje to wszystkie na takich dyskach nie ulegaja wyczyszczeniu chyba ze wczasie formatowania specjalnie ich zaznaczysz to wtedy tak, dlatego zaleca sie zeby jakies wazne osobiste programy ,filmy,zdjecie byly wgrywane czy tez instalowane wlasnie na tych pozostalych dyskach powstalych wczasie wykonywania 1 partycji dysku komputera
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
Przemek217 2014-10-16 06:26:22
@edi60 mnie uczyć nie musisz bo wydaje mi sie że moja wiedza na ten temat jest taka jak Twoja albo może i nawet większa bo nie sądzę że potrafisz naprawić płytę główną w laptopach i czy stacjonarkach:P. A jeśli chodzi o ścisłość nie wiemy ile @gosiaa265 ma u siebie partycji jaki dysk i co siedzi w kompie t jest jedno, a drugie w instalatorze win nic się nie zaznacza (dysków do formatowania), w żadnym z win nie spotkałem się z taką opcją , wybierasz partycję i masz do niej opcje. A jeśli chodzi o sterowniki ta jak napisałem nie wiesz co siedzi w tamtym komputerze i nie wiesz czy baza sterowników win ma znajdujące się w kompie urządzenia więc może być tak że zainstalujesz windowsa i nie będziesz miał zainstalowanej karty sieciowej i wtedy powiedz mi jak pociągniesz je z neta?? albo jeśli Win 7 zainstaluje Ci kartę graficzną jako standardową kartę vag a nie wiesz jaką kartę posiadasz to jak znajdziesz do niej stera bez rozbierania kompa??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
Przemek217 2014-10-16 06:29:53
*standardową kartę vga
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
uzytkownik965 2014-10-16 10:37:55
A ja z kolei polecam Boss Komputer. Komputer po oddaniu miałam na drugi dzień sprawny a w innym serwisie mówili mi tydzień. Drugim serwisem który lubię jest Silver.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
Przemek217 2014-10-16 12:13:54
Kiedyś robiłem z laptopem Samsung R540 po serwisie w Boss Komputer, i osobiście odradzam korzystanie z ich usług przynajmniej jak chodzi o laptopy. W tym laptopie który u mnie był panowie serwisanci popełnili podstawowy książkowy błąd w serwisowaniu tego typu sprzętu i laptop odmówił posłuszeństwa a koszty naprawy lub wymiany ukł. BGA na płycie są dość spore:/. Ale Silver jak najbardziej polecam fachowa miła obsługa:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
zbigu 2014-10-18 19:11:04
Potwierdzam. :) :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
Sara 2014-10-18 20:22:04
tylko nie APIS !!!!!!!! nie polecam nie polecam i jeszcze raz nie polecam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gdzie oddać komputer do naprawy?
gatuno 2016-04-22 14:03:00
Jeśli ma być szybko, tanio i profesjonalnie to sprawdź na http://naprawa-laptopow.com/
Sam załatwiałem wszystko przez kuriera i laptopa miałem naprawionego w 2 dni.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in