14°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
2166

Wydarzenia

frankowcy

julek21 2014-01-22 00:45:07
Wszystkie osoby, którym banki udzieliły kredytu we frankach jednoczą siły!Osoby zainteresowane zapraszamy na stronę frankowcy.org.pl
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
Dunior 2014-01-22 09:17:41
biedactwa, które nie umieją liczyć.

te kredyty we frankach nadal są tańsze niż porównywalne kredyty w złotówkach
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
konto usunięte 2014-01-22 10:02:36
Też miałem kredyt w frankach i zapierdalałem po 12h żeby spłacić, spłaciłem i dziwią mnie narzekania, wziąłeś kredyt jeden z drugim to teraz trzeba spłacić, nikt na siłę nikomu nie dawał, poza tym każdy ma rozum i orentuje się który kredyt jest najkorzystniejszy, a jak Cię nie stać to po co brałeś człowieku ?Najlepiej jest nabrać kredytów i teraz rżnąć głupka , że koszty wysokie, jeszcze raz - czy Ci ktoś wciskał na siłę ten kredyt ??? Masz chyba własny rozum ???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
julek21 2014-01-22 11:15:26
Do raj i Dunior!Wy chyba liczyć nie umiecie. Przy obecnym poziomie Wiboru 2,7% oraz kredycie wziętym "we frankach" w 2008r. Kredyt w złotówkach jest tańszy.Zanim się wypowiecie w temacie poczytajcie trochę i nie róbcie wody z mózgu ludziom!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
Dunior 2014-01-22 12:12:25
ojej, ale kiedyś był tańszy i to sporo,

ryzyko wahań kursowych przecież w momencie udzielania kredytu i bank i kredytobiorca zna, sam fakt ze kredytobiorca ma mniejsza zdolność kredytową w obcej walucie w porównaniu ze złotówkami o tym świadczy.

Ktoś tym kredytobiorcom przystawiał pistolet do głowy i kazał brać kredyt we frankach?

ja nie muszę czytać w internecie, ja biorę kredyty i czasem je nawet spłacam. Do tego czytam zawsze umowę która podpisuję z bankiem tak żebym wiedział co mi grozi
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
mare 2014-01-22 12:59:42
Nie rozumiem tego całego zamieszania wokół kredytów walutowych... Biorąc kredyt we frankach zgodziłam się na ryzyko związane z wahaniami kursów, nie mam pojęcia, kto mógłby nie zdawać sobie sprawy z jego istnienia.
A skoro kredyt wzięłam - trzeba sobie radzić. Dużym ułatwieniem i odciążeniem jest możliwość wymieniania waluty na spłatę rat w e-kantorach, ja korzystam przede wszystkim z Cinkciarza. Ale zazwyczaj wybieram ten serwis, który wg porównywarki StrefaWalut zajmuje na daną chwilę najlepszą pozycję
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
bearchen 2014-01-22 13:11:27
Przeciez rzad(nie wiem z jakiej racji) mial udzielic pomocy "frankowiczom"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
konto usunięte 2014-01-22 13:26:22
Widocznie frankowiczów jest wystarczająco dużo żeby się z nimi przed wyborami liczyć. Może w tej sytuacji stworzylibyśmy rodzinę limanowian?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
chlop 2014-01-22 13:26:32
"Sorry",ale tak jest z walutami.Dziś jest kurs taki, a jutro inny.Zgadzam się z poprzednikami.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
julek21 2014-01-22 14:22:56
Zanim zaczniecie komentować i pisać totalne bzdury przeczytajcie najpierw postulaty, które zgłosiło do najważniejszych instytucji w Polsce stowarzyszenie Pro Futuris. Tak naprawdę są to postulaty, która będą chronić wszystkich kredytobiorców. I dla osób, które nie rozumieją problemu,niech chociaż się nie wypowiadają.
Bo to nie jest normalna sytuacja, że po 7, 6 latach terminowego spłacania kredytu, którego bank udzielił na kwotę 150.000 zł pozostaje do spłaty kapitału, nie mówiąc o odsetkach jakieś 230.000 zł. to jest uważacie normalne?To nie jest normalne, bo osobom, które mają kredyt w złotówkach kapitał po każdej spłacie się zmniejsza a nie rośnie do tak absurdalnych kwot przewyższających wartość nieruchomości, którą sfinansowano kredyt.
Polecam lekturę i historię osób na stronie www.frankowcy.org.pl
Szkoda,że tyle osób nie rozumie problemu i kompletnie nie rozumiem dlaczego sprawdza się powiedzenie "POLAK POLAKOWI WILKIEM!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
bearchen 2014-01-22 14:44:31
Gdyby Polska byla normlanym krajem, to by zrobili tak jak w Hiszpanii czy Chorwacji.
Ale nie jest. :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
konto usunięte 2014-01-22 14:45:36
@julek21
A kto komu kazał brac w frankach?
Ja brałem w złotówkach i spłaciłem a nie płakałem chociaż róznie było.
Tez kalkulowałem co się lepiej opłacało MÓJ KREDYT
MOJA SPRAWA
MOJE RYZYKO
Teraz Panstwo niech spłaci KREDYT za FRANKOWCÓW i bedzie OK.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
Fredalert 2014-01-22 14:50:32
Ale jak kurs spadał i kredyt malał to było dobrze i jakoś nie zgłaszaliście postulatów że macie za mało do spłaty... dobrze wiedzieliście o ryzyku kursowym i nie wiadomo o co teraz te jęki i poruszenie...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
konto usunięte 2014-01-22 15:00:39
@Fredalert
Zgadzam sie z Toba.
CAŁA PRAWDA O FRANKOWCACH przedtem się śmiali a teraz ....?
Najlepiej to teraz do mamusi pod spódnice a tatuś spłaci!!!
ŻAŁOSNE!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
kpiarz 2014-01-22 15:10:02
Wziąć kredyt w walucie za namową "pana z banku" licząc na lepszy kurs, a jak nie wyjdzie, to "potrząsanie szabelką" i żale do Wszystkich świętych, że nie ma za co spłacać. Uroczehttps://img.limanowa.in/img/emotikony/favorite.png"> Ale z ekonomią to nie ma za wiele wspólnego :P

Równie dobrze akcjonariusze, których spółki są na bessie mogliby wysuwać żądania pokrycia strat, bo kurs akcji spadł, a miał wzrosnąć. No niesłychane 8o :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
konto usunięte 2014-01-22 16:23:09
Ja pier... zarabiam w złotych polskich, biore kredyt w złotych polskich, zarabiam we frankach biore kredo we frankach. A oni na odwrót. Bankierzy śmieją sie z was, że takich naiwniaków znaleźli, a i jeszcze taka dygresja, ja też chętnie bym sobie wziął kredyt a teraz beczał i prosił tuska żeby za mnie spłacił.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
zygmunt200 2014-01-22 19:27:06
dokładnie jak przedmówca...a co z kredytobiorcami którzy brali w euro,dolarze jest ich równie wielu... a w ogóle się o nich nie mówi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
konto usunięte 2014-01-22 20:38:10
Po co w ogóle bierzecie te kredyty? Nie stać mnie na to, więc tego nie kupuję. Ludzie na siłę chcą mieć nowy samochód czy meble, więc biorą kredyty, często bez zastanowienia a później dziwią się, że koszt tych dóbr wyniósł ich 30% więcej. Niektórzy biorą następny kredyt, żeby spłacić poprzedni :) I nie czytają umów a to jest najważniejsze. Bank nie może nie powiadomić swojego klienta o wszystkich warunkach umowy. Oni mają świadomość czym to grozi, gdy trafi się na gościa "z głową na karku".
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
zygmunt200 2014-01-22 21:19:37
no "sorry" wiślak ale chyba nie wiesz co mówisz.kiedy franek był niej więcej po 2zł do euro też było 3, z groszami a papier nawet chwile poniżej 2zł. Teraz masz euro 4.16, a dolar po 3.07 więc co nie ma wahań? Właśnie franek od zeszłego roku jak się nie mylę nie ma aż takich dużych wahań kursowych, a to dlatego że rząd szwajcarii ustanowił stopy na niezmienny poziomie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
konto usunięte 2014-01-22 21:24:54
W ogóle to nie ma tyle wydrukowanych franków, ile kredytów udzielonych jest w nich (chodzi o kwoty).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
pawell 2014-02-01 18:51:59
...no dobra kredyt, tylko kto nakreśla "ramy"...?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
pawell 2014-02-08 19:35:57
...to jest sztuka...maksymalizować zyski przy minimalnych nakladach...Polacy się nie zorientowali...bo na(po) maturze marną matematyke(demokracje) pisali...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
konto usunięte 2016-01-26 12:54:59
Nie wiem jak wy, ale ja sobie ostatnio zacząłem oszczędzać, spłacają raty we frankach, a nie w złotówkach. Nawet kilkaset złotych rocznie można na tym zaoszczędzić, takie są różnice w kursach w banku i w kantorach. Obecnie wymieniam pieniądze w http://ergokantor.pl/
Jest łatwo i szybko, a co najważniejsze oszczędnie.
Trzeba sobie jakoś radzić w miarę możliwości.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
Spokojny 2016-01-26 20:36:48
Ja paręnaście lat temu wiozłem w euro spłacam i tez mi kurs daje w cztery litery. Ale nie szukam winnych .Podjąłem taka decyzje nie jako dziecko i teraz spłacam. DOROŚNIJCIE a nie żądajcie aby i z moich podatków wam dopłacać. Czas dorosnąć a nie zmuszać reszty społeczeństwa do płacenia za wasze głupie decyzje.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
zwen 2016-04-21 10:59:35
Niby tak ale pewną winę poniosly również banki. Nie powinny udzielać kredytów wiedząc jakie jest ryzyko. Już niejedno państwo sie na tym przejechało. Ze swojej strony polecam dyskusje tutaj:
http://www.forum-kredytowe.pl/

Jest to forum kredytowe, znajduje się tam wiele dyskusji o kredytach we frankach i o wiele więcej dowiecie się na nim niż tutaj.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
inka288 2016-04-21 13:17:31
moim zdaniem Ci co wzięli kredyt we frankach powinni się liczyć z tym że jego kurs raz może być mniejszy, a drugim razem dużo wyższy,a jak ktoś tego nie przewidział to ma teraz niewesołą sytuację
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
SZAMANKA 2016-04-23 12:06:43
z obcą walutą nigdy nic nie wiadomo i trzeba się z tym liczyć , my mamy kredyt w złotówkach a mąż zarabia w euro i co mam chodzić i się skarżyć kiedy spada kurs euro bo po wymianie mam mniej kasy na spłatę raty (a wiadomo że np.euro kiedyś stało lepiej jak teraz) przecież to by była paranoja i istna głupota
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: frankowcy
pawell 2016-05-25 11:27:53
...nie cieszę się, że "frankowiczów" nabito w butelkę...moje zdanie jest takie walutą narodową jest złoty więc wszystkie kredyty na terenie kraju winny być w tej walucie...wszelkie w walutach obcych szkodzą obywatelom...są eksploatacyjne, a nie pro rozwojowe.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in